Resultater – Danish Spring Middle - 19-03-2016

2016-03-19
Men elite WRE
(95 / 95)
Tid
Efter
1.
Wojciech Kowalski
NOR-IL Tyrving Orientering
37:13
2.
Johan Runesson
SWE-Göteborg Majorna OK
37:27
+0:14
3.
Søren Bobach
DEN-OK Pan Århus
38:44
+1:31
4.
Anton Johansson
SWE-OK Orion
38:49
+1:36
5.
Torgeir Nørbech
NOR-IL Tyrving Orientering
39:10
+1:57
6.
Olli Markus Taivainen
FIN-Finnish Orientering Federation
39:35
+2:22
7.
Pasi Ikonen
FIN-Paimion Rasti
39:58
+2:45
8.
Thomas Curiger
SWE-OK Orion
40:35
+3:22
9.
Tim Robertson
NZL-New Zealand
40:37
+3:24
10.
Aleksi Niemi
FIN-Finnish Orientering Federation
41:09
+3:56
11.
Tomi Narva
FIN-Hildenkiertajat
41:17
+4:04
12.
Aapo Leskinen
FIN-Lynx
41:22
+4:09
12.
Rasmus Djurhuus
DEN-OK Pan Århus
41:22
+4:09
14.
Janne Mankarla
FIN-Lynx
41:25
+4:12
15.
Per Harald H. Johansen
NOR-Varegg Fleridrett
41:29
+4:16
16.
Mikko Huhtinen
FIN-Paimion Rasti
41:40
+4:27
17.
Remi Dubois
FRA-TAD
41:46
+4:33
18.
Vegard Ruttenborg
NOR-NTNUI
41:54
+4:41
19.
Magnus Dewett
DEN-OK Pan Århus
42:31
+5:18
20.
Victor Mansner
FIN-OK Trian
42:39
+5:26
21.
Aleksander Bernaciak
SWE-OK Orion
42:54
+5:41
22.
Rune Nygaard
NOR-IL Gular
43:00
+5:47
23.
Bjørn Cederberg
DEN-Tisvilde Hegn OK
43:22
+6:09
24.
Thomas Nipen
NOR-Nydalens SK
43:24
+6:11
25.
Alan Cherry
NOR-Varegg Fleridrett
43:26
+6:13
26.
Kuba Dragowski
POL-OK Sport
43:33
+6:20
27.
Mateusz Wenslaw
SWE-OK Orion
43:34
+6:21
28.
Andreas Soelberg
SWE-IFK Göteborg
43:58
+6:45
29.
Thomas Jensen
DEN-Tisvilde Hegn OK
44:09
+6:56
30.
Antti Pekka Leskinen
FIN-Lynx
44:12
+6:59
31.
Per Melander Often
NOR-NTNUI
44:44
+7:31
32.
Bjarne Friedrichs
GER-Deutcher Turner Band
44:57
+7:44
33.
Mikkel Sørensen
NOR-NTNUI
45:19
+8:06
34.
Matthias Kretzschmar
GER-Deutcher Turner Band
45:38
+8:25
35.
Eeli Viholainen
FIN-Suunta Jyvaskyla
45:50
+8:37
36.
Niklas Ingwersen
DEN-Horsens OK
45:52
+8:39
37.
Mikko Patana
FIN-Hildenkiertajat
45:55
+8:42
38.
Markku Elo
FIN-Angelniemen Ankkuri
45:57
+8:44
39.
Emil Folino Nielsen
DEN-FIF Hillerød Orientering
46:28
+9:15
40.
Clement Fumey
FRA-ADOC
46:29
+9:16
41.
Henri Kalve
FIN-Paimion Rasti
46:48
+9:35
42.
Ross Morrison
FIN-Rajamaen Rykmentti
47:15
+10:02
43.
Søren Skaarup Larsen
DEN-OK ØST Birkerød
47:20
+10:07
44.
Vegard Blomseth Johnsen
NOR-NTNUI
47:22
+10:09
45.
Erik Gustafsson
NOR-NTNUI
47:36
+10:23
46.
Simon Thrane Hansen
DEN-Søllerød OK
47:46
+10:33
47.
Stefan Frands Petersen
DEN-Allerød OK
47:54
+10:41
48.
Troels Christiansen
DEN-Søllerød OK
48:26
+11:13
49.
Juuso Lindeqvist
FIN-Paimion Rasti
48:27
+11:14
50.
Teodor Yordanov
GER-OC München
48:32
+11:19
51.
Joakim Kaminsky
SWE-Göteborg Majorna OK
48:54
+11:41
52.
Ilya Belianka
SWE-Savedalens AIK
49:19
+12:06
53.
Nick Barrable
GBR-South Yorkshire Orienteers
49:26
+12:13
54.
Lasse Grøn
DEN-OK Pan Århus
49:30
+12:17
55.
Andreas Hoye
NOR-Fredrikstad SK
49:57
+12:44
56.
Andreas G. Polden
NOR-IL Gneist
49:59
+12:46
57.
Aske Jespen
DEN-Søllerød OK
50:05
+12:52
58.
Marvin Goericke
GER-Deutcher Turner Band
50:28
+13:15
59.
Henrik Rindum Knudsen
DEN-OK Melfar
50:39
+13:26
60.
Mathias Nipen
NOR-IL Tyrving Orientering
50:55
+13:42
61.
Bertram Kopp Stannum
DEN-Tisvilde Hegn OK
51:27
+14:14
62.
Rainer Kujala
FIN-Lynx
51:38
+14:25
63.
Joona Ojapalo
FIN-Lynx
51:45
+14:32
64.
Janne Nieminen
FIN-Paimion Rasti
52:04
+14:51
65.
Jonas Falck Weber
DEN-Tisvilde Hegn OK
52:15
+15:02
66.
Toni Antti Vitasaari
FIN-Kokkolan Suunnistajat
52:27
+15:14
67.
Kim Baunehøj
DEN-OK Roskilde
52:30
+15:17
68.
Martin Laage Kragh
DEN-OK Roskilde
52:33
+15:20
69.
Daniel Blomster
FIN-OK Trian
53:10
+15:57
70.
Wolfgang Kampel
NOR-NTNUI
53:29
+16:16
71.
Kristian Vad
DEN-Horsens OK
55:18
+18:05
72.
Ulrik Staugaard
DEN-FIF Hillerød Orientering
55:21
+18:08
73.
Eskil Schøning
DEN-OK West
57:06
+19:53
74.
Oskari Heiskanen
FIN-Lynx
57:07
+19:54
75.
Simakov Maxim
RUS-Omega
57:56
+20:43
76.
Pauli Leinonen
FIN-Suunta Jyvaskyla
1:05:24
+28:11
77.
Lok Hin Ma
HKG-HKIOF
1:06:01
+28:48
78.
Allan Reiche
DEN-OK Vendelboerne
1:06:27
+29:14
79.
Hans Kresten Larsen
DEN-AKIF
1:10:53
+33:40
80.
Søren Underbjerg
DEN-AKIF
1:12:05
+34:52
Andreas Mikkelsen
DEN-Søllerød OK
Fejlklip
Giacomo Frattari
DEN-OK Pan Århus
Fejlklip
Jeppe Ruud
DEN-FIF Hillerød Orientering
Fejlklip
Jørgen Frøyd
NOR-Larvik OK
Fejlklip
Marius Thrane Ødum
SWE-IFK Göteborg
Fejlklip
Perttu Sorsa
FIN-Hildenkiertajat
Fejlklip
Jonas Munthe
DEN-OK Pan Århus
Udgået
Tue Lassen
DEN-Faaborg OK
Udgået
Aleksi Karppinen
FIN-Finnish Orientering Federation
Ej startet
Jacob Edsen
DEN-Aarhus 1900 Orientering
Ej startet
Markus Rasanen
FIN-Finnish Orientering Federation
Ej startet
Rasmus Soes
DEN-Farum OK
Ej startet
Thor Nørskov
SWE-IFK Göteborg
Ej startet
Tobias Karlsmose Svarer
DEN-OK Esbjerg
Ej startet
Victors Mateics
LAT-Saldus OK
Ej startet
Women elite WRE
(51 / 51)
Tid
Efter
1.
Maja Alm
DEN-OK H.T.F.
34:36
2.
Marika Teini
FIN-SK Pohjantahti
34:42
+0:06
3.
Anne Narhi
FIN-Finnish Orientering Federation
37:01
+2:25
4.
Eveliina Hivonen
FIN-Paimion Rasti
37:02
+2:26
5.
Signe Klinting
SWE-Jaerla IF Orientering
37:15
+2:39
6.
Karoliina Sundberg
FIN-Lynx
37:31
+2:55
7.
Inga Dambe
FIN-Paimion Rasti
37:39
+3:03
8.
Miri Thrane Ødum
DEN-OK ØST Birkerød
37:40
+3:04
9.
Siri Ulvestad
NOR-Nydalens SK
37:51
+3:15
10.
Miia Nittynen
FIN-Koovee
38:23
+3:47
11.
Isia Basset
SWE-IFK Göteborg
38:38
+4:02
12.
Hanna Wisniewska
SWE-OK Orion
38:48
+4:12
13.
Nikoline Ekeb. Schjerve
NOR-Bækkelagets OK
38:50
+4:14
14.
Kine Gulliksen
NOR-Bækkelagets OK
39:08
+4:32
15.
Aino Mankarla
FIN-Lynx
39:14
+4:38
16.
Caroline Gjotterup
DEN-Faaborg OK
39:17
+4:41
17.
Kristin Lofgren
NOR-Varegg Fleridrett
39:24
+4:48
18.
Tuulia Viberg
FIN-MS Parma
40:25
+5:49
19.
Cecilie Friberg Klysner
DEN-FIF Hillerød Orientering
40:41
+6:05
20.
Louise Oram
NOR-Bækkelagets OK
40:45
+6:09
21.
Salla Fagerudd
FIN-Paimion Rasti
41:00
+6:24
22.
Ewa Gwozdz
SWE-OK Orion
41:25
+6:49
23.
Elsa Jansson
SWE-Jaerla IF Orientering
41:27
+6:51
24.
Lauriane Beauvisage
FRA-French Orient. Federation
41:30
+6:54
25.
Vera Mullerova
DEN-Amager OK
41:56
+7:20
26.
Arntraut Goetsch
NOR-IL I BUL Tromsoe
42:17
+7:41
27.
Lone Karin Brochmann
NOR-Bækkelagets OK
43:09
+8:33
28.
Line Søderlund
DEN-Farum OK
43:31
+8:55
29.
Masha Semak
DEN-Farum OK
43:44
+9:08
30.
Anne Mari Leskinen
FIN-Lynx
43:52
+9:16
31.
Iwona Wicha
POL-OK Sport
44:47
+10:11
32.
Kate Morrison
NZL-New Zealand
45:01
+10:25
33.
Hanna Raitanen
FIN-Rajamaen Rykmentti
46:03
+11:27
34.
Miitu Korhonen
FIN-Kuopion Suunnistajat
46:48
+12:12
35.
Mari Seppanen
FIN-OK Trian
47:19
+12:43
36.
Ida Tiltnes
NOR-IL Tyrving Orientering
47:44
+13:08
37.
Anneke Hald Bjorgum
SWE-Jaerla IF Orientering
47:51
+13:15
38.
Jennie Runesson
SWE-Göteborg Majorna OK
48:05
+13:29
39.
Anna Kotkajuuri
FIN-Kangasala SK
48:57
+14:21
40.
Sara Karvonen
FIN-Lynx
49:48
+15:12
41.
Maiki Jaadmaa
EST-Estonian Orient. Federation
51:20
+16:44
42.
Maria Dragowska
POL-OK Sport
51:44
+17:08
43.
Astrid Hadberg
DEN-AKIF
52:07
+17:31
44.
Lea Reime
DEN-Farum OK
53:27
+18:51
45.
Erin Nielsen
USA-Up North Orienteers
54:12
+19:36
46.
Laura Robertson
NZL-New Zealand
1:13:08
+38:32
Merill Magi
EST-OK Kape
Fejlklip
Ane Linde
DEN-OK Pan Århus
Ej startet
Ella Nurmi
FIN-Vaasan Suunnistajat
Ej startet
Ida Bobach
DEN-OK Pan Århus
Ej startet
Kirsi Nurmi
SWE-IFK Göteborg
Ej startet
Men Junior
(25 / 25)
Tid
Efter
1.
Kasper Fosser
NOR-Heming Orienterng
39:42
2.
Carl Emil Schøie Kovsted
DEN-Tisvilde Hegn OK
43:55
+4:13
3.
Laurits Bidstrup Møller
DEN-Silkeborg OK
45:23
+5:41
4.
Bjørn Anders Flågen
NOR-Heming Orienterng
46:08
+6:26
5.
Lasse Fugmann Thamdrup
DEN-Allerød OK
47:24
+7:42
6.
Ulrik Astrup Arnesen
NOR-Heming Orienterng
48:25
+8:43
7.
Malthe Gaarsdal
DEN-Farum OK
48:48
+9:06
8.
Mikkel Lyskjær Jensen
DEN-Farum OK
49:17
+9:35
9.
Otto Kaario
FIN-Suunta Jyvaskyla
49:18
+9:36
10.
Mikkel Kaae-Nielsen
DEN-Søllerød OK
50:31
+10:49
11.
Christian Møller
DEN-Aalborg OK
51:09
+11:27
12.
Mikko Poutanen
FIN-Kokkolan Suunnistajat
51:38
+11:56
13.
Lauri Koivumäki
FIN-Kokkolan Suunnistajat
52:26
+12:44
14.
Mads Møller Skaug
DEN-OK Pan Århus
53:00
+13:18
15.
Rasmus Damgaard Nielsen
DEN-Søllerød OK
53:31
+13:49
16.
Trygve Lægran
NOR-Steinkjer OK
53:47
+14:05
17.
Rasmus Møller Jess
DEN-OK Roskilde
57:55
+18:13
18.
Simon Reimers
DEN-Aalborg OK
58:20
+18:38
19.
Henrik Nielsen Solberg
NOR-NTNUI
1:05:24
+25:42
20.
Andreas Duc Jørgensen
DEN-Tisvilde Hegn OK
1:07:47
+28:05
21.
Emil Olander Lorenz
DEN-Allerød OK
1:20:40
+40:58
Asger Skytte Kirkegaard
DEN-Tisvilde Hegn OK
Fejlklip
Lasse August Helweg
DEN-Allerød OK
Fejlklip
Mikkel Meldgaard
DEN-Allerød OK
Fejlklip
Emil Øbro
DEN-Tisvilde Hegn OK
Ej startet
Women Junior
(24 / 24)
Tid
Efter
1.
Josefine Lind
DEN-OK GORM
34:59
2.
Amanda Falck Weber
DEN-Tisvilde Hegn OK
35:18
+0:19
3.
Caroline Finderup
DEN-OK Pan Århus
38:59
+4:00
4.
Line Cederberg
DEN-Tisvilde Hegn OK
39:26
+4:27
5.
Nikoline Holm Splittorff
DEN-FIF Hillerød Orientering
39:54
+4:55
6.
Mathilde Nørgård Kracht
DEN-Tisvilde Hegn OK
41:36
+6:37
7.
Astrid Maag
DEN-Søllerød OK
41:49
+6:50
8.
Moa Pettersson
SWE-Karlskrona SOK
43:24
+8:25
9.
Maiju Oksanen
FIN-Ikaalisten Nouseva-Voima
43:36
+8:37
10.
Agnes Nørgård Kracht
DEN-Tisvilde Hegn OK
43:38
+8:39
11.
Iben Valery
DEN-Tisvilde Hegn OK
44:06
+9:07
12.
Sara Kindlund
SWE-OK Tranan
45:35
+10:36
13.
Jutta Jussila
SWE-IFK Lidingö SOK
46:51
+11:52
14.
Lise Termansen
DEN-OK H.T.F.
47:25
+12:26
15.
Lovisa Martinsson
SWE-OK TYR
49:25
+14:26
16.
Maja Lykke Brinch
DEN-FIF Hillerød Orientering
51:04
+16:05
17.
Sara Lysemose Poulsen
DEN-Silkeborg OK
51:39
+16:40
18.
Synne Nesheim Flatebakken
NOR-IL Tyrving Orientering
54:45
+19:46
19.
Marie Dale
NOR-Steinkjer OK
54:47
+19:48
20.
Marie Erskov Krogh
DEN-OK ØST Birkerød
54:48
+19:49
21.
Stine Frogner Tømmervold
NOR-Hamar ok
54:59
+20:00
Ida Øbro
DEN-Tisvilde Hegn OK
Fejlklip
Ane Nielsen Solberg
NOR-Stjørdals-blink orientering
Udgået
Hanna Lindström
SWE-OK Tranan
Ej startet
Begynder
(6 / 6)
Tid
Efter
1.
Emil Dalgaard
DEN-Kolding OK
18:35
2.
Sarah Dinesen
DEN-Helsingør SOK
19:25
+0:50
3.
Karen Marie Jakoby
DEN-Helsingør SOK
23:44
+5:09
4.
Rasmus Dalgaard
DEN-Kolding OK
23:50
+5:15
5.
Jonas Klærke Mikkelsen
DEN-Horsens OK
33:57
+15:22
6.
Kristine Skouboe
DEN-Horsens OK
36:09
+17:34
D-10
(8 / 8)
Tid
Efter
1.
Johanne Skouboe
DEN-Horsens OK
17:40
2.
Frida Kärner Grooss
DEN-Allerød OK
20:30
+2:50
3.
Cecilie Ertmann
DEN-Allerød OK
23:56
+6:16
3.
Kamma Aglund Andersen
DEN-OK ØST Birkerød
23:56
+6:16
5.
Ida T. Hasholt
DEN-Allerød OK
25:56
+8:16
6.
Ella Klærke Mikkelsen
DEN-Horsens OK
26:50
+9:10
7.
Cecilie Broman
DEN-Allerød OK
33:25
+15:45
Ida Sofia Sloth
DEN-OK ØST Birkerød
Fejlklip
D-12
(9 / 9)
Tid
Efter
1.
Sigrid Høyer Staugaard
DEN-FIF Hillerød Orientering
15:25
2.
Theresa Skouboe
DEN-Horsens OK
15:55
+0:30
3.
Amalie Ertmann
DEN-Allerød OK
16:24
+0:59
4.
Hedda Kärner Grooss
DEN-Allerød OK
16:53
+1:28
5.
Silje Halberg Petersen
DEN-FIF Hillerød Orientering
20:32
+5:07
6.
Katrine Krogh Madsen
DEN-OK Roskilde
21:54
+6:29
7.
Ebba Graff Frederiksen
DEN-FIF Hillerød Orientering
23:00
+7:35
8.
Nathalie Langenbach
SWE-OK Nackhe
28:25
+13:00
Astrid Rasmussen
DEN-Ballerup OK
Ej startet
D-14
(15 / 15)
Tid
Efter
1.
Freya Halberg Petersen
DEN-FIF Hillerød Orientering
27:49
2.
Rebecca Loft Thyssen
DEN-Horsens OK
30:26
+2:37
3.
Siri Simonsen
DEN-FIF Hillerød Orientering
33:12
+5:23
4.
Nanna Lysemose Poulsen
DEN-Silkeborg OK
33:19
+5:30
5.
Vigga Graff Frederiksen
DEN-FIF Hillerød Orientering
35:19
+7:30
6.
Xenia Bregensøe
DEN-Tisvilde Hegn OK
36:10
+8:21
7.
Elanor Henriksen
DEN-Horsens OK
37:29
+9:40
8.
Eva Ø. Jørgensen
DEN-OK Snab
37:38
+9:49
9.
Anne Sofie Thyss Harfot
DEN-Horsens OK
38:58
+11:09
10.
Dicte Højbjerg Andersen
DEN-Helsingør SOK
41:35
+13:46
11.
Laura Holm Nielsen
DEN-Horsens OK
42:12
+14:23
12.
Astrid Gylling Hougaard
DEN-Aarhus 1900 Orientering
46:32
+18:43
13.
Trude Markhus
NOR-Verdal OK
49:54
+22:05
14.
Nynne Høst Nedergaard
DEN-Helsingør SOK
58:26
+30:37
Mathilde Poulsen
DEN-FIF Hillerød Orientering
Fejlklip
D-16
(24 / 24)
Tid
Efter
1.
Annika Simonsen
DEN-FIF Hillerød Orientering
29:47
2.
Alberte Kaae-Nielsen
DEN-Søllerød OK
32:44
+2:57
3.
Sidse Tillingsøe
DEN-Tisvilde Hegn OK
32:50
+3:03
4.
Celina Bregensøe
DEN-Tisvilde Hegn OK
37:11
+7:24
5.
Birka Øhlenschlæ Nielsen
DEN-Silkeborg OK
38:35
+8:48
6.
Maren Norderud
NOR-IL Tyrving Orientering
39:00
+9:13
7.
Ida Jussila
FIN-Tampereen Pyrintö
39:04
+9:17
8.
Sara Lykke Brinch
DEN-FIF Hillerød Orientering
40:25
+10:38
9.
Alberte Loft Thyssen
DEN-Horsens OK
40:30
+10:43
10.
Karoline Saxtorp Schulz
DEN-Ballerup OK
40:48
+11:01
11.
Annika Henriksen
DEN-Svendborg OK
40:49
+11:02
12.
Maja Kindlund
SWE-OK Tranan
41:03
+11:16
13.
Johanne Biering
DEN-Silkeborg OK
42:30
+12:43
14.
Julia Elverlind
SWE-OK Tranan
43:23
+13:36
15.
Christa Blach Madsen
DEN-Kolding OK
44:09
+14:22
16.
Solveig Eline Berg
NOR-IL Tyrving Orientering
45:05
+15:18
17.
Cecilia Kreutzmann
DEN-FIF Hillerød Orientering
45:07
+15:20
18.
Trine Eg Staugaard
DEN-Kolding OK
47:57
+18:10
19.
Marie Louise Henning
DEN-Kolding OK
52:03
+22:16
20.
Evelina Olsson
SWE-OK Nackhe
53:54
+24:07
21.
Josephine Lotten Lund
DEN-Kolding OK
57:48
+28:01
22.
Tuva Nesheim Flatebakken
NOR-IL Tyrving Orientering
1:07:07
+37:20
23.
Marta Kliem
DEN-Farum OK
1:08:48
+39:01
Hedvig Valbjørn Gydesen
DEN-OK Melfar
Ej startet
D17-20A
(14 / 14)
Tid
Efter
1.
Camilla Larsen
DEN-FIF Hillerød Orientering
35:49
2.
Roisin Long
IRL-UCDO
35:55
+0:06
3.
Aoife McCavana
IRL-GEN
36:29
+0:40
4.
Marie Cecilie Hartmeyer
DEN-FIF Hillerød Orientering
37:55
+2:06
5.
Tine Dalgaard
DEN-Kolding OK
40:13
+4:24
6.
Anne Beukel Bak
DEN-Aalborg OK
40:20
+4:31
7.
Amanda Isaksen
DEN-OK Snab
44:07
+8:18
8.
Lina Benan
NOR-Steinkjer OK
46:21
+10:32
9.
Eadaoin McCavana
IRL-GEN
46:39
+10:50
10.
Thea Feiring Haltia
NOR-IL Tyrving Orientering
51:25
+15:36
11.
Freja Kliem
DEN-Farum OK
55:42
+19:53
Amalie Ellegaard Severinsen
DEN-OK ØST Birkerød
Fejlklip
Grete Kristiansen
NOR-Steinkjer OK
Fejlklip
Johanna Rundqvist
SWE-OK Nackhe
Ej startet
D21A
(11 / 11)
Tid
Efter
1.
Mette Stub
DEN-PI-København
39:28
2.
Lisa Pettersson
DEN-FIF Hillerød Orientering
42:18
+2:50
3.
Helen Martinsen
NOR-IL Gular
49:05
+9:37
4.
Mariell Arntzen
NOR-IL Gneist
51:08
+11:40
5.
Eva Sebok
DEN-Farum OK
56:20
+16:52
6.
Lydia Martinsson
SWE-OK TYR
57:22
+17:54
7.
Roser Marre Badallo
DEN-Amager OK
59:28
+20:00
8.
Siri Wahlström
SWE-Malmö OK
1:00:49
+21:21
9.
Maria Poll
SWE-Mölndal Outdoor IF
1:03:45
+24:17
10.
Linda Järvinen
FIN-Lynx
1:04:03
+24:35
Anna Ojapalo
FIN-Lynx
Ej startet
D21B
(8 / 8)
Tid
Efter
1.
Helena Åhlin
SWE-Helsingborgs SOK
49:47
2.
Danja Lykke Kristensen
DEN-Amager OK
58:16
+8:29
3.
Ulrika Schortz
SWE-Almby IK
59:19
+9:32
4.
Kirsten Lange
DEN-Allerød OK
59:50
+10:03
5.
Inge K. Kristoffersen
DEN-Ballerup OK
1:18:30
+28:43
6.
Chiu Lai Kwan
HKG-YAOC
1:23:08
+33:21
Pernille Halberg Petersen
DEN-FIF Hillerød Orientering
Ej startet
Sidse Graff Jensen
DEN-FIF Hillerød Orientering
Ej startet
D40-
(13 / 13)
Tid
Efter
1.
Tenna Nørgaard Landsperg
DEN-Tisvilde Hegn OK
30:56
2.
Irene K. Mikkelsen
DEN-Horsens OK
39:14
+8:18
3.
Maria Krog Schulz
DEN-Ballerup OK
40:26
+9:30
4.
Kunitskaya Natalia
RUS-Titan
42:24
+11:28
5.
Malin Wiklund
SWE-Almby IK
43:13
+12:17
6.
Johanna Määttälä
FIN-Espoon Suunta
47:03
+16:07
7.
Henriette Broman
DEN-Allerød OK
47:54
+16:58
8.
Tine Alkjær
DEN-FIF Hillerød Orientering
47:58
+17:02
9.
Dorthe Munktved
DEN-Allerød OK
56:20
+25:24
10.
Camilla Dalgaard
DEN-Kolding OK
1:06:15
+35:19
11.
Ellen Boomer
USA-Omega
1:09:29
+38:33
12.
Angélique Grønbo Rasmussen
DEN-Allerød OK
1:58:52
+87:56
Maria M. Høyer Staugaard
DEN-FIF Hillerød Orientering
Fejlklip
D45-
(18 / 18)
Tid
Efter
1.
Ulrika Ø. Jørgensen
DEN-OK Snab
33:19
2.
Hege Feiring
NOR-IL Tyrving Orientering
38:08
+4:49
3.
Jette Klogborg
DEN-OK H.T.F.
39:27
+6:08
4.
Elin Nørgård Kracht
DEN-PI-København
39:35
+6:16
5.
Signe Astrup Arnesen
NOR-Heming Orienterng
40:21
+7:02
6.
Milena Grifoni
GER-OLG Regensburg
42:22
+9:03
7.
Berit Harfot
DEN-Horsens OK
43:11
+9:52
8.
Sandra Simonsen
DEN-FIF Hillerød Orientering
43:17
+9:58
9.
Bodil Karlsmose Kliem
DEN-Farum OK
45:52
+12:33
10.
Susanne Loft Thyssen
DEN-Horsens OK
47:35
+14:16
11.
Eva Martinsson
SWE-OK TYR
47:58
+14:39
12.
Minna Valkonen-Korhonen
FIN-Kuopion Suunnistajat
50:40
+17:21
13.
Gudrun Eschlboeck
AUT-Naturfreunde Linz
52:11
+18:52
14.
Heidi L. Holmberg
DEN-FIF Hillerød Orientering
52:16
+18:57
15.
Helle Termansen
DEN-OK-Syd
54:45
+21:26
16.
Jytte Olander Rasmussen
DEN-Allerød OK
1:04:41
+31:22
17.
Bente Kjær Hemmingsen
DEN-FIF Hillerød Orientering
1:06:32
+33:13
Rikke Holm Jensen
DEN-Horsens OK
Ej startet
D50-
(21 / 21)
Tid
Efter
1.
Anette Lund
DEN-OK GORM
31:57
2.
Heather Fellbaum
GBR-MaccOC
34:06
+2:09
3.
Lena Wraa
DEN-Tisvilde Hegn OK
35:05
+3:08
4.
Anne Maarup
DEN-FIF Hillerød Orientering
35:28
+3:31
5.
Annette Bonde
DEN-Ballerup OK
35:49
+3:52
6.
Iben Maag
DEN-Søllerød OK
38:28
+6:31
7.
Britt Marri Stensson
SWE-Helsingborgs SOK
40:34
+8:37
8.
Lotte Friberg
DEN-FIF Hillerød Orientering
42:43
+10:46
9.
Anne Kristine Norderud
NOR-IL Tyrving Orientering
43:37
+11:40
10.
Susanne Gjedsig Thomsen
DEN-Tisvilde Hegn OK
43:59
+12:02
11.
Anette Holm
DEN-Farum OK
45:06
+13:09
12.
Heljä Peltonen
FIN-Kouvolan Suunnistajat
45:09
+13:12
13.
Gitte Krogh Madsen
DEN-OK Roskilde
49:23
+17:26
14.
Marianne Illum
DEN-Søllerød OK
51:10
+19:13
15.
Åshild Flatebakken
NOR-IL Tyrving Orientering
52:17
+20:20
16.
Jette Kreiberg
DEN-OK Roskilde
54:01
+22:04
17.
Anne Skovbæk
DEN-Søllerød OK
56:48
+24:51
18.
Hanne Møller Jensen
DEN-OK Roskilde
1:00:26
+28:29
19.
Anne Kaae-Nielsen
DEN-Søllerød OK
1:00:27
+28:30
20.
Mette Uhre Lang
DEN-Amager OK
1:07:49
+35:52
21.
Hanne Gylling
DEN-Aarhus 1900 Orientering
1:07:55
+35:58
D55-
(14 / 14)
Tid
Efter
1.
Vicky Thornton
GBR-MaccOC
33:28
2.
Birgitte Birck
DEN-Allerød OK
35:02
+1:34
3.
Bente Madsen
DEN-Tisvilde Hegn OK
35:49
+2:21
4.
Britta Ank Pedersen
DEN-Horsens OK
39:01
+5:33
5.
Tiina Leskinen
FIN-Lynx
41:16
+7:48
6.
Marja Töyrylä
FIN-Kymin Suunnistajet
42:16
+8:48
7.
Ingrid Kensby
SWE-OK TYR
43:08
+9:40
8.
Lena Runesson
SWE-OK Vivill
43:37
+10:09
9.
Eva Emanuelsson
SWE-Helsingborgs SOK
44:53
+11:25
10.
Gunilla Sandström
SWE-Almby IK
47:10
+13:42
11.
Helle M. Frederiksen
DEN-Ballerup OK
53:06
+19:38
12.
Alice Brødsgaard
DEN-Ballerup OK
54:34
+21:06
13.
Kirsti Grundnes Berg
NOR-IL Tyrving Orientering
57:52
+24:24
14.
Hanne Frost
DEN-Ballerup OK
1:23:15
+49:47
D60-
(10 / 10)
Tid
Efter
1.
Unni Strand Karlsen
NOR-Fredrikstad SK
32:01
2.
Lene Jensen
DEN-Helsingør SOK
32:16
+0:15
3.
Ann-Britt Göransson
SWE-Almby IK
35:00
+2:59
4.
Eva Konring Olesen
DEN-FIF Hillerød Orientering
37:38
+5:37
5.
Mary Healy
IRL-GEN
42:16
+10:15
6.
Kit Lang Jørgensen
DEN-Farum OK
44:03
+12:02
7.
Betty Folino
DEN-FIF Hillerød Orientering
1:04:39
+32:38
8.
Anne Keller
DEN-Amager OK
1:18:48
+46:47
Marjatta Vaara
FIN-Kankaanpään Suunnistajat
Fejlklip
Annette Petersen
DEN-OK Roskilde
Ej startet
D65-
(7 / 7)
Tid
Efter
1.
Elin Holm Jensen
DEN-Horsens OK
43:06
2.
Gerda Marie Christiansen
DEN-Køge OK
44:51
+1:45
3.
Liisa Sundberg
FIN-Lynx
46:13
+3:07
4.
Mona Hull
SWE-Almby IK
49:43
+6:37
5.
Annelise Hansen
DEN-FIF Hillerød Orientering
59:30
+16:24
6.
Jette Bachhausen
DEN-FIF Hillerød Orientering
1:13:13
+30:07
Lisbet Nielsen
DEN-OK Vendelboerne
Ej startet
D70-
(13 / 13)
Tid
Efter
1.
Inge Jørgensen
DEN-OK Roskilde
36:54
2.
Else Juul Hansen
DEN-Søllerød OK
44:36
+7:42
3.
Randi Splittorff
DEN-Svendborg OK
45:38
+8:44
4.
Britt Rangert
SWE-IK Ymer
50:31
+13:37
5.
Lisbeth Jensen
DEN-Ballerup OK
51:50
+14:56
6.
Lisbeth G. Larsen
DEN-FIF Hillerød Orientering
51:53
+14:59
7.
Marianne Lykking
DEN-OK73
52:27
+15:33
8.
Charlotta Granholm
SWE-Linköpings OK
52:54
+16:00
9.
Inge Madsen
DEN-OK73
58:28
+21:34
10.
Lise Kolte
DEN-FSK Orientering
59:13
+22:19
11.
Ulla Valnert
DEN-OK73
1:00:28
+23:34
12.
Ingelise Jørgensen
DEN-FSK Orientering
1:27:17
+50:23
Grethe Tetens (D75)
DEN-Søllerød OK
Ej startet
H-10
(9 / 9)
Tid
Efter
1.
Axel Ø. Jørgensen
DEN-OK Snab
16:32
2.
Johannes Marager
DEN-Allerød OK
16:37
+0:05
3.
Christoffer Vang Bobach
DEN-Aalborg OK
19:17
+2:45
4.
Lasse Klogborg
DEN-OK H.T.F.
20:14
+3:42
5.
Mads Christian Maarup
DEN-Allerød OK
20:38
+4:06
6.
Malte Cook Simonsen
DEN-FIF Hillerød Orientering
21:00
+4:28
7.
Torbjørn Høyer Staugaard
DEN-FIF Hillerød Orientering
22:43
+6:11
8.
Frederik L. Holmberg
DEN-FIF Hillerød Orientering
24:59
+8:27
9.
Erik Grønborg Nielsen
DEN-Allerød OK
47:52
+31:20
H-12
(11 / 11)
Tid
Efter
1.
Niels Dalgaard
DEN-Kolding OK
15:16
2.
Gustav L. Holmberg
DEN-FIF Hillerød Orientering
15:20
+0:04
3.
Tobias Olloz
DEN-Tisvilde Hegn OK
17:40
+2:24
4.
Tobias Biering
DEN-Silkeborg OK
18:06
+2:50
5.
Anders Koch Meldgaard
DEN-FIF Hillerød Orientering
19:50
+4:34
6.
Adam Sjöarv
SWE-OK Nackhe
19:53
+4:37
7.
Marius Nyhegn
DEN-FIF Hillerød Orientering
22:55
+7:39
8.
Jonathan Rundqvist
SWE-OK Nackhe
24:56
+9:40
9.
Jonathan Birk Nielsen
DEN-Aalborg OK
38:49
+23:33
10.
Isak Grøn
DEN-OK Pan Århus
1:27:16
+72:00
Gustav Kjær Hemmingsen
DEN-FIF Hillerød Orientering
Fejlklip
H-14
(23 / 23)
Tid
Efter
1.
Lukas Kjær Hemmingsen
DEN-FIF Hillerød Orientering
24:23
2.
Theis Munktved
DEN-Allerød OK
25:19
+0:56
3.
Oscar David Brom Jensen
DEN-Allerød OK
25:52
+1:29
4.
Jacob Klærke Mikkelsen
DEN-Horsens OK
26:31
+2:08
5.
Gustav Ohlin
SWE-OK Tranan
27:07
+2:44
6.
Jeppe Liengård Caspersen
DEN-OK Snab
28:43
+4:20
7.
Felix Isaksen
DEN-OK Snab
28:49
+4:26
8.
Jens Dalgaard
DEN-Kolding OK
30:26
+6:03
9.
Adam Conway
GBR-Guildford Orienteers
30:57
+6:34
10.
Anders Krogh Madsen
DEN-OK Roskilde
31:13
+6:50
11.
Asger L. Holmberg
DEN-FIF Hillerød Orientering
34:17
+9:54
12.
Henrik Reusch
NOR-Heming Orienterng
35:23
+11:00
13.
Valdemar Marager
DEN-Allerød OK
36:11
+11:48
14.
August Syrdal Øen
NOR-Heming Orienterng
37:17
+12:54
15.
Mikko Määttälä
FIN-Espoon Suunta
38:03
+13:40
16.
Frederick Thaasti
DEN-OK Snab
39:21
+14:58
17.
Malte Kliem FarumOk
DEN-Farum OK
46:19
+21:56
18.
Lasse Fenger Vad
DEN-Horsens OK
48:53
+24:30
19.
Birk Felland Sætnan
NOR-Fossum IF
50:29
+26:06
20.
Gustav Andresen Skotte
NOR-Fossum IF
59:11
+34:48
21.
Jens Tange Hasholt
DEN-Allerød OK
1:08:03
+43:40
22.
Kåre Peter Krohn Gjessing
NOR-Heming Orienterng
1:12:00
+47:37
23.
Hans Grønborg Nielsen
DEN-Allerød OK
1:24:34
+60:11
H-16
(28 / 28)
Tid
Efter
1.
Malte Kjær Hemmingsen
DEN-FIF Hillerød Orientering
31:29
2.
Daniel B. Schmidt
DEN-Herning Orienteringsklub
32:05
+0:36
3.
Teemu Oksanen
FIN-Ikaalisten Nouseva-Voima
32:28
+0:59
4.
Mikkel Holm Nielsen
DEN-OK Pan Århus
32:36
+1:07
5.
Arttu Lindqvist
FIN-Kouvolan Suunnistajat
33:24
+1:55
6.
Frederik Holm Splittorff
DEN-FIF Hillerød Orientering
33:25
+1:56
7.
Rasmus Krogh Madsen
DEN-OK Roskilde
33:50
+2:21
8.
Johan Halkjær Dupont
DEN-OK Pan Århus
34:43
+3:14
9.
Søren Thrane Ødum
DEN-OK ØST Birkerød
34:45
+3:16
10.
Audun Wanvik Haugen
NOR-Stjørdals-blink orientering
35:07
+3:38
11.
Gustav Moll
DEN-OK Sorø
35:34
+4:05
12.
Jakob Schøier Kovsted
DEN-Tisvilde Hegn OK
36:05
+4:36
13.
Hugo Setthagen
SWE-OK Tranan
36:20
+4:51
14.
Marko Birk Nielsen
DEN-Aalborg OK
36:57
+5:28
15.
Søren Eg Staugaard
DEN-Kolding OK
37:01
+5:32
16.
Petter Astrup Arnesen
NOR-Heming Orienterng
37:07
+5:38
17.
Lasse Falck Weber
DEN-Tisvilde Hegn OK
37:27
+5:58
18.
Øystein Vidarson Haukaas
NOR-Stjørdals-blink orientering
39:06
+7:37
19.
Mikkel Lau Petersen
DEN-Allerød OK
39:24
+7:55
20.
Klas Johansson
SWE-OK Tranan
41:40
+10:11
21.
Anton Werner Løhndorf
DEN-Søllerød OK
42:04
+10:35
22.
Gustav Östensson
SWE-OK Tranan
44:13
+12:44
23.
Tore Markhus
NOR-Verdal OK
46:09
+14:40
24.
Jeppe Kejser Dah Jensen
DEN-OK Pan Århus
51:01
+19:32
25.
Yngve Aaen
NOR-Stjørdals-blink orientering
1:10:11
+38:42
Malthe Poulsen
DEN-FIF Hillerød Orientering
Fejlklip
Andreas Bock Bjørnsen
DEN-OK Pan Århus
Ej startet
Morten Ø. Jørgensen
DEN-OK Snab
Ej startet
H17-20A
(7 / 7)
Tid
Efter
1.
Endre Aaen
NOR-Ås-NMBU Orientering
39:28
2.
Mads Lassen
DEN-Søllerød OK
42:13
+2:45
3.
Peter Klogborg
DEN-OK H.T.F.
48:10
+8:42
4.
Thor Find Andersen
DEN-Søllerød OK
51:42
+12:14
5.
Mathias Klinkby
DEN-Holbæk OK
56:13
+16:45
6.
Martin Andresen Skotte
NOR-Fossum IF
1:03:00
+23:32
7.
Frederik Erskov Krogh
DEN-OK ØST Birkerød
1:22:39
+43:11
H21A
(18 / 18)
Tid
Efter
1.
Elmeri Juura
FIN-Kankaanpään Suunnistajat
38:21
2.
Matti Töyrylä
FIN-Vehkalahden Veikot
42:09
+3:48
3.
Santeri Vaara
FIN-Kankaanpään Suunnistajat
45:24
+7:03
4.
Robert Kovacs
DEN-Farum OK
46:18
+7:57
5.
Thomas Vejsnæs
DEN-OK Sorø
46:57
+8:36
6.
Ivar Seierstad
NOR-Geoform IL
47:09
+8:48
7.
Christian Olsen
DEN-Amager OK
48:28
+10:07
8.
Lasse Grønnebæk
DEN-Amager OK
49:15
+10:54
9.
David Healy
IRL-GEN
49:35
+11:14
10.
Lars Bukkehave
DEN-OK Sorø
51:11
+12:50
11.
Jonas Isaksen
DEN-OK Snab
54:21
+16:00
12.
Rasmus Skovhede Hviid
DEN-Søllerød OK
55:00
+16:39
13.
Johan Gustafsson
SWE-OK Nackhe
55:13
+16:52
14.
Ole Underthun Johansen
NOR-IL Tyrving Orientering
1:00:19
+21:58
15.
Arnau Ormella
DEN-Amager OK
1:01:59
+23:38
16.
Jakub Jirasek
DEN-Amager OK
1:16:06
+37:45
17.
Oriol Bueno
XXX- UPC-O
1:29:13
+50:52
Tuukka Senttula
FIN-Suunta Jyvaskyla
Fejlklip
H21B
(4 / 4)
Tid
Efter
1.
Jonas Åhlin
SWE-Helsingborgs SOK
33:10
2.
Morten Klogborg
DEN-OK H.T.F.
46:35
+13:25
3.
Michael Koch Meldgaard
DEN-FIF Hillerød Orientering
49:03
+15:53
Jens K. Larsen
DEN-Søllerød OK
Fejlklip
H35-
(4 / 4)
Tid
Efter
1.
Lauri Lahtmäe
EST-OK Kape
41:35
2.
Anders Sjöarv
SWE-OK Nackhe
41:41
+0:06
3.
Claus Bobach
DEN-Aalborg OK
59:03
+17:28
Daniel Nørgaard Bachmann
DEN-Amager OK
Ej startet
H40-
(19 / 19)
Tid
Efter
1.
Jesper David Jensen
DEN-Tisvilde Hegn OK
36:32
2.
Chris Terkelsen
DEN-OK GORM
37:33
+1:01
3.
Mads K. Larsen
DEN-FIF Hillerød Orientering
40:34
+4:02
4.
Nicolaj Nielsen
DEN-Horsens OK
42:35
+6:03
5.
Amund Beitnes
FIN-OK77
44:40
+8:08
5.
Per Håstlund
SWE-Almby IK
44:40
+8:08
7.
Anders Dalgaard
DEN-Kolding OK
47:17
+10:45
8.
Jan Scheel
DEN-Rold Skov OK
47:29
+10:57
9.
Morten Ploug
DEN-Ballerup OK
48:38
+12:06
10.
Kasper Levring
DEN-OK Sorø
49:56
+13:24
11.
Claes Setthagen
SWE-OK Tranan
50:02
+13:30
12.
Borachenko Alexander
RUS-Titan
50:15
+13:43
13.
Preben Brinch
DEN-FIF Hillerød Orientering
50:42
+14:10
14.
Knut Jostein Sætnan
NOR-Fossum IF
52:30
+15:58
15.
Jes Nyhegn
DEN-FIF Hillerød Orientering
52:58
+16:26
16.
Niels-Peter Vest Nielsen
DEN-Allerød OK
57:53
+21:21
17.
Bo Birk Nielsen
DEN-Aalborg OK
1:00:39
+24:07
18.
Allan Skouboe
DEN-Horsens OK
1:10:35
+34:03
Peter Sinding Poulsen
DEN-Silkeborg OK
Fejlklip
H45-
(32 / 32)
Tid
Efter
1.
Mats Kindlund
SWE-OK Tranan
35:29
2.
Flemming Jørgensen
DEN-OK Snab
36:04
+0:35
3.
Thomas Eriksen
DEN-FIF Hillerød Orientering
38:34
+3:05
4.
Jakob Haugen
NOR-Stjørdals-blink orientering
40:21
+4:52
5.
Kari Jussila
FIN-Tampereen Pyrintö
40:35
+5:06
6.
Lars Munktved
DEN-Allerød OK
42:16
+6:47
7.
Toni Venäläinen
FIN-Valkeakosken Haka
43:30
+8:01
8.
Carsten Thyssen
DEN-Horsens OK
44:24
+8:55
9.
Michael Ertmann
DEN-Allerød OK
44:34
+9:05
10.
Håkan Langenbach
SWE-OK Nackhe
45:53
+10:24
11.
Kell Sønnichsen
DEN-OK Pan Århus
46:41
+11:12
12.
Steen T. Hasholt
DEN-Allerød OK
51:25
+15:56
13.
Michael Nygaard Møller
DEN-OK73
51:33
+16:04
14.
Christian Reusch
NOR-Heming Orienterng
52:14
+16:45
15.
Bård Øyvind Solberg
NOR-Stjørdals-blink orientering
52:15
+16:46
16.
Kaj Isaksen
DEN-OK Snab
53:05
+17:36
17.
Espen Fyhn Nilsen
NOR-Stavanger OK
53:14
+17:45
18.
Michael Splittorff
DEN-FIF Hillerød Orientering
56:47
+21:18
19.
Peter Carlsen
NOR-Røyken OL
58:03
+22:34
20.
Anders Marager
DEN-Allerød OK
58:36
+23:07
21.
Lars Klogborg
DEN-OK H.T.F.
58:39
+23:10
22.
Jens Kovsted
DEN-Tisvilde Hegn OK
1:01:24
+25:55
23.
Søren Klinkby
DEN-Holbæk OK
1:02:39
+27:10
24.
Mads Mikkelsen
DEN-Horsens OK
1:05:03
+29:34
25.
Jesper Kracht
DEN-PI-København
1:12:22
+36:53
26.
Anders Harfot
DEN-Horsens OK
1:12:35
+37:06
27.
Jesper Allan Jensen
DEN-OK Roskilde
1:26:19
+50:50
28.
Ola Peter Krohn Gjessing
NOR-Heming Orienterng
1:26:54
+51:25
Frank Holmberg
DEN-FIF Hillerød Orientering
Fejlklip
Jens Knud Maarup
DEN-Allerød OK
Fejlklip
Jens Thamdrup
DEN-Allerød OK
Ej startet
Ulrik Staugaard
DEN-FIF Hillerød Orientering
Ej startet
H50-
(35 / 35)
Tid
Efter
1.
Tim Falck Weber
DEN-Tisvilde Hegn OK
32:15
2.
Lars Simonsen
DEN-FIF Hillerød Orientering
35:02
+2:47
3.
Ali Mättölä
FIN-Hyvinkään Ponteva
36:07
+3:52
4.
Mogens Hagedorn
DEN-Søllerød OK
37:25
+5:10
5.
Rolf Valery
DEN-Tisvilde Hegn OK
37:31
+5:16
6.
Eivind Hoff
NOR-IL Tyrving Orientering
37:41
+5:26
7.
Kalevi Mäkipää
FIN-Hyvinkään Ponteva
39:56
+7:41
8.
Torben Utzon
DEN-OK Pan Århus
41:04
+8:49
9.
Jussi Elo
FIN-Laitilan Jyske
41:20
+9:05
10.
Knut Erling Øen
NOR-Heming Orienterng
41:47
+9:32
11.
Arild Andresen
NOR-Fossum IF
42:17
+10:02
12.
Claus Rytter Larsen
DEN-Farum OK
42:56
+10:41
13.
Ole Hansen
DEN-Tisvilde Hegn OK
43:09
+10:54
14.
Peter Nilsson
SWE-OK Tranan
43:42
+11:27
15.
Stein Markhus
NOR-Verdal OK
44:55
+12:40
16.
Frank Rasmussen
DEN-Ballerup OK
45:50
+13:35
17.
Valerio Casanova
GER-OLG Regensburg
46:00
+13:45
18.
Lasse Arnesen
NOR-Heming Orienterng
46:48
+14:33
19.
Sten Skytte Kirkegaard
DEN-Tisvilde Hegn OK
48:18
+16:03
20.
Ulrik Illum
DEN-Søllerød OK
48:44
+16:29
21.
Kim Find Andersen
DEN-Søllerød OK
49:18
+17:03
22.
Bjørn Sverre Gulheim
NOR-Kolbotn & Skimt OL
50:06
+17:51
23.
Phil Conway
GBR-Guildford Orienteers
50:07
+17:52
24.
Allan Hougaard
DEN-Aarhus 1900 Orientering
51:36
+19:21
25.
Rainer Eschlboeck
AUT-Naturfreunde Linz
52:26
+20:11
26.
Jakob Albahn
DEN-Tisvilde Hegn OK
52:37
+20:22
27.
Steen Knuhtsen
DEN-Søllerød OK
53:38
+21:23
28.
Lars Thestrup
DEN-OK Melfar
54:58
+22:43
29.
Michael Termansen
DEN-OK-Syd
56:46
+24:31
30.
Jørgen Krogh
DEN-OK Roskilde
59:49
+27:34
31.
Michael Leth Jess
DEN-OK Roskilde
1:00:31
+28:16
32.
Peter Dyrsting
DEN-FIF Hillerød Orientering
1:01:28
+29:13
33.
Karl Kristian Hartmeyer
DEN-FIF Hillerød Orientering
1:04:07
+31:52
34.
Kirsten Møller
DEN-Søllerød OK
1:04:09
+31:54
35.
Laurent COMPERE
FRA-Orientation Caennaise
1:06:44
+34:29
H55-
(35 / 35)
Tid
Efter
1.
Peter Østergaard
DEN-Søllerød OK
36:29
2.
Søren Sloth
DEN-FIF Hillerød Orientering
38:02
+1:33
3.
Henrik Albahn
DEN-Tisvilde Hegn OK
38:29
+2:00
4.
Robert Dragowski
POL-OK Sport
41:06
+4:37
5.
John Hansen
NOR-Kristiansand OK
41:32
+5:03
6.
Carsten Stenberg
DEN-FIF Hillerød Orientering
42:05
+5:36
7.
Per Arne Arnesen
NOR-Kolbotn & Skimt OL
44:28
+7:59
7.
Søren Maarup
DEN-Kolding OK
44:28
+7:59
9.
Svend-Erik Jepsen
DEN-Søllerød OK
45:59
+9:30
10.
Lars Søndergaard
DEN-FIF Hillerød Orientering
47:10
+10:41
11.
Uffe Just Pedersen
DEN-Søllerød OK
48:40
+12:11
12.
Hallvard Berg
NOR-IL Tyrving Orientering
48:57
+12:28
13.
Preben Sloth
DEN-FIF Hillerød Orientering
49:05
+12:36
14.
Bjarne B Jensen
DEN-Helsingør SOK
49:19
+12:50
15.
Mats Kensby
SWE-OK TYR
49:53
+13:24
16.
Arve Lægran
NOR-Steinkjer OK
50:30
+14:01
17.
Carsten Thye Agger
DEN-Helsingør SOK
51:17
+14:48
18.
Kurt Thuesen
DEN-FSK Orientering
51:48
+15:19
19.
Henrik Nielsen
DEN-Tisvilde Hegn OK
52:15
+15:46
20.
Sven-Åke Emanuelsson
SWE-Helsingborgs SOK
52:38
+16:09
21.
Trond Ivar Tømmervold
NOR-Hamar ok
53:53
+17:24
22.
Bo Konring
DEN-Søllerød OK
54:58
+18:29
23.
Pat McCavana
IRL-GEN
55:31
+19:02
24.
Petri Lindqvist
FIN-Kouvolan Suunnistajat
57:47
+21:18
25.
Hans Jørgen Vad
DEN-Horsens OK
58:05
+21:36
26.
Niels la Cour Bentzon
DEN-Søllerød OK
58:24
+21:55
27.
Lennart Stenson
SWE-Helsingborgs SOK
59:25
+22:56
28.
Bruno Stub
DEN-PI-København
1:03:56
+27:27
29.
Rune Rrdal
NOR-Samnanger
1:08:12
+31:43
30.
Torben Kristensen
DEN-Herlufsholm OK
1:10:35
+34:06
31.
Bengt Robertsson
SWE-Almby IK
1:27:13
+50:44
32.
Torben Schorlemmer
DEN-Ballerup OK
1:54:03
+77:34
Anker Møller
DEN-Silkeborg OK
Fejlklip
Jens Viktor Nørgaard
DEN-FIF Hillerød Orientering
Ej startet
Terkel Gydesen
DEN-OK Melfar
Ej startet
H60-
(29 / 29)
Tid
Efter
1.
Rolf Lund
DEN-Helsingør SOK
24:52
2.
Teuvo Töyrylä
FIN-Vehkalahden Veikot
29:33
+4:41
3.
Jens Kaminsky
SWE-Göteborg Majorna OK
30:39
+5:47
4.
Leif E. Larsen
DEN-Tisvilde Hegn OK
31:08
+6:16
5.
Søren Peter Larsen
DEN-FIF Hillerød Orientering
33:47
+8:55
6.
Bjørn Grinde
NOR-OSI
34:30
+9:38
7.
Jan Wahlström
SWE-Snättringe SK
34:47
+9:55
8.
James Crawford
GBR-Guildford Orienteers
35:28
+10:36
9.
Peter Nørgaard
DEN-Ballerup OK
36:16
+11:24
10.
Mats Hastad
SWE-Almby IK
38:53
+14:01
11.
MAGNE VOLLEN
NOR-OSI
41:18
+16:26
12.
Peter Sørensen
DEN-PI-København
41:57
+17:05
13.
Bent Johansen
DEN-OK73
42:36
+17:44
14.
Hakon Mosbech
DEN-OK Skærmen Værløse
42:43
+17:51
15.
Olav Nipen
NOR-IL Tyrving Orientering
43:03
+18:11
16.
Lars Vedel Jørgensen
DEN-Farum OK
43:20
+18:28
17.
Anders Jonsson
DEN-Søllerød OK
43:35
+18:43
18.
Tom Westerberg
SWE-IF Hagen
43:50
+18:58
19.
Jari Vaara
FIN-Kankaanpään Suunnistajat
44:13
+19:21
20.
Finn Petersen
DEN-OK Roskilde
46:32
+21:40
21.
Jørgen Wisbech
DEN-Søllerød OK
48:43
+23:51
22.
Henrik Kleffel
DEN-Søllerød OK
49:46
+24:54
23.
Ueli Hofstetter
SWI-ol.biel.seeland
52:27
+27:35
24.
Rolf Andersen
DEN-Amager OK
58:06
+33:14
25.
Bengt Björndahl
SWE-Almby IK
59:11
+34:19
26.
Niels Raagaard
DEN-Søllerød OK
1:09:31
+44:39
27.
Eric Hully
BEL-Altair
1:10:47
+45:55
28.
Kristen Bonnen
DEN-Ballerup OK
1:16:43
+51:51
Diethard Kundisch
GER-USV TU Dresden
Fejlklip
H65-
(19 / 19)
Tid
Efter
1.
Keld Johnsen
DEN-Tisvilde Hegn OK
30:05
2.
Janne Brunstedt
DEN-OK Roskilde
33:08
+3:03
3.
Gunnar Grue-Sørensen
DEN-Køge OK
33:21
+3:16
4.
Hans Christian Strib
DEN-OK GORM
36:34
+6:29
5.
Emil Olesen
DEN-FIF Hillerød Orientering
37:26
+7:21
6.
Martin Wilson
GBR-Berkshire Orienteers
40:08
+10:03
7.
Karl-Göran Wahlström
SWE-Almby IK
40:15
+10:10
8.
Karsten Richardt
DEN-Køge OK
42:11
+12:06
9.
Troels Jensen
DEN-Horsens OK
42:46
+12:41
10.
Lars-Erik Andersson
SWE-G50
43:36
+13:31
11.
Kurt Johansson
SWE-G50
46:34
+16:29
12.
Per Åke Hull
SWE-Almby IK
47:04
+16:59
13.
Ole Christiansen
DEN-AKIF
48:57
+18:52
14.
Ole Svendsen
DEN-OK Roskilde
51:41
+21:36
15.
Jimmy Hoen
DEN-Ballerup OK
52:30
+22:25
16.
Poul Grøn
DEN-OK Pan Århus
54:30
+24:25
17.
Jan Kristoffersen
DEN-Ballerup OK
54:51
+24:46
18.
Leif Jensen
DEN-OK Skærmen Værløse
54:55
+24:50
Erik Sørensen
DEN-Allerød OK
Fejlklip
H70-
(17 / 17)
Tid
Efter
1.
Mogens Hansen
DEN-OK Skærmen Værløse
36:56
2.
Kaj Rostvad
DEN-Søllerød OK
39:05
+2:09
3.
Peter Bjørn Jensen
DEN-O-63
41:22
+4:26
4.
Finn Hørup Nielsen
DEN-OK Vendelboerne
41:56
+5:00
5.
Tom Edelsten
GBR-Guildford Orienteers
46:59
+10:03
6.
Leif Sig
DEN-FIF Hillerød Orientering
47:02
+10:06
7.
Ove Splittorff
DEN-Svendborg OK
52:17
+15:21
8.
Karl Aage Hald
DEN-FSK Orientering
52:22
+15:26
9.
Roland Nilsson
SWE-G50
52:35
+15:39
10.
Knud Torm
DEN-OK Skærmen Værløse
52:46
+15:50
11.
Ole Christiansen
DEN-Farum OK
52:50
+15:54
12.
Mogens Jørgensen
DEN-Søllerød OK
58:56
+22:00
13.
Svend Erik Jensen
DEN-OK Skærmen Værløse
59:06
+22:10
14.
Jørn Andreasen
DEN-OK73
59:58
+23:02
15.
Ole Rasmussen
DEN-Køge OK
1:00:37
+23:41
16.
Kjeld Olsen
DEN-Farum OK
1:06:46
+29:50
17.
Anthony Barrable
GBR-RAFO
1:10:11
+33:15
H75-
(7 / 7)
Tid
Efter
1.
Jørgen Lund-Hansen
DEN-Farum OK
43:37
2.
Regor Niklasson
SWE-G50
52:35
+8:58
3.
Niels Lyhne
DEN-Herlufsholm OK
52:59
+9:22
4.
Göran Hektor
SWE-Linköpings OK
58:31
+14:54
5.
Sven-Olof Sandstedt
SWE-G50
58:58
+15:21
6.
Ulf T. Hallberg
SWE-Almby IK
1:32:49
+49:12
Henning Løwenstein
DEN-FIF Hillerød Orientering
Ej startet
H80-
(5 / 5)
Tid
Efter
1.
Palle Bay
DEN-Køge OK
54:53
2.
Sture Pettersson
SWE-G50
1:01:28
+6:35
3.
Jørgen Poulsen (H85)
DEN-OK73
1:03:40
+8:47
4.
Bent Mortensen
DEN-OK73
1:07:48
+12:55
Bo Öhrström
SWE-G50
Ej startet
Åben 1
(11 / 11)
Tid
Efter
1.
Fredrik Bakkman
SWE-IFK Lidingö SOK
47:29
2.
Thomas Lindsten
DEN-OK Pan Århus
53:22
+5:53
3.
Gert Nielsen
DEN-Allerød OK
58:42
+11:13
4.
Aron Less
HUN-DTC
1:00:51
+13:22
5.
Ole Meldgaard
DEN-Ballerup OK
1:05:15
+17:46
6.
Derek Almson
GBR-LOC
1:09:17
+21:48
7.
Finn Bregensøe
DEN-Tisvilde Hegn OK
1:10:34
+23:05
8.
Mark Kokborg Schmidt
1:10:35
+23:06
9.
Jens Krebs
DEN-Søllerød OK
1:21:11
+33:42
10.
Kacmarcik Jaroslav
OK Pan-Kristianstad
2:01:31
+74:02
11.
Jesper Sørensen
DEN-OK Skærmen Værløse
2:04:04
+76:35
Åben 2
(28 / 29)
Tid
Efter
1.
Aleksi Leskinen
FIN-Lynx
29:01
2.
Benedicte Hald Bjørgum
NOR-Kristiansand OK
39:17
+10:16
3.
Sauli Viitasaari
FIN-Kokkolan Suunnistajat
43:38
+14:37
4.
Andreas Vestergaard Olsen
DEN-FIF Hillerød Orientering
48:28
+19:27
5.
Jens Anders Hansen
DEN-Søllerød OK
48:44
+19:43
6.
Kathrine Emilie Amby
DEN-OK Pan Århus
51:45
+22:44
7.
Lina Sundqvist
SWE-OK Tranan
51:55
+22:54
8.
Tim Abild
DEN-Allerød OK
53:03
+24:02
9.
Charlotte Grauert
DEN-Ballerup OK
57:44
+28:43
10.
Ole D Jensen
DEN-Tisvilde Hegn OK
1:02:43
+33:42
11.
Nils Sættem
Kildeholm OK
1:06:27
+37:26
12.
Benjamin Stockmann
DEN-Tisvilde Hegn OK
1:11:43
+42:42
13.
Kathrine Dyrsting Sandvang
1:12:06
+43:05
14.
John Høegh Petersen
DEN-Allerød OK
1:13:18
+44:17
15.
Leif Martinsson
SWE-OK TYR
1:13:33
+44:32
16.
Bent Hasholt
DEN-OK73
1:24:31
+55:30
17.
Ditte Linde
DEN-OK Pan Århus
1:27:17
+58:16
18.
Pia Bjerg Petersen
DEN-Søllerød OK
1:31:17
+62:16
19.
Lis Hasholt
DEN-OK73
1:34:54
+65:53
20.
Flemming Jørgensen
DEN-FSK Orientering
1:40:39
+71:38
21.
Jackie Mc Cavana
IRL-GEN
1:57:50
+88:49
22.
Jan Steen Jensen
DEN-Ballerup OK
2:02:33
+93:32
23.
Anders Runander
Trosabygdens OK
2:03:58
+94:57
24.
Gregers Jørgensen
DEN-Ballerup OK
2:07:15
+98:14
25.
Susanne Thrane
DEN-Søllerød OK
2:08:07
+99:06
Jan Bartnik
DEN-Amager OK
Fejlklip
Katrine Holst
DEN-FSK Orientering
Fejlklip
Heidi Kristensen
DEN-Søllerød OK
Udgået
Åben 3
(11 / 11)
Tid
Efter
1.
Christian Matzen
DEN-Allerød OK
42:07
2.
Malin Nilsson
SWE-OK Tranan
49:23
+7:16
3.
Christina Hartmeyer
DEN-FIF Hillerød Orientering
58:19
+16:12
4.
Oscar Rytter Larsen
DEN-Farum OK
1:02:02
+19:55
5.
Karin Rundqvist
SWE-OK Nackhe
1:06:49
+24:42
6.
Julia Hartwig
GER-Germany
1:18:05
+35:58
7.
Håkan Svensson
SWE-Almby IK
1:20:30
+38:23
8.
Rikke Ertmann
DEN-Allerød OK
1:23:41
+41:34
9.
Marianne Gundel
DEN-Ballerup OK
1:23:43
+41:36
10.
Jerin Sunny
1:41:08
+59:01
11.
Asger Espersen
DEN-SG
2:04:58
+82:51
Åben 4
(5 / 5)
Tid
Efter
1.
Anna Arnskov Jensen
DEN-Amager OK
20:42
2.
Halfdan Thomsen
DEN-Søllerød OK
26:36
+5:54
3.
Rosa Kaminsky
SWE-Göteborg Majorna OK
29:38
+8:56
4.
Yarvin Bo Eberg
34:20
+13:38
5.
Alice Sjööaw
SWE-OK Nackhe
52:46
+32:04

Oprettet af MeOS: 19-03-2016 19:21:26