Resultater – Danish Spring Sprint 18-03-2016 by HSOK

2016-03-18
Men elite WRE
(68 / 82)
Tid
Efter
1.
Søren Bobach
DEN-OK Pan Århus
15:51
2.
Tue Lassen
DEN-Faaborg OK
15:56
+0:05
3.
Mikko Patana
FIN-Hildenkiertajat
15:57
+0:06
4.
Thomas Curiger
SWE-OK Orion
16:02
+0:11
5.
Andreas Hoye
NOR-Fredrikstad SK
16:03
+0:12
5.
Tim Robertson
NZL-New Zealand
16:03
+0:12
7.
Andreas H. Boesen
DEN-OK Roskilde
16:04
+0:13
7.
Rasmus Djurhuus
DEN-OK Pan Århus
16:04
+0:13
9.
Aleksi Niemi
FIN-Finnish Orientering Federation
16:17
+0:26
10.
Johan Runesson
SWE-Göteborg Majorna OK
16:33
+0:42
11.
Aleksander Bernaciak
SWE-OK Orion
16:35
+0:44
12.
Marvin Goericke
GER-Deutcher Turner Band
16:57
+1:06
13.
Mikko Huhtinen
FIN-Paimion Rasti
17:03
+1:12
14.
Magnus Dewett
DEN-OK Pan Århus
17:04
+1:13
14.
Torgeir Nørbech
NOR-IL Tyrving Orientering
17:04
+1:13
16.
Markku Elo
FIN-Angelniemen Ankkuri
17:05
+1:14
17.
Mikkel Sørensen
NOR-NTNUI
17:09
+1:18
18.
Janne Mankarla
FIN-Lynx
17:10
+1:19
19.
Vegard Ruttenborg
NOR-NTNUI
17:11
+1:20
20.
Janne Nieminen
FIN-Paimion Rasti
17:13
+1:22
21.
Aapo Leskinen
FIN-Lynx
17:15
+1:24
21.
Teodor Yordanov
GER-OC München
17:15
+1:24
23.
Kuba Dragowski
POL-OK Sport
17:23
+1:32
24.
Per Melander Often
NOR-NTNUI
17:24
+1:33
25.
Remi Dubois
FRA-TAD
17:30
+1:39
26.
Eskil Schøning
DEN-OK West
17:31
+1:40
27.
Jeppe Ruud
DEN-FIF Hillerød Orientering
17:34
+1:43
27.
Nick Barrable
GBR-South Yorkshire Orienteers
17:34
+1:43
29.
Henri Kalve
FIN-Paimion Rasti
17:40
+1:49
30.
Thomas Nipen
NOR-Nydalens SK
17:41
+1:50
31.
Mathias Nipen
NOR-IL Tyrving Orientering
17:42
+1:51
32.
Thomas Jensen
DEN-Tisvilde Hegn OK
17:43
+1:52
33.
Perttu Sorsa
FIN-Hildenkiertajat
17:44
+1:53
34.
Matthias Kretzschmar
GER-Deutcher Turner Band
17:48
+1:57
35.
Andreas Soelberg
SWE-IFK Göteborg
17:51
+2:00
36.
Bjarne Friedrichs
GER-Deutcher Turner Band
17:54
+2:03
36.
Tomi Narva
FIN-Hildenkiertajat
17:54
+2:03
38.
Toni Antti Vitasaari
FIN-Kokkolan Suunnistajat
17:56
+2:05
39.
Otto Kaario
FIN-Suunta Jyvaskyla
18:02
+2:11
40.
Ross Morrison
FIN-Rajamaen Rykmentti
18:05
+2:14
40.
Stefan Frands Petersen
DEN-Allerød OK
18:05
+2:14
42.
Troels Christiansen
DEN-Søllerød OK
18:08
+2:17
43.
Andreas G. Polden
NOR-IL Gneist
18:09
+2:18
44.
Antti Pekka Leskinen
FIN-Lynx
18:12
+2:21
45.
Joona Ojapalo
FIN-Lynx
18:16
+2:25
46.
Niklas Ingwersen
DEN-Horsens OK
18:19
+2:28
47.
Clement Fumey
FRA-ADOC
18:27
+2:36
47.
Rune Nygaard
NOR-IL Gular
18:27
+2:36
49.
Henrik Rindum Knudsen
DEN-OK Melfar
18:28
+2:37
49.
Victor Mansner
FIN-OK Trian
18:28
+2:37
51.
Rainer Kujala
FIN-Lynx
18:34
+2:43
52.
Tuukka Senttula
FIN-Suunta Jyvaskyla
18:37
+2:46
52.
Wolfgang Kampel
NOR-NTNUI
18:37
+2:46
54.
Valters Abolins
LAT-Ozons
18:42
+2:51
55.
Ilya Belianka
SWE-Savedalens AIK
18:44
+2:53
56.
Aske Jespen
DEN-Søllerød OK
18:52
+3:01
57.
Lasse Grøn
DEN-OK Pan Århus
18:58
+3:07
58.
Daniel Blomster
FIN-OK Trian
19:08
+3:17
58.
Eeli Viholainen
FIN-Suunta Jyvaskyla
19:08
+3:17
58.
Pauli Leinonen
FIN-Suunta Jyvaskyla
19:08
+3:17
61.
Vegard Blomseth Johnsen
NOR-NTNUI
19:17
+3:26
62.
Andreas Mikkelsen
DEN-Søllerød OK
19:59
+4:08
63.
Lok Hin Ma
HKG-HKIOF
20:13
+4:22
64.
Mads K. Larsen
DEN-FIF Hillerød Orientering
20:24
+4:33
65.
Jørgen Frøyd
NOR-Larvik OK
20:26
+4:35
66.
Simakov Maxim
RUS-Omega
21:08
+5:17
Per Harald H. Johansen
NOR-Varegg Fleridrett
Fejlklip
Wojciech Kowalski
NOR-IL Tyrving Orientering
Fejlklip
Women elite WRE
(43 / 58)
Tid
Efter
1.
Maja Alm
DEN-OK H.T.F.
15:09
2.
Anne Narhi
FIN-Finnish Orientering Federation
15:32
+0:23
3.
Cecilie Friberg Klysner
DEN-FIF Hillerød Orientering
15:42
+0:33
4.
Miia Nittynen
FIN-Koovee
15:43
+0:34
5.
Miri Thrane Ødum
DEN-OK ØST Birkerød
15:52
+0:43
6.
Iwona Wicha
POL-OK Sport
15:59
+0:50
7.
Hanna Raitanen
FIN-Rajamaen Rykmentti
16:03
+0:54
7.
Nikoline Ekeb. Schjerve
NOR-Bækkelagets OK
16:03
+0:54
9.
Lea Reime
DEN-Farum OK
16:09
+1:00
10.
Lone Karin Brochmann
NOR-Bækkelagets OK
16:12
+1:03
11.
Tuulia Viberg
FIN-MS Parma
16:13
+1:04
12.
Lauriane Beauvisage
FRA-French Orient. Federation
16:26
+1:17
13.
Signe Klinting
SWE-Jaerla IF Orientering
16:33
+1:24
14.
Line Søderlund
DEN-Farum OK
16:35
+1:26
15.
Kine Gulliksen
NOR-Bækkelagets OK
16:40
+1:31
16.
Ewa Gwozdz
SWE-OK Orion
16:41
+1:32
17.
Siri Ulvestad
NOR-Nydalens SK
16:45
+1:36
18.
Isia Basset
SWE-IFK Göteborg
16:50
+1:41
19.
Masha Semak
DEN-Farum OK
16:57
+1:48
20.
Kate Morrison
NZL-New Zealand
17:00
+1:51
21.
Caroline Gjotterup
DEN-Faaborg OK
17:17
+2:08
22.
Miitu Korhonen
FIN-Kuopion Suunnistajat
17:25
+2:16
23.
Hanna Wisniewska
SWE-OK Orion
17:33
+2:24
23.
Vera Mullerova
DEN-Amager OK
17:33
+2:24
25.
Anne Mari Leskinen
FIN-Lynx
17:40
+2:31
25.
Louise Oram
NOR-Bækkelagets OK
17:40
+2:31
27.
Elsa Jansson
SWE-Jaerla IF Orientering
17:57
+2:48
28.
Sara Karvonen
FIN-Lynx
18:02
+2:53
29.
Ida Tiltnes
NOR-IL Tyrving Orientering
18:03
+2:54
30.
Anna Kotkajuuri
FIN-Kangasala SK
18:04
+2:55
31.
Mari Seppanen
FIN-OK Trian
18:12
+3:03
32.
Aino Mankarla
FIN-Lynx
18:27
+3:18
33.
Roisin Long
IRL-UCDO
18:30
+3:21
34.
Anneke Hald Bjorgum
SWE-Jaerla IF Orientering
18:57
+3:48
35.
Maria Dragowska
POL-OK Sport
19:01
+3:52
36.
Arntraut Goetsch
NOR-IL I BUL Tromsoe
19:07
+3:58
37.
Ane Linde
DEN-OK Pan Århus
19:11
+4:02
38.
Merill Magi
EST-OK Kape
19:23
+4:14
39.
Maiki Jaadmaa
EST-Estonian Orient. Federation
19:53
+4:44
40.
Aoife McCavana
IRL-UCDO
20:56
+5:47
Nicoline Friberg Klysner
DEN-FIF Hillerød Orientering
Fejlklip
Ida Bobach
DEN-OK Pan Århus
Ej startet
Ida Marie Næss Bjørgul
NOR-Norwegian Orient. Federation
Ej startet
Men Junior
(25 / 33)
Tid
Efter
1.
Kasper Fosser
NOR-Heming Orienterng
16:59
2.
Emil Øbro
DEN-Tisvilde Hegn OK
17:05
+0:06
3.
Ulrik Astrup Arnesen
NOR-Heming Orienterng
17:30
+0:31
4.
Carl Emil Schøie Kovsted
DEN-Tisvilde Hegn OK
18:29
+1:30
5.
Laurits Bidstrup Møller
DEN-Silkeborg OK
18:35
+1:36
5.
Mikkel Lyskjær Jensen
DEN-Farum OK
18:35
+1:36
7.
Bjørn Anders Flågen
NOR-Heming Orienterng
18:37
+1:38
8.
Malthe Gaarsdal
DEN-Farum OK
18:38
+1:39
9.
Mikkel Kaae-Nielsen
DEN-Søllerød OK
18:51
+1:52
10.
Mads Møller Skaug
DEN-OK Pan Århus
18:52
+1:53
11.
Mikko Poutanen
FIN-Kokkolan Suunnistajat
19:15
+2:16
12.
Lasse August Helweg
DEN-Allerød OK
19:20
+2:21
13.
Rasmus Damgaard Nielsen
DEN-Søllerød OK
19:29
+2:30
14.
Asger Skytte Kirkegaard
DEN-Tisvilde Hegn OK
19:34
+2:35
15.
Lauri Koivumäki
FIN-Kokkolan Suunnistajat
19:39
+2:40
16.
Emil Olander Lorenz
DEN-Allerød OK
20:03
+3:04
17.
Andreas Duc Jørgensen
DEN-Tisvilde Hegn OK
20:12
+3:13
18.
Trygve Lægran
NOR-Steinkjer OK
20:20
+3:21
19.
Mikkel Meldgaard
DEN-Allerød OK
20:35
+3:36
20.
Rasmus Møller Jess
DEN-OK Roskilde
20:45
+3:46
21.
Christian Møller
DEN-Aalborg OK
21:08
+4:09
22.
Simon Reimers
DEN-Aalborg OK
22:08
+5:09
23.
Mads Lassen
DEN-Søllerød OK
23:46
+6:47
24.
Frederik Erskov Krogh
DEN-OK ØST Birkerød
31:28
+14:29
25.
Malthe Poulsen
DEN-FIF Hillerød Orientering
49:17
+32:18
Women Junior
(22 / 32)
Tid
Efter
1.
Josefine Lind
DEN-OK GORM
15:51
2.
Amanda Falck Weber
DEN-Tisvilde Hegn OK
16:15
+0:24
3.
Moa Pettersson
SWE-Karlskrona SOK
17:12
+1:21
4.
Caroline Finderup
DEN-OK Pan Århus
17:14
+1:23
5.
Line Cederberg
DEN-Tisvilde Hegn OK
17:26
+1:35
6.
Sara Kindlund
SWE-OK Tranan
17:53
+2:02
7.
Mathilde Nørgård Kracht
DEN-Tisvilde Hegn OK
18:01
+2:10
8.
Annika Simonsen
DEN-FIF Hillerød Orientering
18:10
+2:19
9.
Maiju Oksanen
FIN-Ikaalisten Nouseva-Voima
18:18
+2:27
10.
Agnes Nørgård Kracht
DEN-Tisvilde Hegn OK
18:19
+2:28
11.
Iben Valery
DEN-Tisvilde Hegn OK
18:32
+2:41
12.
Nikoline Holm Splittorff
DEN-FIF Hillerød Orientering
18:51
+3:00
13.
Marie Erskov Krogh
DEN-OK ØST Birkerød
18:54
+3:03
14.
Maja Lykke Brinch
DEN-FIF Hillerød Orientering
19:50
+3:59
15.
Marie Dale
NOR-Steinkjer OK
19:55
+4:04
16.
Sara Lykke Brinch
DEN-FIF Hillerød Orientering
20:16
+4:25
17.
Jutta Jussila
SWE-IFK Lidingö SOK
20:27
+4:36
18.
Sidse Tillingsøe
DEN-Tisvilde Hegn OK
21:04
+5:13
19.
Emma Nilsson
SWE-OK Tranan
21:15
+5:24
20.
Stine Frogner Tømmervold
NOR-Hamar ok
21:39
+5:48
21.
Synne Nesheim Flatebakken
NOR-IL Tyrving Orientering
22:14
+6:23
Lovisa Martinsson
SWE-OK TYR
Fejlklip
D -16
(23 / 27)
Tid
Efter
1.
Alberte Loft Thyssen
DEN-Horsens OK
18:07
2.
Freya Halberg Petersen
DEN-FIF Hillerød Orientering
18:28
+0:21
3.
Alberte Kaae-Nielsen
DEN-Søllerød OK
18:51
+0:44
4.
Siri Simonsen
DEN-FIF Hillerød Orientering
20:03
+1:56
5.
Maja Kindlund
SWE-OK Tranan
20:15
+2:08
6.
Xenia Bregensøe
DEN-Tisvilde Hegn OK
21:13
+3:06
7.
Celina Bregensøe
DEN-Tisvilde Hegn OK
21:15
+3:08
8.
Vigga Graff Frederiksen
DEN-FIF Hillerød Orientering
21:28
+3:21
9.
Hedda Kärner Grooss
DEN-Allerød OK
22:07
+4:00
10.
Karoline Saxtorp Schulz
DEN-Ballerup OK
22:11
+4:04
11.
Elanor Henriksen
DEN-Horsens OK
22:31
+4:24
12.
Mathilde Poulsen
DEN-FIF Hillerød Orientering
22:46
+4:39
13.
Tuva Nesheim Flatebakken
NOR-IL Tyrving Orientering
23:12
+5:05
14.
Amalie Ertmann
DEN-Allerød OK
23:19
+5:12
15.
Ida Jussila
FIN-Tampereen Pyrintö
23:28
+5:21
16.
Sigrid Høyer Staugaard
DEN-FIF Hillerød Orientering
23:30
+5:23
17.
Rebecca Loft Thyssen
DEN-Horsens OK
23:55
+5:48
18.
Cecilia Kreutzmann
DEN-FIF Hillerød Orientering
24:16
+6:09
19.
Julia Elverlind
SWE-OK Tranan
24:53
+6:46
20.
Cecilie Petersen
DEN-Ballerup OK
26:57
+8:50
21.
Trude Markhus
NOR-Verdal OK
27:26
+9:19
22.
Malin Nilsson
SWE-OK Tranan
27:47
+9:40
23.
Marta Kliem
DEN-Farum OK
29:01
+10:54
D 17-20
(7 / 11)
Tid
Efter
1.
Eadaoin McCavana
IRL-GEN
21:29
2.
Anne Beukel Bak
DEN-Aalborg OK
23:16
+1:47
3.
Amanda Isaksen
DEN-OK Snab
23:27
+1:58
4.
Lina Benan
NOR-Steinkjer OK
24:18
+2:49
5.
Grete Kristiansen
NOR-Steinkjer OK
24:58
+3:29
6.
Amalie Ellegaard Severinsen
DEN-OK ØST Birkerød
25:03
+3:34
7.
Thea Feiring Haltia
NOR-IL Tyrving Orientering
25:54
+4:25
D 21-49
(24 / 30)
Tid
Efter
1.
Mette Stub
DEN-PI-København
17:09
2.
Mariell Arntzen
NOR-IL Gneist
17:44
+0:35
3.
Signe Astrup Arnesen
NOR-Heming Orienterng
17:46
+0:37
4.
Helen Martinsen
NOR-IL Gular
18:01
+0:52
5.
Anna Ojapalo
FIN-Lynx
18:14
+1:05
6.
Hege Feiring
NOR-IL Tyrving Orientering
18:17
+1:08
7.
Susanne Loft Thyssen
DEN-Horsens OK
18:22
+1:13
8.
Astrid Thomsen
DEN-Holbæk OK
18:28
+1:19
9.
Eva Martinsson
SWE-OK TYR
18:51
+1:42
10.
Roser Marre Badallo
DEN-Amager OK
18:52
+1:43
11.
Maria Krog Schulz
DEN-Ballerup OK
20:15
+3:06
12.
Bodil Karlsmose Kliem
DEN-Farum OK
20:42
+3:33
13.
Johanna Määttälä
FIN-Espoon Suunta
20:43
+3:34
14.
Kunitskaya Natalia
RUS-Titan
21:09
+4:00
15.
Milena Grifoni
GER-OLG Regensburg
21:16
+4:07
16.
Gudrun Eschlboeck
AUT-Naturfreunde Linz
21:20
+4:11
17.
Minna Valkonen-Korhonen
FIN-Kuopion Suunnistajat
22:49
+5:40
18.
Malin Wiklund
SWE-Almby IK
23:03
+5:54
19.
Ellen Boomer
USA-Omega
24:27
+7:18
20.
Helle Termansen
DEN-OK-Syd
26:44
+9:35
21.
Tina Frølich
DEN-Amager OK
30:58
+13:49
Angélique Grønbo Rasmussen
DEN-Allerød OK
Fejlklip
Dorthe Munktved
DEN-Allerød OK
Fejlklip
Lydia Martinsson
SWE-OK TYR
Fejlklip
D 50-
(39 / 45)
Tid
Efter
1.
Anette Lund
DEN-OK GORM
18:02
2.
Heather Fellbaum
GBR-MaccOC
18:47
+0:45
3.
Bente Madsen
DEN-Tisvilde Hegn OK
18:51
+0:49
4.
Iben Maag
DEN-Søllerød OK
19:08
+1:06
5.
Vicky Thornton
GBR-MaccOC
20:03
+2:01
6.
Birgitte Erskov Halland
DEN-OK ØST Birkerød
20:31
+2:29
7.
Susanne Gjedsig Thomsen
DEN-Tisvilde Hegn OK
21:39
+3:37
8.
Birgitte Birck
DEN-Allerød OK
21:49
+3:47
9.
Ann-Britt Göransson
SWE-Almby IK
22:18
+4:16
10.
Charlotte Grauert
DEN-Ballerup OK
22:23
+4:21
11.
Mary Healy
IRL-GEN
22:26
+4:24
12.
Åshild Flatebakken
NOR-IL Tyrving Orientering
22:34
+4:32
13.
Ulla Engelby
SWE-OK Pan Kristianstad
22:41
+4:39
14.
Elin Holm Jensen
DEN-Horsens OK
23:40
+5:38
15.
Gitte Grauert
DEN-Ballerup OK
24:09
+6:07
16.
Eva Emanuelsson
SWE-Helsingborgs SOK
24:35
+6:33
17.
Helle M. Frederiksen
DEN-Ballerup OK
24:36
+6:34
18.
Ulla Hooge
DEN-OK Skærmen Værløse
24:39
+6:37
19.
Mona Hull
SWE-Almby IK
25:31
+7:29
20.
Tiina Leskinen
FIN-Lynx
25:57
+7:55
21.
Alice Brødsgaard
DEN-Ballerup OK
26:30
+8:28
22.
Gerda Marie Christiansen
DEN-Køge OK
26:44
+8:42
23.
Mette Uhre Lang
DEN-Amager OK
26:58
+8:56
24.
Gunilla Sandström
SWE-Almby IK
27:12
+9:10
25.
Hanne Frost
DEN-Ballerup OK
27:22
+9:20
26.
Randi Splittorff
DEN-Svendborg OK
27:34
+9:32
27.
Britt Rangert
SWE-IK Ymer
28:21
+10:19
28.
Kirsten Olsen
DEN-Søllerød OK
29:45
+11:43
29.
Jackie McCavana
IRL-GEN
30:16
+12:14
30.
Jette Kreiberg
DEN-OK Roskilde
30:49
+12:47
31.
Jannie Nielsen
DEN-Tisvilde Hegn OK
31:02
+13:00
32.
Susanne Christiansen
DEN-Farum OK
31:36
+13:34
33.
Lise Kolte
DEN-FSK Orientering
31:59
+13:57
34.
Inge K. Kristoffersen
DEN-Ballerup OK
35:09
+17:07
35.
Ulla Valnert
DEN-OK73
35:31
+17:29
36.
Liisa Sundberg
FIN-Lynx
38:04
+20:02
Ingrid Kensby
SWE-OK TYR
Fejlklip
Marjatta Vaara
FIN-Kankaanpään Suunnistajat
Fejlklip
Annette Bonde
DEN-Ballerup OK
Ej startet
H -16
(31 / 42)
Tid
Efter
1.
Malte Kjær Hemmingsen
DEN-FIF Hillerød Orientering
14:56
2.
Søren Thrane Ødum
DEN-OK ØST Birkerød
15:48
+0:52
3.
Arttu Lindqvist
FIN-Kouvolan Suunnistajat
15:53
+0:57
4.
Teemu Oksanen
FIN-Ikaalisten Nouseva-Voima
15:55
+0:59
5.
Rasmus Krogh Madsen
DEN-OK Roskilde
16:21
+1:25
6.
Anton Werner Løhndorf
DEN-Søllerød OK
16:27
+1:31
7.
Jakob Schøier Kovsted
DEN-Tisvilde Hegn OK
16:59
+2:03
8.
Petter Astrup Arnesen
NOR-Heming Orienterng
17:10
+2:14
9.
Frederik Holm Splittorff
DEN-FIF Hillerød Orientering
17:25
+2:29
10.
Marko Birk Nielsen
DEN-Aalborg OK
17:42
+2:46
11.
Gustav Moll
DEN-OK Sorø
17:48
+2:52
12.
Theis Munktved
DEN-Allerød OK
18:26
+3:30
13.
Gustav Ohlin
SWE-OK Tranan
18:36
+3:40
14.
Hugo Setthagen
SWE-OK Tranan
18:38
+3:42
15.
Jeppe Kejser Dah Jensen
DEN-OK Pan Århus
19:19
+4:23
16.
Lukas Kjær Hemmingsen
DEN-FIF Hillerød Orientering
19:27
+4:31
17.
Tore Markhus
NOR-Verdal OK
19:54
+4:58
18.
Anders Krogh Madsen
DEN-OK Roskilde
20:04
+5:08
19.
Henrik Reusch
NOR-Heming Orienterng
20:10
+5:14
20.
Oscar David Brom Jensen
DEN-Allerød OK
20:12
+5:16
21.
Klas Johansson
SWE-OK Tranan
20:13
+5:17
22.
Gustav Östensson
SWE-OK Tranan
20:37
+5:41
23.
Mikko Määttälä
FIN-Espoon Suunta
21:31
+6:35
24.
August Syrdal Øen
NOR-Heming Orienterng
22:17
+7:21
25.
Felix Isaksen
DEN-OK Snab
22:23
+7:27
26.
Jonathan Birk Nielsen
DEN-Aalborg OK
23:16
+8:20
27.
Birk Felland Sætnan
NOR-Fossum IF
24:07
+9:11
28.
Asger L. Holmberg
DEN-FIF Hillerød Orientering
24:21
+9:25
29.
Malte Kliem FarumOk
DEN-Farum OK
28:19
+13:23
30.
Kåre Peter Krohn Gjessing
NOR-Heming Orienterng
32:33
+17:37
31.
Gustav Andresen Skotte
NOR-Fossum IF
36:47
+21:51
H 17-20
(1 / 3)
Tid
Efter
1.
Martin Andresen Skotte
NOR-Fossum IF
24:40
H 21-49
(36 / 43)
Tid
Efter
1.
Elmeri Juura
FIN-Kankaanpään Suunnistajat
15:35
2.
Ivar Seierstad
NOR-Geoform IL
15:45
+0:10
3.
Kari Jussila
FIN-Tampereen Pyrintö
16:38
+1:03
4.
David Healy
IRL-GEN
16:59
+1:24
5.
Lauri Lahtmäe
EST-OK Kape
17:05
+1:30
6.
Kasper Levring
DEN-OK Sorø
17:24
+1:49
7.
Jonas Isaksen
DEN-OK Snab
17:41
+2:06
8.
Santeri Vaara
FIN-Kankaanpään Suunnistajat
17:42
+2:07
9.
Tomas Vensryd
SWE-Eslövs FK
17:48
+2:13
10.
Kaj Isaksen
DEN-OK Snab
18:06
+2:31
11.
Carsten Thyssen
DEN-Horsens OK
18:08
+2:33
12.
Thomas Vejsnæs
DEN-OK Sorø
18:19
+2:44
13.
Arnau Ormella
DEN-Amager OK
18:20
+2:45
14.
Jakob Søndergaar Jensen
DEN-OK Roskilde
18:42
+3:07
15.
Jakub Jirasek
DEN-Amager OK
18:43
+3:08
16.
Per Håstlund
SWE-Almby IK
18:46
+3:11
17.
Bo Birk Nielsen
DEN-Aalborg OK
19:15
+3:40
18.
Toni Venäläinen
FIN-Valkeakosken Haka
19:16
+3:41
19.
Ulrik Staugaard
DEN-FIF Hillerød Orientering
19:25
+3:50
20.
Christian Reusch
NOR-Heming Orienterng
19:37
+4:02
21.
Knut Jostein Sætnan
NOR-Fossum IF
20:01
+4:26
21.
Michael Ertmann
DEN-Allerød OK
20:01
+4:26
23.
Peter Rud Frankild
DEN-Amager OK
20:33
+4:58
24.
Claes Setthagen
SWE-OK Tranan
20:37
+5:02
25.
Peter Carlsen
NOR-Røyken OL
20:44
+5:09
26.
Espen Fyhn Nilsen
NOR-Stavanger OK
20:52
+5:17
26.
Jes Nyhegn
DEN-FIF Hillerød Orientering
20:52
+5:17
28.
Claus Bobach
DEN-Aalborg OK
20:58
+5:23
29.
Anders Marager
DEN-Allerød OK
21:34
+5:59
30.
Preben Brinch
DEN-FIF Hillerød Orientering
21:51
+6:16
31.
Christian Olsen
DEN-Amager OK
22:00
+6:25
32.
Ola Peter Krohn Gjessing
NOR-Heming Orienterng
24:17
+8:42
33.
Jesper Kracht
DEN-PI-København
25:30
+9:55
34.
Jesper Allan Jensen
DEN-OK Roskilde
25:47
+10:12
35.
Søren Wassard
DEN-FIF Hillerød Orientering
26:22
+10:47
Kell Sønnichsen
DEN-OK Pan Århus
H 50-
(80 / 91)
Tid
Efter
1.
Bo Simonsen
DEN-FIF Hillerød Orientering
17:11
2.
Tim Falck Weber
DEN-Tisvilde Hegn OK
17:14
+0:03
3.
Arild Andresen
NOR-Fossum IF
17:51
+0:40
4.
James Crawford
GBR-Guildford Orienteers
18:02
+0:51
5.
Knut Erling Øen
NOR-Heming Orienterng
18:14
+1:03
6.
Henrik Albahn
DEN-Tisvilde Hegn OK
18:19
+1:08
7.
Ali Mättölä
FIN-Hyvinkään Ponteva
18:22
+1:11
8.
Valerio Casanova
GER-OLG Regensburg
19:02
+1:51
9.
Jens Kaminsky
SWE-Göteborg Majorna OK
19:04
+1:53
10.
Borachenko Alexander
RUS-Titan
19:06
+1:55
11.
Lars Bech Jensen
DEN-FSK Orientering
19:07
+1:56
12.
Leif E. Larsen
DEN-Tisvilde Hegn OK
19:18
+2:07
13.
Jussi Elo
FIN-Laitilan Jyske
19:20
+2:09
14.
Søren Maarup
DEN-Kolding OK
19:52
+2:41
15.
Kent Pihl
DEN-OK Roskilde
20:04
+2:53
16.
Lasse Arnesen
NOR-Heming Orienterng
20:05
+2:54
17.
Dennis Øbro
DEN-Tisvilde Hegn OK
20:07
+2:56
18.
Bruno Stub
DEN-PI-København
20:33
+3:22
19.
Martin Wilson
GBR-Berkshire Orienteers
20:35
+3:24
20.
Kalevi Mäkipää
FIN-Hyvinkään Ponteva
20:36
+3:25
21.
Rainer Eschlboeck
AUT-Naturfreunde Linz
20:47
+3:36
22.
Anker Møller
DEN-Silkeborg OK
20:54
+3:43
23.
Gunnar Grue-Sørensen
DEN-Køge OK
21:05
+3:54
24.
Janne Brunstedt
DEN-OK Roskilde
21:10
+3:59
25.
Rune Rrdal
NOR-Samnanger
21:11
+4:00
26.
Robert Dragowski
POL-OK Sport
21:17
+4:06
27.
Stein Markhus
NOR-Verdal OK
21:43
+4:32
28.
Torben Utzon
DEN-OK Pan Århus
21:45
+4:34
29.
Peter Nørgaard
DEN-Ballerup OK
21:53
+4:42
30.
Pat McCavana
IRL-GEN
22:00
+4:49
31.
Bjørn Sverre Gulheim
NOR-Kolbotn & Skimt OL
22:16
+5:05
32.
Per Arne Arnesen
NOR-Kolbotn & Skimt OL
22:22
+5:11
33.
Michael Termansen
DEN-OK-Syd
22:41
+5:30
34.
Peter Krogh
DEN-OK ØST Birkerød
22:58
+5:47
35.
Michael Leth Jess
DEN-OK Roskilde
22:59
+5:48
36.
Henrik Nielsen
DEN-Tisvilde Hegn OK
23:04
+5:53
37.
Flemming Sparre Sørensen
DEN-Amager OK
23:19
+6:08
38.
Uffe Just Pedersen
DEN-Søllerød OK
23:22
+6:11
39.
Mats Kensby
SWE-OK TYR
23:28
+6:17
40.
Mogens Hansen
DEN-OK Skærmen Værløse
23:42
+6:31
41.
Peter Dyrsting
DEN-FIF Hillerød Orientering
24:29
+7:18
42.
Tom Edelsten
GBR-Guildford Orienteers
25:09
+7:58
43.
Ole D. Jensen
DEN-Tisvilde Hegn OK
25:18
+8:07
44.
Tommy Petersson
SWE-Helsingborgs SOK
25:22
+8:11
45.
Karl-Göran Wahlström
SWE-Almby IK
25:27
+8:16
46.
Svend Mortensen
DEN-Tisvilde Hegn OK
25:34
+8:23
47.
Per Åke Hull
SWE-Almby IK
25:43
+8:32
48.
Laurent COMPERE
FRA-Orientation Caennaise
25:48
+8:37
49.
Olav Nipen
NOR-IL Tyrving Orientering
25:50
+8:39
50.
Trond Ivar Tømmervold
NOR-Hamar ok
25:56
+8:45
51.
Poul Grøn
DEN-OK Pan Århus
26:13
+9:02
52.
Finn Hørup Nielsen
DEN-OK Vendelboerne
26:50
+9:39
53.
Jens Frandsen
DEN-OK Sorø
26:51
+9:40
54.
Kuno Rasmussen
DEN-Ballerup OK
26:54
+9:43
55.
Bengt Björndahl
SWE-Almby IK
27:05
+9:54
55.
Troels Jensen
DEN-Horsens OK
27:05
+9:54
57.
Ove Splittorff
DEN-Svendborg OK
27:11
+10:00
58.
Kai Beck-Andersen
DEN-Farum OK
27:21
+10:10
59.
Mats Hastad
SWE-Almby IK
27:47
+10:36
60.
Ole Christiansen
DEN-Farum OK
28:21
+11:10
61.
Rolf Andersen
DEN-Amager OK
28:33
+11:22
62.
Per Aaes Christoffersen
DEN-Ballerup OK
28:44
+11:33
63.
Raimo Salminen
SWE-OK Pan Kristianstad
29:12
+12:01
64.
Peo Bengtsson
SWE-OK Pan Kristianstad
29:21
+12:10
65.
Karl Aage Hald
DEN-FSK Orientering
29:29
+12:18
66.
Leif Sig
DEN-FIF Hillerød Orientering
30:00
+12:49
67.
Aage Damsgaard
DEN-FIF Hillerød Orientering
30:11
+13:00
68.
Jan Kristoffersen
DEN-Ballerup OK
32:05
+14:54
69.
Niels Lyhne
DEN-Herlufsholm OK
32:17
+15:06
70.
Rolf Gustafsson
SWE-Helsingborgs SOK
32:46
+15:35
71.
Bengt Robertsson
SWE-Almby IK
33:59
+16:48
72.
Gert Larsen
DEN-FIF Hillerød Orientering
35:24
+18:13
73.
Anthony Barrable
GBR-RAFO
36:34
+19:23
74.
Holger Karlsmose
DEN-Farum OK
36:48
+19:37
75.
Jørn Andreasen
DEN-OK73
36:53
+19:42
76.
Poul Gregersen
DEN-Ballerup OK
38:08
+20:57
Jimmy Hoen
DEN-Ballerup OK
Fejlklip
Peter Nilsson
SWE-OK Tranan
Fejlklip
Jari Vaara
FIN-Kankaanpään Suunnistajat
Udgået
Torben Kristensen
DEN-Herlufsholm OK
Ej startet
Let
(13 / 18)
Tid
Efter
1.
Gustav L. Holmberg
DEN-FIF Hillerød Orientering
10:23
2.
Ellen K. Larsen
DEN-Søllerød OK
11:20
+0:57
3.
Tobias Olloz
DEN-Tisvilde Hegn OK
11:38
+1:15
4.
Silje Halberg Petersen
DEN-FIF Hillerød Orientering
12:15
+1:52
5.
Johannes Marager
DEN-Allerød OK
13:22
+2:59
6.
Anders Koch Meldgaard
DEN-FIF Hillerød Orientering
13:51
+3:28
7.
Marius Nyhegn
DEN-FIF Hillerød Orientering
14:14
+3:51
8.
Christoffer Vang Bobach
DEN-Aalborg OK
17:20
+6:57
9.
Markus Emil Thomsen
DEN-Holbæk OK
18:23
+8:00
10.
Kamma Aglund Andersen
DEN-OK ØST Birkerød
19:12
+8:49
11.
Isak Grøn
DEN-OK Pan Århus
21:53
+11:30
12.
Astrid Rasmussen
DEN-Ballerup OK
22:27
+12:04
Claus Alkil
DEN-Lyngby OK
Ej startet
Open 1
(4 / 4)
Tid
Efter
1.
Sauli Viitasaari
FIN-Kokkolan Suunnistajat
19:00
2.
Ole Meldgaard
DEN-Ballerup OK
21:57
+2:57
3.
Kathrine Dyrsting Sandvang
26:53
+7:53
4.
Henrik Carlsen
DEN-FIF Hillerød Orientering
29:02
+10:02
Open 2
(3 / 3)
Tid
Efter
1.
Marianne + Thomas Gundel
29:19
2.
Katrine Holst
34:30
+5:11
3.
Håkan Svensson
SWE-Almby IK
41:53
+12:34
Open 3
(1 / 1)
Tid
Efter
1.
Amalie og Cecilie Broman
DEN-Allerød OK
35:47

Oprettet af MeOS: 18-03-2016 18:13:54