Resultater – Danish Spring. Middle 25. March 2017

2017-03-25
Men elite WRE 1
(84 / 84)
Tid
Efter
1.
Olav Lundanes
FIN-Paimion Rasti
37:47
2.
Andrey Salin
SWE-Savedalens AIK
37:56
+0:09
3.
Soeren Schwartz
DEN-FIF Hillerød Orientering
38:00
+0:13
4.
Tue Lassen
DEN-Faaborg OK
38:46
+0:59
5.
Otto Simosas
FIN-OK Trian
38:53
+1:06
6.
Andreas Hougaard Boesen
DEN-OK Roskilde
39:16
+1:29
7.
Tim Robertson
NZL-Orienteering New Zealand
39:23
+1:36
8.
Aleksi Anttolainen
FIN-Lahden Suunnistajat 37
39:30
+1:43
9.
David Andersson
SWE-Swedish Orienteering Federation
39:52
+2:05
10.
Thomas Natvig Arstad
NOR-Halden SK
39:55
+2:08
11.
Aleksei Alekseyonok
SWE-IK Hakarpspojkarna
39:58
+2:11
12.
Markku Elo
FIN-Angelniemen Ankkuri
40:16
+2:29
13.
Luis Nogueira
ESP-Spanish Orienteering Federation FEDO
40:35
+2:48
14.
Sami Hamalainen
FIN-MS Parma
40:46
+2:59
15.
Bjoern Cederberg
DEN-Tisvilde Hegn OK
40:52
+3:05
16.
Rasmus Thrane Hansen
DEN-Søllerød OK
41:00
+3:13
17.
Otto Sund
FIN-OK Trian
41:13
+3:26
18.
Mikko Salervo
FIN-OK Trian
41:14
+3:27
19.
Aleksi Karppinen
FIN-Ikaalisten Nouseva Voima
41:19
+3:32
20.
Topi Penttinen
FIN-OK Trian
41:28
+3:41
21.
Janne Mankarla
FIN-Lynx
41:30
+3:43
22.
Akseli Ruohola
FIN-MS Parma
41:33
+3:46
23.
Hans Petter Mathisen
NOR-Fredrikstad Skiklubb
42:05
+4:18
24.
Mikael Fabritius
FIN-OK Trian
42:35
+4:48
25.
Joakim Hederskog
SWE-IK Hakarpspojkarna
42:38
+4:51
26.
AnttiPekka Leskinen
FIN-Lynx
42:40
+4:53
27.
Sami Petteri Juopperi
FIN-Pellon Ponsi
42:43
+4:56
28.
Christoph Prunsche
GER-Deutscher Turner Bund
42:47
+5:00
29.
Mikko Knuuttila
FIN-Ikaalisten Nouseva Voima
42:48
+5:01
30.
Marius Thrane Oedum
SWE-IFK Göteborg
42:54
+5:07
31.
Santeri Sainio
FIN-Kangasala SK
43:30
+5:43
32.
Rasmus Djurhuus
DEN-OK Pan
43:33
+5:46
33.
Henri Kalve
FIN-Paimion Rasti
43:41
+5:54
34.
Immanuel Berger
GER-Gundelfinger TS
43:42
+5:55
35.
Philipp Mueller
GER-Deutscher Turner Bund
43:53
+6:06
36.
Tomi Narva
FIN-Hiidenkiertäjät
43:54
+6:07
37.
Pontus Petersson
SWE-OK Orion
44:02
+6:15
38.
Tobias Henriksson
FIN-Finnish Orienteering Federation
44:03
+6:16
39.
Aaro Julkunen
FIN-MS Parma
44:10
+6:23
40.
Jakob Edsen
DEN-Aarhus 1900 Orientering
44:15
+6:28
41.
Perttu Sorsa
FIN-Hiidenkiertäjät
44:32
+6:45
42.
Aapo Leskinen
FIN-Lynx
44:51
+7:04
43.
Thomas Greve Jensen
DEN-Tisvilde Hegn OK
45:11
+7:24
44.
Philipp von Arx
FIN-Lahden Suunnistajat 37
45:12
+7:25
45.
Samuel Heinonen
FIN-Vaajakosken Tera
45:37
+7:50
46.
Raul Ferra
ESP-Spanish Orienteering Federation FEDO
45:41
+7:54
47.
Andreas Jansson
SWE-IK Hakarpspojkarna
45:44
+7:57
48.
Emil Oebro
DEN-Tisvilde Hegn OK
45:49
+8:02
49.
Niklas Saramaeki
FIN-Lynx
46:00
+8:13
50.
Joakim Kaminsky
SWE-Göteborg-Majorna OK
46:12
+8:25
51.
Thomas Nipen
NOR-Nydalen sk
46:26
+8:39
52.
Aske Jepsen
DEN-Søllerød OK
47:04
+9:17
53.
Stefan Frands Petersen
DEN-Allerød OK
47:07
+9:20
54.
Jonas Klausen Espedal
NOR-NTNUI
47:17
+9:30
55.
Niklas Ingwersen
DEN-Horsens OK
47:19
+9:32
56.
Lasse Gron
DEN-OK Pan
47:24
+9:37
57.
Toby Scott
GER-OLV Steinberg
47:26
+9:39
58.
Giacomo Frattari
DEN-OK Pan
47:35
+9:48
59.
Simo Hasu
FIN-Finnish Orienteering Federation
47:45
+9:58
60.
Jonas Falck Weber
DEN-Tisvilde Hegn OK
47:48
+10:01
61.
Markus Hederskog
SWE-IK Hakarpspojkarna
47:55
+10:08
62.
Vegard Blomseth Johnsen
NOR-NTNUI
48:55
+11:08
63.
Martin Hederskog
SWE-IFK Umea
49:13
+11:26
64.
Teemu Niskanen
DEN-Aalborg OK
49:39
+11:52
65.
Oskar Lundqvist
SWE-OK Orion
49:47
+12:00
66.
Eskil Schoening
DEN-OK West
50:15
+12:28
67.
Desmond Franssen
BEL-Trol
50:37
+12:50
68.
Roman Ciobanu
ROU-UNIVERSITATEA CRAIOVA
52:50
+15:03
69.
Matthew Schepisi
GBR-South London Orienteers
55:23
+17:36
70.
Kin Wai Lee
HKG-Orienteering Association of Hong Kong
57:36
+19:49
71.
Ulrik Staugaard
DEN-FIF Hillerød Orientering
59:21
+21:34
72.
Johan Soderlund
SWE-Leksands OK
59:41
+21:54
Arto Talvinen
FIN-MS Parma
Fejlklip
Miika Suominen
FIN-Finnish Orienteering Federation
Fejlklip
Olli Markus Taivainen
FIN-NAVI
Fejlklip
Sergey Fedatsenka
SWE-Savedalens AIK
Fejlklip
Andres Saetalu
FIN-MS Parma
Ej startet
Gaute Friestad
NOR-Kristiansand OK
Ej startet
Jonas Munthe
DEN-OK Pan
Ej startet
Magnus Dewett
DEN-OK Snab
Ej startet
Thor Noerskov
SWE-IFK Göteborg
Ej startet
Topi Hasu
FIN-OK Trian
Ej startet
Vegard Jarvis Westergard
NOR-Halden SK
Ej startet
Yngve Skogstad
NOR-Norwegian Orienteering Federation
Ej startet
Women elite WRE
(75 / 75)
Tid
Efter
1.
Maja Alm
DEN-Danish Orienteering Federation DOF
30:23
2.
Cecilie Friberg Klysner
DEN-FIF Hillerød Orientering
32:23
+2:00
3.
Svetlana Mironova
RUS-Russian Orienteering Federation
33:44
+3:21
4.
Ida Marie Naess Bjoergul
FIN-Paimion Rasti
33:52
+3:29
5.
Hollie Orr
NOR-Halden SK
34:08
+3:45
6.
Miri Thrane Oedum
DEN-OK ØST Birkerød
34:34
+4:11
7.
Anastasia Denisova
SWE-Savedalens AIK
34:43
+4:20
8.
Sanni Kivela
FIN-Angelniemen Ankkuri
34:49
+4:26
9.
Karoliina Sundberg
FIN-Lynx
35:02
+4:39
10.
Anna Serrallonga Arques
ESP-Spanish Orienteering Federation FEDO
35:07
+4:44
11.
Caroline Gjotterup
DEN-Faaborg OK
35:27
+5:04
12.
Emma Klingenberg
DEN-Faaborg OK
35:29
+5:06
13.
Tuulia Viberg
FIN-MS Parma
35:38
+5:15
14.
Enni Jalava
FIN-Turun Suunnistajat
35:58
+5:35
15.
Emma Silvennoinen
FIN-Paimion Rasti
37:33
+7:10
16.
Vera Mullerova
DEN-Amager OK
37:40
+7:17
17.
Elin Carlsson
SWE-OK Pan Kristianstad
37:58
+7:35
18.
Pia Olsson
SWE-OK Pan Kristianstad
38:27
+8:04
19.
Irina Nyberg
RUS-Russian Orienteering Federation
38:37
+8:14
20.
Lea Reime
DEN-Farum OK
38:59
+8:36
21.
Tiia Miettinen
FIN-MS Parma
39:00
+8:37
22.
Jannina Gustafsson
FIN-MS Parma
39:24
+9:01
23.
Sara Karvonen
FIN-Lynx
39:32
+9:09
24.
Laura Robertson
NZL-Orienteering New Zealand
39:34
+9:11
25.
Amanda Falck Weber
DEN-Tisvilde Hegn OK
39:47
+9:24
26.
Iida Savolainen
FIN-Kangasala SK
39:55
+9:32
27.
Margret Zimmermann
EST-OK Kape
40:08
+9:45
28.
Arntraut Goetsch
NOR-IL BUL Tromsoe
40:09
+9:46
29.
Annika Bjork
SWE-OK Linne
40:15
+9:52
30.
Amanda Leo
SWE-IK Hakarpspojkarna
40:25
+10:02
31.
Kirti Rebane
EST-SK Saue Tammed
40:56
+10:33
32.
Line Soederlund
DEN-Farum OK
40:57
+10:34
33.
Christiane Troesse
NOR-Varegg Fleridrett
41:01
+10:38
34.
Mette Stub
DEN-PI Copenhagen
41:29
+11:06
35.
Paula Starke
GER-Deutscher Turner Bund
41:31
+11:08
36.
Ina Westerlund
FIN-OK77
41:38
+11:15
37.
Mariia Makarova
RUS-MO Yakhroma
42:05
+11:42
38.
Elisabeth Hansson
SWE-IFK Lidingo SOK
42:42
+12:19
39.
Frida Bakkman
SWE-IFK Göteborg
43:20
+12:57
39.
Vanessa Fricker
SWI-OLK Argus
43:20
+12:57
41.
Nina Germann Najbjerg
DEN-OK GORM
44:37
+14:14
42.
Alicia Friberg
ESP-Spanish Orienteering Federation FEDO
45:09
+14:46
43.
Tuija Kuusela
FIN-Rastikarhut
45:14
+14:51
44.
Marina Rosink
RUS-privat
45:36
+15:13
45.
Isabel Donner
FIN-OK77
45:45
+15:22
46.
Sanni Kymalainen
FIN-Tampereen Pyrintö
46:13
+15:50
47.
Kari Svingheim
NOR-Lillehammer Orienteringsklubb
46:15
+15:52
48.
Michele Dawson
DEN-OK Pan
47:17
+16:54
49.
Astrid Hadberg
DEN-AKIF
48:23
+18:00
50.
Marie Spangmyr
SWE-Leksands OK
49:47
+19:24
51.
Emilia Rantanen
FIN-MS Parma
51:45
+21:22
52.
Wai Lan Iris Lui
HKG-Orienteering Association of Hong Kong
59:11
+28:48
53.
Charmaine Kai Wi Fung
HKG-HKOXCC
1:01:21
+30:58
Aino Mankarla
FIN-Lynx
Fejlklip
Amalie Tripax
DEN-OK Roskilde
Fejlklip
Emily Kemp
FIN-Angelniemen Ankkuri
Fejlklip
Maija Sianoja
FIN-Finnish Orienteering Federation
Fejlklip
Katja von Schoultz
FIN-OK Trian
Udgået
Sabina Baeck
FIN-IF Femman
Udgået
Kate Morrison
SWE-OK Linne
Ej startet
Kerstin Uiboupin
EST-OK Voru
Ej startet
Marika Teini
FIN-SK Pohjantahti
Ej startet
Masha Semak
DEN-Farum OK
Ej startet
Vacant 1 193
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 193
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 193
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 193
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 193
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 193
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 193
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 193
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 193
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 193
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 193
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 193
----Vacant
Ej startet
Men Junior
(58 / 58)
Tid
Efter
1.
Kasper Fosser
NOR-Heming Orientering
37:47
2.
Ulrik Astrup Arnesen
NOR-Heming Orientering
38:58
+1:11
3.
Ollipekka Heikkilä
FIN-Helsingin Suunnistajat
39:48
+2:01
4.
Andreas Bock Bjørnsen
DEN-OK Pan
40:41
+2:54
5.
Laurits Bidstrup Møller
DEN-Silkeborg OK
41:01
+3:14
6.
Mads Møller Skaug
DEN-OK Pan
41:05
+3:18
7.
Mikkel Holm Nielsen
DEN-OK Pan
41:22
+3:35
8.
Rune Østergaard
DEN-Søllerød OK
41:44
+3:57
9.
Emil Sevelius
FIN-OK Trian
42:12
+4:25
10.
Matias Salonen
FIN-Helsingin Suunnistajat
42:44
+4:57
11.
Carl Emil Schøie Kovsted
DEN-Tisvilde Hegn OK
42:48
+5:01
12.
Mikkel Lau Petersen
DEN-Allerød OK
43:48
+6:01
13.
Malte Kjær Hemmingsen
DEN-FIF Hillerød Orientering
44:09
+6:22
13.
Rasmus Møller Jess
DEN-OK Roskilde
44:09
+6:22
15.
George Minoiu
ROU-UNIVERSITATEA CRAIOVA
44:13
+6:26
16.
Aleks Hiidenhovi
FIN-MS Parma
44:14
+6:27
17.
Malthe Poulsen
DEN-FIF Hillerød Orientering
44:22
+6:35
18.
Lasse Fugmann Thamdrup
DEN-Allerød OK
44:23
+6:36
19.
Henrik Asklöf
FIN-Tampereen Pyrintö
44:24
+6:37
20.
David Zürcher
SWI-OLV Hindelbank
44:29
+6:42
21.
Emil Lönnström
FIN-OK Trian
44:36
+6:49
22.
Marko Birk Nielsen
DEN-Aalborg OK
45:17
+7:30
23.
Johan Halkjær Dupont
DEN-OK Pan
45:31
+7:44
24.
Julius Molsen
DEN-Søllerød OK
45:41
+7:54
25.
Christian Møller
DEN-Aalborg OK
45:59
+8:12
26.
Andreas Bagger Hagner
DEN-Silkeborg OK
46:27
+8:40
27.
Eero Lapila
FIN-MS Parma
47:28
+9:41
28.
Arttu Laaksonen
FIN-Angelniemen Ankkuri
47:35
+9:48
29.
Mikkel Meldgaard
DEN-Allerød OK
47:48
+10:01
30.
Emil Olander Lorenz
DEN-Allerød OK
47:51
+10:04
31.
Rasmus Damgaard Nielsen
DEN-Søllerød OK
48:22
+10:35
32.
Lasse Falck Weber
DEN-Tisvilde Hegn OK
48:54
+11:07
33.
Audun Wanvik Haugen
NOR-Stjørdals-Blink Orientering
48:59
+11:12
34.
Bjørn Anders Flågen
NOR-Heming Orientering
49:03
+11:16
35.
Rasmus Krogh Madsen
DEN-OK Roskilde
49:37
+11:50
36.
Oskari Lepistö
FIN-MS Parma
49:39
+11:52
37.
Ville Kinnala
FIN-Turun Suunnistajat
49:41
+11:54
38.
Morten Rindom Knudsen
DEN-OK Melfar
50:14
+12:27
39.
Asger Skytte Kirkegaard
DEN-Tisvilde Hegn OK
51:15
+13:28
40.
Jeppe Kejser Dah Jensen
DEN-OK Pan
53:49
+16:02
41.
Jørgen Rannem Halse
NOR-Steinkjer OK
53:55
+16:08
42.
Simon Reimers
DEN-Aalborg OK
55:30
+17:43
43.
Petter Astrup Arnesen
NOR-Heming Orientering
1:03:22
+25:35
44.
Frederik E. Krogh
DEN-OK ØST Birkerød
1:22:47
+45:00
Thomas Steinthal
DEN-FIF Hillerød Orientering
Fejlklip
Jakob Schøier Kovsted
DEN-Tisvilde Hegn OK
Ej startet
Lasse August Helweg
DEN-Allerød OK
Ej startet
Mikkel Lyskjær
DEN-Farum OK
Ej startet
Rasmus Ekström
FIN-MS Parma
Ej startet
Vacant 1 194
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 194
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 194
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 194
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 194
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 194
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 194
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 194
----Vacant
Ej startet
Valtteri Heikkinen
FIN-Vehkalahden Veikot
Ej startet
Women Junior
(35 / 35)
Tid
Efter
1.
Caroline Finderup
DEN-OK Pan
36:08
2.
Agnes Nørgård Kracht
DEN-Tisvilde Hegn OK
36:20
+0:12
3.
Annika Simonsen
DEN-FIF Hillerød Orientering
36:57
+0:49
4.
Ida Øbro
DEN-Tisvilde Hegn OK
37:25
+1:17
5.
Line Cederberg
DEN-Tisvilde Hegn OK
37:56
+1:48
6.
Sonia Flückiger
SWI-OLK Wiggertal
39:15
+3:07
7.
Nikoline Holm Splittorff
DEN-FIF Hillerød Orientering
39:39
+3:31
8.
Sonja Mellberg
FIN-Vaasan Suunnistajat
41:46
+5:38
9.
Tuuli Heikkilä
FIN-Lynx
41:51
+5:43
10.
Alli Haavisto
FIN-Turun Suunnistajat
42:21
+6:13
11.
Sara Lysemose Poulsen
DEN-Silkeborg OK
43:18
+7:10
12.
Henna Yliluikki
FIN-Angelniemen Ankkuri
45:00
+8:52
13.
Ane Nielsen Solberg
NOR-Stjørdals-Blink Orientering
46:45
+10:37
14.
Selja Kaartinen
FIN-Angelniemen Ankkuri
47:09
+11:01
15.
Maja Kindlund
SWE-OK Tranan
48:03
+11:55
16.
Alberte Loft Thyssen
DEN-Horsens OK
48:14
+12:06
17.
Sanni Norrbacka
FIN-Lynx
48:33
+12:25
18.
Rahel Zürcher
SWI-OLV Hindelbank
50:14
+14:06
19.
Marie Erskov Krogh
DEN-OK ØST Birkerød
51:09
+15:01
20.
Sara Lykke Brinch
DEN-FIF Hillerød Orientering
53:23
+17:15
21.
Sofie Skyttersæt Iversen
NOR-Heming Orientering
53:46
+17:38
22.
Marie Dale
NOR-Steinkjer OK
58:26
+22:18
23.
Charlotte Thallinger
DEN-FIF Hillerød Orientering
1:05:13
+29:05
Anni Valtonen
FIN-MS Parma
Ej startet
Birka Øhlens. Nielsen
DEN-Silkeborg OK
Ej startet
Dorothea Müller
SWE-OK Pan Kristianstad
Ej startet
Ida-Marie Cederberg
FIN-Pargas IF
Ej startet
Jonna Juva
FIN-Angelniemen Ankkuri
Ej startet
Lise Termansen
DEN-OK H.T.F.
Ej startet
Vacant 1 195
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 195
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 195
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 195
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 195
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 195
----Vacant
Ej startet
Begynder
(11 / 11)
Tid
Efter
1.
Mads Ottar Jespersen
DEN-OK Sorø
20:49
2.
Iris Møller
DEN-OK Sorø
21:06
+0:17
3.
Silje Andresen Skotte
NOR-Fossum IF
25:32
+4:43
4.
Kristine Skouboe
DEN-Horsens OK
29:25
+8:36
5.
Jonas Klærke Mikkelsen
DEN-Horsens OK
40:57
+20:08
sofie asak-jensen
NOR-Hamar Ok
Ej startet
Vacant 1 196
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 196
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 196
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 196
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 196
----Vacant
Ej startet
D-10
(7 / 7)
Tid
Efter
1.
Kamma Aglund Andersen
DEN-OK ØST Birkerød
18:36
2.
Alma Okkels Jensen
DEN-OK Sorø
19:33
+0:57
3.
Eva Høhne
DEN-OK Sorø
20:22
+1:46
4.
Matilde Riis Madsen
DEN-Rold Skov OK
42:19
+23:43
Vacant 1 197
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 197
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 197
----Vacant
Ej startet
D-12
(18 / 18)
Tid
Efter
1.
Johanne Skouboe
DEN-Horsens OK
18:26
2.
Katariina Outinen
FIN-Kymin Suunnistajat
20:44
+2:18
3.
Frida Kärner Grooss
DEN-Allerød OK
21:45
+3:19
4.
Sofie Okkels Jensen
DEN-OK Sorø
21:47
+3:21
5.
Clara Friis Scheby
DEN-OK Sorø
21:49
+3:23
6.
Ebba Graff Frederiksen
DEN-FIF Hillerød Orientering
22:38
+4:12
7.
Tilde Blom
SWE-OK Nackhe
24:45
+6:19
8.
Cecilie Ertmann
DEN-Allerød OK
28:10
+9:44
9.
Ella Klærke Mikkelsen
DEN-Horsens OK
33:00
+14:34
10.
Thea Hoffmann
DEN-OK Sorø
33:08
+14:42
Silje Halberg Petersen
DEN-FIF Hillerød Orientering
Fejlklip
Katrine Krogh Madsen
DEN-OK Roskilde
Ej startet
Vacant 1 198
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 198
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 198
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 198
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 198
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 199
----Vacant
Ej startet
D-14
(30 / 30)
Tid
Efter
1.
Sigrid Høyer Staugaard
DEN-FIF Hillerød Orientering
23:09
2.
Amalie Ertmann
DEN-Allerød OK
23:37
+0:28
3.
Siri Simonsen
DEN-FIF Hillerød Orientering
24:09
+1:00
4.
Eva Örnhagen Jørgensen
DEN-OK Snab
24:31
+1:22
5.
Laura Holm Nielsen
DEN-Horsens OK
25:40
+2:31
6.
Vigga Graff Frederiksen
DEN-FIF Hillerød Orientering
26:19
+3:10
7.
Hedda Kärner Grooss
DEN-Allerød OK
26:20
+3:11
8.
Suvi Heikkilä
FIN-Lynx
26:21
+3:12
9.
Xenia Bregensøe
DEN-Tisvilde Hegn OK
26:35
+3:26
10.
Theresa Skouboe
DEN-Horsens OK
27:01
+3:52
11.
Ida Riis Madsen
DEN-Rold Skov OK
27:42
+4:33
12.
Elanor Henriksen
DEN-Horsens OK
28:06
+4:57
13.
Ida Marie Flågen
NOR-Heming Orientering
31:09
+8:00
14.
Anne Nykjær
DEN-OK Pan
31:40
+8:31
15.
Dicte Højbjerg Andersen
DEN-Helsingør SOK
32:01
+8:52
16.
Sarah Dinesen
DEN-Helsingør SOK
33:27
+10:18
17.
Marie Nielsen Solberg
NOR-Stjørdals-Blink Orientering
33:39
+10:30
18.
Nynne Høst Nedergaard
DEN-Helsingør SOK
34:23
+11:14
19.
Alva Nystedt
SWE-Skåneslättens OL
35:54
+12:45
20.
Hannah Syrdal Øen
NOR-Heming Orientering
43:09
+20:00
21.
Nathalie Langenback
SWE-OK Nackhe
50:57
+27:48
Ella Berstad
NOR-Heming Orientering
Fejlklip
Gertrud Riis Madsen
DEN-Rold Skov OK
Fejlklip
Karen Skauge
NOR-Heming Orientering
Fejlklip
Vacant 1 199
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 199
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 199
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 199
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 199
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 199
----Vacant
Ej startet
D-16
(24 / 24)
Tid
Efter
1.
Maria Määttänen
FIN-Espoon Suunta
26:55
2.
Hedvig Valbjørn Gydesen
DEN-OK Melfar
29:20
+2:25
3.
Alberte Kaae-Nielsen
DEN-Søllerød OK
29:38
+2:43
4.
Freya Halberg Petersen
DEN-FIF Hillerød Orientering
31:35
+4:40
4.
Rebecca Loft Thyssen
DEN-Horsens OK
31:35
+4:40
6.
Celina Bregensøe
DEN-Tisvilde Hegn OK
32:50
+5:55
7.
Nanna Lysemose Poulsen
DEN-Silkeborg OK
32:58
+6:03
8.
Cecilie Kreutzmann
DEN-FIF Hillerød Orientering
37:40
+10:45
9.
Astrid Gylling Hougaard
DEN-Aarhus 1900 Orientering
38:01
+11:06
10.
Live Østvold
NOR-Heming Orientering
39:49
+12:54
11.
Camille Marie Næ Juhl
DEN-Søllerød OK
40:42
+13:47
12.
Johanne Biering
DEN-Silkeborg OK
42:10
+15:15
13.
Evelina Olsson
SWE-OK Nackhe
48:51
+21:56
14.
Maria Bo Kølbæk
DEN-Aarhus 1900 Orientering
54:21
+27:26
15.
Matilda Johannesson
SWE-Frölunda OL
56:41
+29:46
16.
Alvina Axelsson
SWE-OK Nackhe
1:03:40
+36:45
17.
Klara Andreasson
SWE-Frölunda OL
1:20:51
+53:56
Sisse Dalsgaard
DEN-OK ØST Birkerød
Ej startet
Vacant 1 201
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 201
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 201
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 201
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 201
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 201
----Vacant
Ej startet
D17-20A
(9 / 9)
Tid
Efter
1.
Sarah Kathrine N Pedersen
DEN-Faaborg OK
41:34
2.
Johanna Rundqvist
SWE-OK Nackhe
42:44
+1:10
3.
Lina Kvitvang Benan
NOR-Steinkjer OK
46:14
+4:40
4.
Julia Elverlind
SWE-OK Tranan
48:00
+6:26
5.
Grete Kristiansen
NOR-Steinkjer OK
52:29
+10:55
6.
Sofie Hallem
NOR-Verdal OK
54:22
+12:48
Vacant 1 202
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 202
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 202
----Vacant
Ej startet
D21A
(14 / 14)
Tid
Efter
1.
Ane Sofie Næss Bjørgul
DEN-OK Pan
38:20
2.
Ane Linde
DEN-OK Pan
38:53
+0:33
3.
My Westlund
SWE-OK TYR
39:59
+1:39
4.
Nina Karlsen
NOR-Nydalen sk
43:45
+5:25
5.
Kati Korhonen
FIN-Suunta Jyväskylä
45:12
+6:52
6.
Kristina Hederskog
SWE-Jönköpings OK
50:25
+12:05
7.
Kristine Baagø
DEN-Viborg OK
50:26
+12:06
8.
Kathrine Emilie Amby
DEN-OK Pan
50:42
+12:22
9.
Tonje Pihl
DEN-OK Roskilde
53:23
+15:03
10.
Maria Poll
SWE-Mölndal Outdoor IF
1:09:03
+30:43
Vacant 1 203
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 203
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 203
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 203
----Vacant
Ej startet
D21B
(14 / 14)
Tid
Efter
1.
Nina Okkels
DEN-OK Sorø
34:25
2.
Helena Åhlin
SWE-Helsingborgs SOK
35:38
+1:13
3.
Nataliya Thell
SWE-Eslövs FK
40:41
+6:16
4.
Siri Wahlström
SWE-Malmö OK
41:49
+7:24
5.
Lene Øbro
DEN-Tisvilde Hegn OK
45:05
+10:40
6.
Majken Maarup
DEN-Allerød OK
46:16
+11:51
7.
Trine Næstoft
DEN-Søllerød OK
49:29
+15:04
8.
Karina Kück
DEN-Lyngby OK
56:26
+22:01
9.
Inge K. Kristoffersen
DEN-Ballerup OK
56:30
+22:05
10.
Rungtawan Wongdee
DEN-Ballerup OK
1:03:08
+28:43
Vacant 1 204
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 204
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 204
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 204
----Vacant
Ej startet
D40-
(10 / 10)
Tid
Efter
1.
Sarah Lindström
SWE-Ronneby OK
35:20
2.
Christina H. Sørensen
DEN-Tisvilde Hegn OK
43:47
+8:27
3.
Tine Friis Scheby
DEN-OK Sorø
48:11
+12:51
4.
Anna Larsson
SWE-OK Gipen
50:05
+14:45
5.
Maja Maria Zwolinska
DEN-OK Sorø
1:00:06
+24:46
6.
Pernille Halberg Petersen
DEN-FIF Hillerød Orientering
1:33:08
+57:48
Malin Wiklund
SWE-Almby IK
Fejlklip
Letica Garcia de Villarreal
ESP-COMA
Ej startet
Vacant 1 207
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 207
----Vacant
Ej startet
D45-
(22 / 22)
Tid
Efter
1.
Elin Nørgård Kracht
DEN-PI-København
30:18
2.
Heidi Hinge Krogsgaard
DEN-Silkeborg OK
32:59
+2:41
3.
Irene K. Mikkelsen
DEN-Horsens OK
35:01
+4:43
4.
Susanne Loft Thyssen
DEN-Horsens OK
35:22
+5:04
5.
Lise Djurhuus Ipsen
DEN-Farum OK
39:23
+9:05
6.
Sandra Simonsen
DEN-FIF Hillerød Orientering
40:49
+10:31
7.
Monica Hægstad
NOR-Stjørdals-Blink Orientering
40:52
+10:34
8.
Mette Wanvik
NOR-Stjørdals-Blink Orientering
41:56
+11:38
9.
Heidi L. Holmberg
DEN-FIF Hillerød Orientering
42:39
+12:21
10.
Jytte Olander Rasmussen
DEN-Allerød OK
44:38
+14:20
11.
Angélique Grønbo Rasmussen
DEN-Allerød OK
44:43
+14:25
12.
Lotta Haavisto
FIN-Turun Suunnistajat
46:55
+16:37
13.
Hanna Kahanpää
FIN-Espoon Suunta
48:38
+18:20
14.
Heidi Kristensen
DEN-Søllerød OK
48:57
+18:39
15.
Pia Outinen
FIN-Kymin Suunnistajat
1:00:40
+30:22
Bente Kjær Hemmingsen
DEN-FIF Hillerød Orientering
Fejlklip
Ulrika Örnhagen Jørgensen
DEN-OK Snab
Fejlklip
Mette Uhre Lang
DEN-Amager OK
Ej startet
Vacant 1 208
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 208
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 208
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 208
----Vacant
Ej startet
D50-
(25 / 25)
Tid
Efter
1.
Hanne Fogh
DEN-FSK Orientering
25:27
2.
Signe Astrup Arnesen
NOR-Heming Orientering
26:07
+0:40
3.
Iben Maag
DEN-Søllerød OK
28:26
+2:59
4.
Britt-Mari Stensson
SWE-Helsingborgs SOK
31:05
+5:38
5.
Lotte Friberg
DEN-FIF Hillerød Orientering
31:19
+5:52
6.
Charlotte Bergmann
DEN-Allerød OK
33:06
+7:39
7.
Dorte Torpe Hansen
DEN-Farum OK
33:17
+7:50
8.
Heather Fellbaum
GBR-MaccOC
36:19
+10:52
9.
Bente H. Ringive
DEN-OK GORM
39:42
+14:15
10.
Trine Marit Raaen
NOR-Aker Brygge Orienteringsklubb
41:22
+15:55
11.
Kerstin Olsson
SWE-Eslövs FK
41:42
+16:15
12.
Helle Termansen
DEN-OK Syd
44:17
+18:50
13.
Gitte Krogh Madsen
DEN-OK Roskilde
52:25
+26:58
14.
Hanne Gylling
DEN-Aarhus 1900 Orientering
52:46
+27:19
15.
Rie Moos Villumsen
DEN-OK Snab
54:36
+29:09
16.
May Meling
NOR-Stavanger OK
55:14
+29:47
Brit Vivian Meling
NOR-Stavanger OK
Fejlklip
Kirsten Møller
DEN-Søllerød OK
Fejlklip
Anne Skovbæk
DEN-Søllerød OK
Ej startet
Dorthe Munktved
DEN-Allerød OK
Ej startet
Marianne Illum
DEN-Søllerød OK
Ej startet
Vacant 1 209
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 209
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 209
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 209
----Vacant
Ej startet
D55-
(13 / 13)
Tid
Efter
1.
Vicky Thornton
GBR-MaccOC
28:36
2.
Annette Bonde
DEN-Ballerup OK
29:37
+1:01
3.
Runa Skyttersæter
NOR-Heming Orientering
32:09
+3:33
4.
Ingrid Kensby
SWE-OK TYR
36:35
+7:59
5.
Eva Emanuelsson
SWE-Helsingborgs SOK
38:26
+9:50
6.
Maija Kerkola
FIN-Hämeenlinnan Tarmo
42:38
+14:02
7.
Arja Kallio
FIN-Riihimäen Suunnistajat
43:32
+14:56
8.
Hanne Møller Jensen
DEN-OK Roskilde
47:42
+19:06
9.
Birgitte Bach
DEN-Viborg OK
48:24
+19:48
10.
Susanne Thrane
DEN-Søllerød OK
52:54
+24:18
Bente Madsen
DEN-Tisvilde Hegn OK
Ej startet
Vacant 1 210
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 210
----Vacant
Ej startet
D60-
(22 / 22)
Tid
Efter
1.
Carol Edwards
GBR-Guildford Orienteers
24:08
2.
Eren Lång-Albinsson
SWE-Bredaryds SOK
27:34
+3:26
3.
Mary Healy
IRL-GEN
28:24
+4:16
4.
Lone Dybdal
DEN-Aarhus 1900 Orientering
29:17
+5:09
5.
Marjatta Vaara
FIN-Kankaanpään Suunnistajat
29:37
+5:29
6.
Margrith Hofer
SWI-OLG BREITSEE
30:16
+6:08
7.
Birgitte Krüger
DEN-Helsingør SOK
31:33
+7:25
8.
Mette Seir Hansen
DEN-Helsingør SOK
33:14
+9:06
9.
Eva Konring Olesen
DEN-FIF Hillerød Orientering
33:20
+9:12
10.
Jette Kreiberg
DEN-OK Roskilde
35:53
+11:45
11.
Ulla Engelby
SWE-OK Pan Kristianstad
35:59
+11:51
12.
Roma Baleisiene
LIT-Labirintas
37:36
+13:28
13.
Betty Folino
DEN-FIF Hillerød Orientering
42:31
+18:23
14.
Alice Brødsgaard
DEN-Ballerup OK
44:24
+20:16
15.
Anne Keller
DEN-Amager OK
46:22
+22:14
16.
Hanne Frost
DEN-Ballerup OK
54:17
+30:09
Vacant 1 211
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 211
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 211
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 211
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 211
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 211
----Vacant
Ej startet
D65-
(13 / 13)
Tid
Efter
1.
Ann-Britt Göransson
SWE-Almby IK
25:48
2.
Inger Glans
SWE-OK Torfinn
29:41
+3:53
3.
Mona Hull
SWE-Almby IK
33:16
+7:28
4.
Else Gudme
DEN-OK73
33:30
+7:42
5.
Skaidra Bumeliene
LIT-Labirintas
33:37
+7:49
6.
Marianne Lykking
DEN-OK73
34:36
+8:48
7.
Jette Stepputat
DEN-Søllerød OK
42:17
+16:29
8.
Jette Bachhausen
DEN-FIF Hillerød Orientering
47:25
+21:37
9.
Jan Ellis
GBR-MDOC
51:33
+25:45
10.
Magali Torz-Druon
FRA-Valmo
51:34
+25:46
Vacant 1 212
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 212
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 212
----Vacant
Ej startet
D70-
(13 / 13)
Tid
Efter
1.
Torid Kvaal
NOR-Freidig
29:52
2.
Gunnel Svensson
SWE-IK Ymer
31:37
+1:45
3.
Else Juul Hansen
DEN-Søllerød OK
32:22
+2:30
4.
Britt Rangert
SWE-IK Ymer
32:35
+2:43
5.
Inge Madsen
DEN-OK73
33:36
+3:44
6.
Randi Splittorff
DEN-Svendborg OK
33:52
+4:00
7.
Bjoerg Kocbach
NOR-BT
36:58
+7:06
8.
Kirsten Olsen
DEN-Søllerød OK
43:21
+13:29
9.
Ulla Valnert
DEN-OK73
47:11
+17:19
Lisbeth G. Larsen
DEN-FIF Hillerød Orientering
Ej startet
Vacant 1 213
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 213
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 213
----Vacant
Ej startet
D75-
(6 / 6)
Tid
Efter
1.
Annelise Hansen
DEN-FIF Hillerød Orientering
29:37
2.
Mariann Kjellberg
SWE-Bredareds IF
31:47
+2:10
3.
Marie Krogsgaard
DEN-Helsingør SOK
36:46
+7:09
4.
Inger E. Vamnes
NOR-Hamar Ok
42:38
+13:01
5.
Charlotte Granholm
SWE-Linköpings OK
42:57
+13:20
Vacant 1 232
----Vacant
Ej startet
H-10
(10 / 10)
Tid
Efter
1.
Torbjørn Høyer Staugaard
DEN-FIF Hillerød Orientering
15:51
2.
Tore Emil Maarup
DEN-Allerød OK
17:35
+1:44
3.
Frederik L. Holmberg
DEN-FIF Hillerød Orientering
18:44
+2:53
4.
Malte Cook Simonsen
DEN-FIF Hillerød Orientering
20:48
+4:57
5.
Stian Hoffmann
DEN-OK Sorø
26:44
+10:53
Niclas Cook Simonsen
DEN-FIF Hillerød Orientering
Ej startet
Vacant 1 233
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 233
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 233
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 233
----Vacant
Ej startet
H-12
(13 / 13)
Tid
Efter
1.
Niels Dalgaard
DEN-Kolding OK
14:38
2.
Casper Blakskjær
DEN-OK Pan
15:21
+0:43
3.
Jonathan Birk Nielsen
DEN-Aalborg OK
15:58
+1:20
4.
Johannes Marager
DEN-Allerød OK
16:22
+1:44
5.
Gustav Kjær Hemmingsen
DEN-FIF Hillerød Orientering
17:51
+3:13
6.
Axel Örnhagen Jørgensen
DEN-OK Snab
18:49
+4:11
7.
August Gabs
DEN-OK Melfar
18:52
+4:14
8.
Christoffer Vang Bobach
DEN-Aalborg OK
20:25
+5:47
9.
Erik Grønborg Nielsen
DEN-Allerød OK
22:41
+8:03
10.
Albet Langenbach
SWE-OK Nackhe
25:14
+10:36
Mads Christian Maarup
DEN-Allerød OK
Ej startet
Vacant 1 234
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 234
----Vacant
Ej startet
H-14
(24 / 24)
Tid
Efter
1.
Oscar David Broman
DEN-Allerød OK
20:26
2.
Jacob Klærke Mikkelsen
DEN-Horsens OK
21:17
+0:51
3.
Tobias Olloz
DEN-Tisvilde Hegn OK
29:33
+9:07
4.
Gustav L. Holmberg
DEN-FIF Hillerød Orientering
29:58
+9:32
5.
Jonathan Rundqvist
SWE-OK Nackhe
30:39
+10:13
6.
Gustav Andresen Skotte
NOR-Fossum IF
30:49
+10:23
7.
Markus Määttänen
FIN-Espoon Suunta
31:23
+10:57
8.
Tobias Høhne
DEN-OK Sorø
31:57
+11:31
9.
Fridtjof Reusch
NOR-Heming Orientering
33:15
+12:49
10.
Marinus Næstoft Juhl
DEN-Søllerød OK
33:39
+13:13
11.
Mads Stavlund Skødt
DEN-OK Pan
38:01
+17:35
12.
Marius Nyhegn
DEN-FIF Hillerød Orientering
39:54
+19:28
13.
Linus Zederin
SWE-OK Nackhe
41:03
+20:37
14.
Laus Overgård Pind
DEN-OK Sorø
57:14
+36:48
Mathias Buchgreitz
DEN-Søllerød OK
Fejlklip
Tobias Biering
DEN-Silkeborg OK
Fejlklip
Anders Koch Meldgaard
DEN-FIF Hillerød Orientering
Ej startet
Hans Grønborg Nielsen
DEN-Allerød OK
Ej startet
Vacant 1 235
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 235
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 235
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 235
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 235
----Vacant
Ej startet
Valdemar Marager
DEN-Allerød OK
Ej startet
H-16
(36 / 36)
Tid
Efter
1.
Søren Thrane Ødum
DEN-OK ØST Birkerød
24:44
2.
Elias Hinge Krogsgaard
DEN-Silkeborg OK
25:31
+0:47
3.
Anton Werner Løhndorf
DEN-Søllerød OK
25:34
+0:50
4.
Daniel B. Schmidt
DEN-Herning Orienteringsklub
25:51
+1:07
5.
Hugo Setthagen
SWE-OK Tranan
27:56
+3:12
6.
Theis Munktved
DEN-Allerød OK
28:39
+3:55
7.
Lukas Becker
DEN-Søllerød OK
29:36
+4:52
8.
Asbjørn Kaltoft
DEN-OK Pan
29:43
+4:59
9.
Lukas Kjær Hemmingsen
DEN-FIF Hillerød Orientering
30:08
+5:24
10.
Gustav Ohlin
SWE-OK Tranan
30:15
+5:31
11.
Jonas Gabs
DEN-OK Melfar
31:21
+6:37
12.
Gustav Östensson
SWE-OK Tranan
31:23
+6:39
13.
Henrik Reusch
NOR-Heming Orientering
32:04
+7:20
14.
Magnus Eide-Fredriksen
NOR-Heming Orientering
33:17
+8:33
15.
Jacob Steinthal
DEN-FIF Hillerød Orientering
33:31
+8:47
16.
Kristian Østermann
NOR-Heming Orientering
34:09
+9:25
17.
Ferdinand Fremming
NOR-Heming Orientering
36:49
+12:05
18.
Asger L. Holmberg
DEN-FIF Hillerød Orientering
37:12
+12:28
19.
Tuomas Outinen
FIN-Kymin Suunnistajat
37:48
+13:04
20.
Søren Møller Skaug
DEN-OK Pan
38:03
+13:19
21.
Jeppe Liengård Caspersen
DEN-OK Snab
38:27
+13:43
22.
Anders Krogh Madsen
DEN-OK Roskilde
39:00
+14:16
23.
Erlend Børli
NOR-Fossum IF
39:52
+15:08
24.
Antti Reiman
FIN-Angelniemen Ankkuri
41:06
+16:22
25.
Henrik Kraft
NOR-Stjørdals-Blink Orientering
41:17
+16:33
26.
Yngve Aaen
NOR-Stjørdals-Blink Orientering
41:58
+17:14
27.
August Syrdal Øen
NOR-Heming Orientering
42:40
+17:56
28.
Edvin Borne
SWE-Frölunda OL
44:19
+19:35
29.
Zebastian Arfwedson
SWE-Frölunda OL
1:02:40
+37:56
30.
Kåre Peter Krohn Gjessing
NOR-Heming Orientering
1:06:53
+42:09
Esben Ø. Pedersen
DEN-OK GORM
Fejlklip
Vacant 1 237
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 237
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 237
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 237
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 237
----Vacant
Ej startet
H17-20A
(4 / 4)
Tid
Efter
1.
Martin Andresen Skotte
NOR-Fossum IF
38:02
2.
Hjalte Overgård Pind
DEN-OK Sorø
52:31
+14:29
Vacant 1 238
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 238
----Vacant
Ej startet
H21A
(18 / 18)
Tid
Efter
1.
Vesa Mäkinen
FIN-Angelniemen Ankkuri
33:21
2.
Erik Haajanen
FIN-OK Raseborg
36:37
+3:16
3.
Magne Knudsen
NOR-IL Gneist
41:00
+7:39
4.
Johan Larsson
SWE-OK Skogshjortarna
43:22
+10:01
5.
Christian Olsen
DEN-Amager OK
44:35
+11:14
6.
Joel Hakala
FIN-Angelniemen Ankkuri
44:55
+11:34
7.
Santeri Vaara
FIN-Kankaanpään Suunnistajat
45:06
+11:45
8.
Sebastian Wahlström
SWE-Malmö OK
45:10
+11:49
9.
Jeppe Damsgaard
DEN-Fredensborg OK
52:07
+18:46
10.
Jonas Isaksen
DEN-Lyngby OK
54:34
+21:13
11.
Jakub Jirasek
DEN-Amager OK
54:57
+21:36
12.
Hans Egefalk
SWE-Hagaby GoIF
1:02:35
+29:14
Mikael Mellberg
FIN-Vaasan Suunnistajat
Fejlklip
Tobias Becknius
SWE-OK TYR
Ej startet
Vacant 1 239
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 239
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 239
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 239
----Vacant
Ej startet
H21B
(5 / 5)
Tid
Efter
1.
Lars Haastrup
DEN-Odense OK
48:23
kjetil jacobsen
NOR-Hamar Ok
Ej startet
Vacant 1 240
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 240
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 240
----Vacant
Ej startet
H35-
(8 / 8)
Tid
Efter
1.
Tomasz Tkaczuk
POL-UKS AZYMUT PABIANICE
36:35
2.
Mikko Ääri
FIN-Turun Metsänkävijät
38:53
+2:18
3.
Ole Grini Johansen
NOR-IL Tyrving Orientering
50:46
+14:11
4.
Uffe Villumsen
DEN-OK Snab
57:33
+20:58
Daniel Nørgaard Bachmann
DEN-Amager OK
Ej startet
Vacant 1 242
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 242
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 242
----Vacant
Ej startet
H40-
(20 / 20)
Tid
Efter
1.
Jesper Grooss
DEN-Allerød OK
31:58
2.
Paul Couldridge
DEN-Farum OK
33:19
+1:21
3.
Bo Birk Nielsen
DEN-Aalborg OK
35:12
+3:14
4.
Nicolaj Nielsen
DEN-Horsens OK
35:24
+3:26
5.
Amund Beitnes
FIN-OK77
36:33
+4:35
6.
Sven Hommen
GER-SV IHW Alex Berlin
36:44
+4:46
7.
Per Håstlund
SWE-Almby IK
40:05
+8:07
8.
Peter Sinding Poulsen
DEN-Silkeborg OK
40:30
+8:32
9.
Fredrik Nystedt
SWE-Skåneslättens OL
41:14
+9:16
10.
Claus Bobach
DEN-Aalborg OK
50:09
+18:11
11.
Niels-Peter Vest Nielsen
DEN-Allerød OK
53:03
+21:05
12.
Jacob Petersen
DEN-Ballerup OK
53:32
+21:34
13.
Jes Nyhegn
DEN-FIF Hillerød Orientering
54:54
+22:56
14.
Jakob Madsen
DEN-Rold Skov OK
56:48
+24:50
15.
Allan Skouboe
DEN-Horsens OK
58:52
+26:54
16.
Peter Hilbert
DEN-Allerød OK
59:59
+28:01
Vacant 1 243
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 243
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 243
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 243
----Vacant
Ej startet
H45-
(36 / 36)
Tid
Efter
1.
Jesper David Jensen
DEN-Tisvilde Hegn OK
31:27
2.
Lars Munktved
DEN-Allerød OK
35:21
+3:54
3.
Jakob Haugen
NOR-Stjørdals-Blink Orientering
36:42
+5:15
4.
Carsten Thyssen
DEN-Horsens OK
36:43
+5:16
5.
Keld Hinge Krogsgaard
DEN-Silkeborg OK
36:50
+5:23
6.
Mads Mikkelsen
DEN-Horsens OK
39:16
+7:49
7.
Morten Lykking
DEN-OK73
40:13
+8:46
8.
Jens Kovsted
DEN-Tisvilde Hegn OK
40:28
+9:01
9.
Anders Marager
DEN-Allerød OK
40:30
+9:03
10.
Håkan Langenbach
SWE-OK Nackhe
41:25
+9:58
11.
Thomas Borne
SWE-Frölunda OL
42:28
+11:01
12.
Pekka Määttänen
FIN-Espoon Suunta
42:39
+11:12
13.
Morten Ploug
DEN-Ballerup OK
44:03
+12:36
14.
Claes Setthagen
SWE-OK Tranan
44:21
+12:54
15.
Michael Nygaard Møller
DEN-OK73
45:11
+13:44
16.
Erkki Haavisto
FIN-Turun Suunnistajat
45:13
+13:46
17.
Pär Johannesson
SWE-Frölunda OL
45:43
+14:16
18.
Håkon Børli
NOR-Fossum IF
46:36
+15:09
19.
Espen Fyhn Nilsen
NOR-Stavanger OK
46:49
+15:22
20.
Kyrre Kraft
NOR-Stjørdals-Blink Orientering
50:14
+18:47
21.
Christian Reusch
NOR-Heming Orientering
51:35
+20:08
22.
Frank Holmberg
DEN-FIF Hillerød Orientering
54:39
+23:12
23.
Tomas Andreasson
SWE-Frölunda OL
57:17
+25:50
24.
Jørgen Nilsen
NOR-Stavanger OK
57:28
+26:01
25.
Harald Eide-Fredriksen
NOR-Heming Orientering
1:06:16
+34:49
Jakob Lind Tolborg
DEN-OK73
Ej startet
Jesper Lægsgaard
DEN-Lyngby OK
Ej startet
Jesper Munch Jespersen
DEN-OK Sorø
Ej startet
Michael Ertmann
DEN-Allerød OK
Ej startet
Ole Meldgaard
DEN-Ballerup OK
Ej startet
Vacant 1 244
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 244
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 244
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 244
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 244
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 244
----Vacant
Ej startet
H50-
(50 / 50)
Tid
Efter
1.
Matti Yliluikki
FIN-Suomusjärven Sisu
25:24
2.
Tim Falck Weber
DEN-Tisvilde Hegn OK
26:46
+1:22
3.
Ossi Heikkilä
FIN-Suunta Jyväskylä
27:55
+2:31
4.
Rolf Valery
DEN-Tisvilde Hegn OK
29:08
+3:44
5.
Joachim Friberg
SWE-Falköping AIK OK
29:19
+3:55
6.
Arild Andresen
NOR-Fossum IF
29:21
+3:57
7.
Lars Simonsen
DEN-FIF Hillerød Orientering
29:24
+4:00
8.
Ali Mättölä
FIN-Hyvinkään Ponteva
30:52
+5:28
9.
Kent Pihl
DEN-OK Roskilde
32:14
+6:50
10.
Kåre Sørensen
DEN-OK Sorø
32:34
+7:10
11.
Knut Erling Øen
NOR-Heming Orientering
33:14
+7:50
12.
Allan Hougaard
DEN-Aarhus 1900 Orientering
33:25
+8:01
12.
Raimo Itkonen
FIN-Suunta Jyväskylä
33:25
+8:01
14.
Sten Skytte Kirkegaard
DEN-Tisvilde Hegn OK
33:39
+8:15
15.
Peter Lillen Nilsson
SWE-OK Tranan
33:46
+8:22
16.
Dennis Øbro
DEN-Tisvilde Hegn OK
33:49
+8:25
17.
Frode Ødegårdstuen
NOR-Snertingdal IF Orientering
34:02
+8:38
18.
James Ross
ESP-COMA
34:15
+8:51
19.
Bengt Olsson
SWE-Eslövs FK
34:48
+9:24
20.
Jörg Höfer
GER-TSV Malente
35:21
+9:57
21.
Bård Solberg
NOR-Stjørdals-Blink Orientering
36:04
+10:40
22.
Jørgen Krogh
DEN-OK Roskilde
36:10
+10:46
23.
Mads Vindegaard
DEN-FIF Hillerød Orientering
36:24
+11:00
24.
Jonas Åhlin
SWE-Helsingborgs SOK
37:14
+11:50
25.
Arne Thell
SWE-Eslövs FK
37:39
+12:15
26.
Jesper Børsting
DEN-Herlufsholm OK
38:12
+12:48
27.
Anders Jonsson
DEN-Søllerød OK
39:39
+14:15
28.
Allan Baagø
DEN-Viborg OK
39:49
+14:25
29.
Ulrik Illum
DEN-Søllerød OK
39:53
+14:29
30.
Tor Ove Hallem
NOR-Verdal OK
40:24
+15:00
31.
Lasse Arnesen
NOR-Heming Orientering
40:39
+15:15
32.
Kalevi Mäkipää
FIN-Hyvinkään Ponteva
40:46
+15:22
33.
Anders Flågen
NOR-Heming Orientering
40:47
+15:23
34.
Vassil Stoyanov
BUL-Murgash 77
42:23
+16:59
35.
Erik Sørensen
DEN-Allerød OK
42:34
+17:10
36.
Michael Termansen
DEN-OK Syd
42:46
+17:22
37.
Jesper Kirkeskov
DEN-Søllerød OK
43:22
+17:58
38.
Dirk Andersson
GER-TSV Malente
43:56
+18:32
39.
Ola Peter Krohn Gjessing
NOR-Heming Orientering
45:55
+20:31
40.
Ernst Poulsen
DEN-Amager OK
46:26
+21:02
41.
Flemming Sparre Sørensen
DEN-Amager OK
48:15
+22:51
42.
Claus Mikkelsen
DEN-Herlufsholm OK
59:05
+33:41
43.
Antti Outinen
FIN-Kymin Suunnistajat
1:05:29
+40:05
Ole Lind
DEN-Ballerup OK
Fejlklip
Jesper Kracht
DEN-PI-København
Ej startet
Michael Leth Jess
DEN-OK Roskilde
Ej startet
Vacant 1 245
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 245
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 245
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 245
----Vacant
Ej startet
H55-
(40 / 40)
Tid
Efter
1.
Michael Thierolf
GER-TSG Bad König
26:48
2.
Kari Lehto
FIN-Turun Metsänkävijät
27:44
+0:56
3.
Knut Wiig Mathisen
NOR-Porsgrunn OL
28:18
+1:30
4.
Eivind Hoff
NOR-IL Tyrving Orientering
28:46
+1:58
5.
Jens Viktor Nørgaard
DEN-FIF Hillerød Orientering
29:00
+2:12
6.
Arne Kristensen
DEN-Herlufsholm OK
29:38
+2:50
7.
Søren Sloth
DEN-FIF Hillerød Orientering
30:09
+3:21
8.
Jussi Elo
FIN-Laitilan Jyske
30:33
+3:45
9.
Henrik Albahn
DEN-Lyngby OK
30:44
+3:56
10.
Søren Maarup
DEN-Kolding OK
30:53
+4:05
11.
Nils Petter Fremming
NOR-Heming Orientering
31:44
+4:56
12.
Bruno Stub
DEN-PI-København
31:46
+4:58
13.
Morten Kjær
DEN-Silkeborg OK
32:25
+5:37
14.
Henrik Nielsen
DEN-Tisvilde Hegn OK
34:21
+7:33
14.
Mats Lindqvist
SWE-Sävedalens AIK
34:21
+7:33
16.
Carsten Stenberg
DEN-FIF Hillerød Orientering
34:23
+7:35
17.
Kim Find Andersen
DEN-Søllerød OK
34:42
+7:54
18.
Niels la Cour Bentzon
DEN-Søllerød OK
37:14
+10:26
19.
Terkel Gydesen
DEN-OK Melfar
37:46
+10:58
20.
Morten Jensen
DEN-OK Roskilde
38:03
+11:15
21.
Richard Zeiner-Gundersen
NOR-Aker Brygge Orienteringsklubb
40:53
+14:05
22.
Henrik Molsen
DEN-Søllerød OK
41:17
+14:29
23.
Risto Uuttu
FIN-Suunta Jyväskylä
41:38
+14:50
24.
Mats Kensby
SWE-OK TYR
44:15
+17:27
25.
Jens Anders Hansen
DEN-Søllerød OK
44:21
+17:33
26.
Martin Ringive
DEN-OK GORM
44:56
+18:08
27.
Erik Skriver
DEN-PI-København
45:49
+19:01
28.
Lennart Stensson
SWE-Helsingborgs SOK
49:14
+22:26
29.
Hakan Svensson
SWE-Almby IK
49:51
+23:03
30.
Henry Vestergård
SWE-Almby IK
52:57
+26:09
31.
Tore Karlsen
NOR-Stavanger OK
1:08:36
+41:48
Anker Møller
DEN-Silkeborg OK
Fejlklip
Steve Fellbaum
GBR-MDOC
Fejlklip
Bjarne B. Jensen
DEN-Helsingør SOK
Udgået
Vacant 1 246
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 246
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 246
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 246
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 246
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 246
----Vacant
Ej startet
H60-
(42 / 42)
Tid
Efter
1.
Rolf Lund
DEN-Helsingør SOK
23:04
2.
Jørgen Skaarup
DEN-Ballerup OK
28:45
+5:41
3.
Hans Huseby
NOR-Sapsborg OL
29:29
+6:25
4.
Jens Kaminsky
SWE-Göteborg-Majorna OK
30:33
+7:29
5.
John Hansen
NOR-Kristiansand OK
30:38
+7:34
6.
Urban Larsson
SWE-OK Gipen
30:42
+7:38
7.
Gert Lillevang Nielsen
DEN-Allerød OK
31:08
+8:04
8.
Kjell Boman
SWE-Söderhamns OK
31:34
+8:30
9.
Magne Vollen
NOR-OSI
32:42
+9:38
10.
Jan Wahlström
SWE-Snättringe SK
33:29
+10:25
11.
Peter Nørgaard
DEN-Ballerup OK
33:40
+10:36
12.
Søren Peter Larsen
DEN-FIF Hillerød Orientering
33:45
+10:41
13.
Max Prang
DEN-Fredensborg OK
34:00
+10:56
14.
Lars Hanghøj Petersen
DEN-Ballerup OK
35:13
+12:09
15.
Kurt Thuesen
DEN-FSK Orientering
35:22
+12:18
16.
Mats Hastad
SWE-Almby IK
37:28
+14:24
17.
Olav Nipen
NOR-IL Tyrving Orientering
38:34
+15:30
18.
Sven-Åke Emanuelsson
SWE-Helsingborgs SOK
40:10
+17:06
19.
Jari Vaara
FIN-Kankaanpään Suunnistajat
40:52
+17:48
20.
Niels Raagaard
DEN-Søllerød OK
42:05
+19:01
21.
Torben Kristensen
DEN-Herlufsholm OK
44:55
+21:51
22.
John Høegh Petersen
DEN-Allerød OK
45:13
+22:09
23.
Matthias Dittmers
GER-TSV Malente
46:08
+23:04
24.
Harri Viitasalo
FIN-Riihimäen Suunnistajat
49:28
+26:24
25.
Svend Erik Skovsgaard
DEN-Viborg OK
50:52
+27:48
26.
Kestutis Baleisis
LIT-Labirintas
52:07
+29:03
27.
Kristen Bonnen
DEN-Ballerup OK
55:31
+32:27
28.
Bengt Björndahl
SWE-Almby IK
57:59
+34:55
29.
Didier Torz
FRA-Valmo
1:03:40
+40:36
30.
Torben Rasmussen
DEN-Odense OK
1:08:27
+45:23
31.
Lam Freddy LEUNG
HKG-OAHK
1:08:42
+45:38
32.
Bengt Robertsson
SWE-Almby IK
1:12:34
+49:30
James Crawford
GBR-Guildford Orienteers
Fejlklip
Stig Hultgreen Karlsen
NOR-Abildsø Orientering
Diskv.
Gregers Jørgensen
DEN-Ballerup OK
Ej startet
Vacant 1 247
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 247
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 247
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 247
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 247
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 247
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 247
----Vacant
Ej startet
H65-
(43 / 43)
Tid
Efter
1.
Bjørn Grinde
NOR-OSI
26:16
2.
Tom A. Karlsen
NOR-Fredrikstad Skiklubb
26:23
+0:07
3.
Thomas Albinsson
SWE-Bredaryds SOK
27:36
+1:20
4.
Keld Johnsen
DEN-Tisvilde Hegn OK
27:44
+1:28
5.
Leif E. Larsen
DEN-Tisvilde Hegn OK
27:49
+1:33
6.
Svein Jacobsen
NOR-IL Tyrving Orientering
28:20
+2:04
7.
Matti Railimo
FIN-SOC Heinola
28:34
+2:18
8.
Janne Brunstedt
DEN-OK Roskilde
29:33
+3:17
9.
Tom Westerberg
SWE-IF Hagen
32:49
+6:33
10.
Jørgen Münster-Swendsen
DEN-Søllerød OK
33:35
+7:19
11.
Pekka Kerkola
FIN-Hämeenlinnan Tarmo
33:50
+7:34
12.
Kalle Lindqvist
SWE-Växjö OK
33:56
+7:40
13.
Karl-Göran Wahlström
SWE-Almby IK
33:57
+7:41
14.
Flemming Wendelboe
DEN-Helsingør SOK
34:05
+7:49
15.
Helmut Conrad
GER-USV TU Dresden
34:20
+8:04
16.
Olle Bohman
SWE-Hjärnarps OL
35:08
+8:52
17.
Åke Persson
SWE-Hjärnarps OL
35:46
+9:30
18.
Per Åke Hull
SWE-Almby IK
36:20
+10:04
19.
Kim Folander
DEN-FSK Orientering
37:22
+11:06
20.
Emil Olesen
DEN-FIF Hillerød Orientering
37:44
+11:28
21.
Kurt Johansson
SWE-Falköping AIK OK
38:45
+12:29
22.
Bent Johansen
DEN-OK73
39:01
+12:45
23.
Kai Beck-Andersen
DEN-Farum OK
39:11
+12:55
24.
Tommy Peterson
SWE-Helsingborgs SOK
39:58
+13:42
25.
Poul Grøn
DEN-OK Pan
40:51
+14:35
26.
Keld Abrahamsen
DEN-Aarhus 1900 Orientering
41:10
+14:54
27.
Rolf Andersen
DEN-Amager OK
43:39
+17:23
28.
Svend Mortensen
DEN-Tisvilde Hegn OK
45:12
+18:56
29.
Jan Kristoffersen
DEN-Ballerup OK
45:36
+19:20
30.
Rolf Gustafsson
SWE-Helsingborgs SOK
45:58
+19:42
31.
Lars-Erik Andersson
SWE-Falköping AIK OK
46:18
+20:02
32.
Vidimantas Bumelis
LIT-Labirintas
49:04
+22:48
33.
Knud Lykking
DEN-OK73
49:15
+22:59
34.
Ole Husen
DEN-Farum OK
1:00:51
+34:35
35.
Bjarne Sørensen
DEN-Amager OK
1:05:12
+38:56
Steen Frandsen
DEN-Viborg OK
Ej startet
Vacant 1 248
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 248
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 248
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 248
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 248
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 248
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 248
----Vacant
Ej startet
H70-
(24 / 24)
Tid
Efter
1.
Karsten Funder
DEN-FIF Hillerød Orientering
34:10
2.
Aage Damsgaard
DEN-FIF Hillerød Orientering
34:39
+0:29
3.
Helge Lye
NOR-IL Tyrving Orientering
35:09
+0:59
4.
Morgan Ljung
SWE-Falköping AIK OK
35:19
+1:09
5.
Lennart Lundh
SWE-Almby IK
35:28
+1:18
6.
Tom Edelsten
GBR-CHIG
36:53
+2:43
7.
Ove Splittorff
DEN-Svendborg OK
37:35
+3:25
8.
Roy Owesson
SWE-Helsingborgs SOK
37:37
+3:27
9.
Roland Nilsson
SWE-Falköping AIK OK
38:07
+3:57
10.
Thorkild Sørensen
DEN-FIF Hillerød Orientering
38:14
+4:04
11.
Finn Hørup Nielsen
DEN-OK Vendelboerne
38:21
+4:11
12.
Kjell Gorm Røkke
NOR-IL Tyrving Orientering
38:37
+4:27
13.
Errol Pittet
SWI-OLG BREITSEE
38:51
+4:41
14.
Bertil Öhlund
SWE-Falköping AIK OK
45:08
+10:58
15.
Jan Bartnik
DEN-Amager OK
46:49
+12:39
16.
Thorolf Trolsrud
NOR-Botne SK
50:23
+16:13
17.
Mogens Bruun
DEN-OK Roskilde
57:51
+23:41
18.
Mogens Jørgensen
DEN-Søllerød OK
1:03:33
+29:23
Bengt-Åke Svensson
SWE-IK Ymer
Fejlklip
Vacant 1 249
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 249
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 249
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 249
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 249
----Vacant
Ej startet
H75-
(20 / 20)
Tid
Efter
1.
Jørgen Jensen
DEN-Helsingør SOK
26:02
2.
Kaj Rostvad
DEN-Søllerød OK
27:06
+1:04
3.
Henning Løwenstein
DEN-FIF Hillerød Orientering
27:20
+1:18
4.
John Miené
DEN-Helsingør SOK
27:50
+1:48
5.
Gunnar Østerbø
NOR-Freidig
28:57
+2:55
6.
Raimo Salminen
SWE-OK Pan Kristianstad
29:33
+3:31
7.
Palle Møller Nielsen
DEN-Odense OK
30:49
+4:47
8.
Regor Niklasson
SWE-Falköping AIK OK
34:10
+8:08
9.
Peo Bengtsson
SWE-OK Pan Kristianstad
34:48
+8:46
10.
Sven-Olof Sandstedt
SWE-Falköping AIK OK
34:55
+8:53
11.
Dan Haagerup
DEN-Tisvilde Hegn OK
35:59
+9:57
12.
David Mawdsley
GBR-MDOC
36:11
+10:09
13.
Finn Olsen
DEN-OK Roskilde
38:00
+11:58
14.
Ulf T. Hallberg
SWE-Almby IK
44:57
+18:55
15.
Göran Hektor
SWE-Linköpings OK
49:15
+23:13
16.
Flemming Jørgensen
DEN-FSK Orientering
50:20
+24:18
Flemming Larsen
DEN-Helsingør SOK
Fejlklip
Vacant 1 250
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 250
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 250
----Vacant
Ej startet
H80-
(5 / 5)
Tid
Efter
1.
Bent Mortensen
DEN-OK73
36:56
Dagfinn Føllesdal (H85)
NOR-OSI2
Ej startet
Vacant 1 251
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 251
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 251
----Vacant
Ej startet
Men elite WRE 2
(64 / 64)
Tid
Efter
1.
Antti Vainio
FIN-MS Parma
42:02
2.
Isak Bergset
NOR-NTNUI
42:07
+0:05
3.
Filip Ossiansson
SWE-IK Hakarpspojkarna
42:37
+0:35
4.
Joonas Ahola
FIN-NAVI
43:07
+1:05
5.
Samu Heiska
FIN-Vehkalahden Veikot
43:13
+1:11
6.
Jeppe Ruud
DEN-FIF Hillerød Orientering
43:47
+1:45
7.
Simen Aamodt
NOR-NTNUI
43:58
+1:56
8.
Henrik Rindom Knudsen
DEN-OK Melfar
44:45
+2:43
9.
Lauri Sorsa
FIN-Hiidenkiertäjät
45:19
+3:17
10.
Henrik Vaisanen
FIN-MS Parma
45:30
+3:28
11.
Martin Djerf
SWE-IK Hakarpspojkarna
45:34
+3:32
12.
Torgny Lindstrom
SWE-Ronneby OK
45:35
+3:33
13.
Eero Inkeri
FIN-Vehkalahden Veikot
46:07
+4:05
14.
Samuli Salmenoja
FIN-MS Parma
46:14
+4:12
15.
Tuomas Kari
FIN-Angelniemen Ankkuri
46:19
+4:17
16.
Elmeri Juura
FIN-Kankaanpään Suunnistajat
46:39
+4:37
17.
Malthe Gaarsdal
DEN-Farum OK
46:46
+4:44
18.
Tobias Karlsmose Svarer
DEN-OK Esbjerg
46:47
+4:45
19.
Benjamin Tulonen
FIN-Hiidenkiertäjät
46:53
+4:51
20.
Patrick Jaffe
AUS-Melbourne Forest Racers
46:56
+4:54
21.
Andreas Svinghei Mageroy
NOR-Frol IL
46:57
+4:55
22.
Aaro Ruohola
FIN-MS Parma
46:59
+4:57
23.
Anders Konring
DEN-FIF Hillerød Orientering
47:21
+5:19
23.
Troels Christiansen
DEN-Søllerød OK
47:21
+5:19
25.
Per Melander Often
NOR-NTNUI
47:25
+5:23
26.
Matti Toyryla
FIN-Vehkalahden Veikot
47:50
+5:48
27.
Benjamin Anciaux
BEL-Trol
48:44
+6:42
28.
Antti Rantala
FIN-Kangasala SK
49:28
+7:26
29.
Mathias Nipen
NOR-Baekkelagets SK
49:34
+7:32
30.
Eero Matti Vainio
FIN-MS Parma
49:37
+7:35
31.
Daniel Blomster
FIN-OK Trian
49:40
+7:38
32.
Otto Loukkalahti
FIN-Hiidenkiertäjät
50:30
+8:28
33.
Andreas Bergmann Hansen
DEN-Allerød OK
50:57
+8:55
34.
Jonathan Ray
FIN-OK77
51:48
+9:46
35.
Mikkel Skaarup
DEN-Ballerup OK
52:57
+10:55
36.
Kare Visuri
FIN-OK77
56:28
+14:26
37.
Jakob Physant
NOR-Lillehammer Orienteringsklubb
56:44
+14:42
38.
Sergey Mikhalkin
BLR-Eridan
58:18
+16:16
39.
Michael Crone
GBR-South London Orienteers
58:57
+16:55
40.
Jan Moeller
DEN-Aalborg OK
59:33
+17:31
41.
Robert Kovacs
DEN-Farum OK
1:00:26
+18:24
42.
Jes Mose Jensen
DEN-AKIF
1:00:29
+18:27
43.
Allan Reiche
DEN-OK Vendelboerne
1:03:48
+21:46
44.
Kin Kwan Kwok
HKG-HKAYP
1:06:54
+24:52
45.
Ho Ching Chiu
HKG-Hong Kong Island Orienteering Force
1:21:56
+39:54
Caj Snickars
FIN-OK77
Fejlklip
Jeppe Andersen
DEN-OK H.T.F.
Fejlklip
Jorgen Froyd
NOR-Larvik OK
Ej startet
Kristian Vad
DEN-Horsens OK
Ej startet
Rasmus Folino Nielsen
DEN-FIF Hillerød Orientering
Ej startet
Rasmus Soes
DEN-Farum OK
Ej startet
Vacant 1 318
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 318
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 318
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 318
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 318
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 318
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 318
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 318
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 318
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 318
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 318
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 318
----Vacant
Ej startet
Vacant 1 318
----Vacant
Ej startet
Åben 1
(18 / 18)
Tid
Efter
1.
Fredrik Bakkman
SWE-IFK Göteborg
35:27
2.
Anders Søndergaard
DEN-Søllerød OK
38:06
+2:39
3.
Tero Heikkila
38:30
+3:03
4.
Thomas Alkjær Eriksen
DEN-FIF Hillerød Orientering
38:50
+3:23
5.
Jesper Stamp
DEN-Odense OK
41:07
+5:40
6.
Dmitry Parkhut
POL-UKS AZYMUT PABIANICE
42:28
+7:01
7.
Kristian Juda Husgard
DEN-Løberen
43:01
+7:34
8.
Henrik Steen Andersen
DEN-Odense OK
43:29
+8:02
9.
Nina Hoffmann
DEN-OK Sorø
47:36
+12:09
10.
Jeppe Borch
DEN-OK Zebra
47:40
+12:13
11.
Marie Cecilie Hartmeyer
DEN-FIF Hillerød Orientering
52:44
+17:17
12.
Troels Bent Hansen
DEN-Allerød OK
53:50
+18:23
13.
Jens Jensen
53:57
+18:30
14.
Flemming Jørgensen
DEN-OK Snab
54:18
+18:51
15.
Mikael Martinsson
SWE-Falkenbergs OK
58:39
+23:12
16.
Thomas Gabs
DEN-OK Melfar
58:46
+23:19
17.
Robin Lenz
den-f
1:16:31
+41:04
18.
Jens Krebs
DEN-Søllerød OK
1:29:29
+54:02
Åben 2
(29 / 29)
Tid
Efter
1.
Weronica Zederin
SWE-OK Nackhe
35:45
2.
Lars Søndergaard
DEN-FIF Hillerød Orientering
36:29
+0:44
3.
Ingela Alvmyren
SWE-Halmstad OK
39:41
+3:56
4.
Amalie Søndergaard
DEN-FIF Hillerød Orientering
40:36
+4:51
5.
Peter Dyrsting
DEN-FIF Hillerød Orientering
41:38
+5:53
6.
Jan Frank Nielsen
DEN-FSK Orientering
41:42
+5:57
7.
Line H. Stub
DEN-PI-København
42:33
+6:48
8.
Catalin Ionut Miclea
Rou-CS Metropolitan Bucharest
44:07
+8:22
9.
Carina Nilsson
Täby OK
45:27
+9:42
10.
Nils Sættem
Kildeholm OK
46:01
+10:16
11.
Annika Nilsson
Täby OK
46:32
+10:47
12.
Viorel Miclea
Rou-CS Metropolitan Bucharest
47:15
+11:30
13.
Tine Alkjær
DEN-FIF Hillerød Orientering
48:45
+13:00
14.
Alvin Skovgaard
50:38
+14:53
15.
Karl Hartmeyer
DEN-FIF Hillerød Orientering
52:32
+16:47
16.
Marianne Kirkegaard
DEN-Søllerød OK
53:42
+17:57
17.
Leif Sig
DEN-FIF Hillerød Orientering
53:53
+18:08
18.
Ulf Kristensson
SWE-Halmstad OK
54:47
+19:02
19.
Jørgen Wisbech
DEN-Søllerød OK
54:48
+19:03
20.
Flemming Marcussen
DEN-HSOK
55:08
+19:23
21.
Annlou Husen
DEN-Farum OK
55:45
+20:00
22.
Scabolcs Osvath
DEN-OK Roskilde
58:54
+23:09
23.
Rasmus Møller
DEN-HSOK
1:01:53
+26:08
24.
Leif Jensen
DEN-OK Skærmen
1:02:52
+27:07
25.
Anders Juhl Thomsen
DEN-OK Roskilde
1:06:48
+31:03
26.
Jytte Hougaard
DEN-OK Roskilde
1:07:50
+32:05
27.
Jannie Nielsen
DEN-Tisvilde Hegn OK
1:10:14
+34:29
Erlend Børli
NOR-Fossum IF
Fejlklip
Hugo Frederiksen
DEN-OK73
Fejlklip
Åben 3
(13 / 13)
Tid
Efter
1.
Therese Blom
SWE-OK Nackhe
39:33
2.
Lasse Eriksen
DEN-FIF Hillerød Orientering
42:18
+2:45
3.
Gunilla D. Martinsson
SWE-Falkenbergs OK
45:23
+5:50
4.
Ladislav Kocbach
NOR-BT
55:09
+15:36
5.
Susan Stub
DEN-PI-København
1:00:59
+21:26
6.
Poul Hansen
DEN-Tisvilde Hegn OK
1:01:20
+21:47
7.
Rikke Ertmann
DEN-Allerød OK
1:06:09
+26:36
8.
Kristine Skovgaard Madsen
DEN-Søllerød OK
1:06:22
+26:49
9.
Christina Hartmeyer
DEN-FIF Hillerød Orientering
1:07:18
+27:45
10.
Ingelise Jørgensen
DEN-FSK Orientering
1:44:53
+65:20
Astrid Lanng
DEN-OK Pan
Fejlklip
Wenche Brobakken
Fejlklip
Julia Helga Hansen
DEN-Tisvilde Hegn OK
Udgået
Åben 4
(9 / 9)
Tid
Efter
1.
Lola Torz
FRA-Valmo
36:33
2.
Heidi Pedersen
FRA-Valmo
36:38
+0:05
3.
Ros-Marie Kaminsky
SWE-Göteborg-Majorna OK
37:09
+0:36
4.
Ulrika Schortz
SWE-Almby IK
38:48
+2:15
5.
Ella Haavisto
FIN-Turun Suunnistajat
46:22
+9:49
6.
Henning Pedersen
DEN-Faaborg OK
50:40
+14:07
7.
Pernille Sørensen
DEN-Amager OK
54:18
+17:45
Marie Nielsen
Fejlklip
Viktor Andersen
DEN-OK ØST Birkerød
Fejlklip

Oprettet af MeOS: 25-03-2017 16:30:45