Resultater – Danish Spring Long 20-03-2016

2016-03-20
Men elite WRE
(81 / 81)
Tid
Efter
1.
Fredrik Bakkman
SWE-IFK Lidingö
1:27:44
2.
Johan Runesson
SWE-Göteborg Majorna OK
1:27:47
+0:03
3.
Anton Johansson
SWE-OK Orion
1:28:56
+1:12
4.
Søren Bobach
DEN-OK Pan Århus
1:29:24
+1:40
5.
Janne Mankarla
FIN-Lynx
1:33:43
+5:59
6.
Aleksi Niemi
FIN-Finnish O. Federation
1:34:12
+6:28
7.
Rasmus Djurhuus
DEN-OK Pan Århus
1:34:20
+6:36
8.
Thomas Curiger
SWE-OK Orion
1:34:59
+7:15
9.
Aapo Leskinen
FIN-Lynx
1:35:21
+7:37
10.
Olli Markus Taivainen
FIN-Finnish O. Federation
1:35:50
+8:06
11.
Alan Cherry
NOR-Varegg Fleridrett
1:36:46
+9:02
12.
Mikko Huhtinen
FIN-Paimion Rasti
1:37:21
+9:37
13.
Aleksander Bernaciak
SWE-OK Orion
1:38:27
+10:43
14.
Mateusz Wenslaw
SWE-OK Orion
1:38:46
+11:02
15.
Tomi Narva
FIN-Hildenkiertajat
1:38:59
+11:15
16.
Tim Robertson
NZL-New Zealand
1:39:28
+11:44
17.
Thomas Jensen
DEN-Tisvilde Hegn OK
1:40:44
+13:00
18.
Victor Mansner
FIN-OK Trian
1:40:49
+13:05
19.
Antti Pekka Leskinen
FIN-Lynx
1:41:18
+13:34
20.
Rune Nygaard
NOR-IL Gular
1:43:22
+15:38
21.
Bjarne Friedrichs
GER-Deutcher Turner Band
1:43:31
+15:47
22.
Janne Nieminen
FIN-Paimion Rasti
1:43:39
+15:55
23.
Markku Elo
FIN-Angelniemen Ankkuri
1:43:52
+16:08
24.
Mikkel Sørensen
NOR-NTNUI
1:44:22
+16:38
25.
Simon Thrane Hansen
DEN-Søllerød OK
1:45:52
+18:08
26.
Thomas Nipen
NOR-Nydalens SK
1:46:57
+19:13
27.
Bjørn Cederberg
DEN-Tisvilde Hegn OK
1:47:16
+19:32
28.
Magnus Dewett
DEN-OK Pan Århus
1:47:43
+19:59
29.
Eskil Schøning
DEN-OK West
1:49:05
+21:21
30.
Andreas G. Polden
NOR-IL Gneist
1:49:26
+21:42
31.
Matthias Kretzschmar
GER-Deutcher Turner Band
1:51:03
+23:19
32.
Perttu Sorsa
FIN-Hildenkiertajat
1:51:56
+24:12
33.
Niklas Ingwersen
DEN-Horsens OK
1:51:57
+24:13
34.
Nick Barrable
GBR-South Yorkshire Orienteers
1:52:13
+24:29
35.
Søren Skaarup Larsen
DEN-OK ØST Birkerød
1:52:24
+24:40
36.
Juuso Lindeqvist
FIN-Paimion Rasti
1:53:18
+25:34
37.
Stefan Frands Petersen
DEN-Allerød OK
1:53:38
+25:54
38.
Vegard Blomseth Johnsen
NOR-NTNUI
1:54:27
+26:43
39.
Lasse Grøn
DEN-OK Pan Århus
1:54:29
+26:45
40.
Erik Gustafsson
NOR-NTNUI
1:55:17
+27:33
41.
Marvin Goericke
GER-Deutcher Turner Band
1:55:40
+27:56
42.
Pauli Leinonen
FIN-Suunta Jyvaskyla
1:55:44
+28:00
43.
Clement Fumey
FRA-ADOC
1:55:51
+28:07
44.
Giacomo Frattari
DEN-OK Pan Århus
1:56:33
+28:49
45.
Per Melander Often
NOR-NTNUI
1:56:47
+29:03
46.
Eeli Viholainen
FIN-Suunta Jyvaskyla
1:57:13
+29:29
47.
Joona Ojapalo
FIN-Lynx
2:01:22
+33:38
48.
Andreas Mikkelsen
DEN-Søllerød OK
2:02:01
+34:17
49.
Mathias Nipen
NOR-IL Tyrving Orientering
2:02:20
+34:36
50.
Jonas Falck Weber
DEN-Tisvilde Hegn OK
2:02:23
+34:39
51.
Oskari Heiskanen
FIN-Lynx
2:02:25
+34:41
52.
Torgeir Nørbech
NOR-IL Tyrving Orientering
2:03:03
+35:19
53.
Rainer Kujala
FIN-Lynx
2:04:10
+36:26
54.
Henrik Rindum Knudsen
DEN-OK Melfar
2:10:53
+43:09
55.
Wolfgang Kampel
NOR-NTNUI
2:13:13
+45:29
56.
Ulrik Staugaard
DEN-FIF Hillerød Orientering
2:13:27
+45:43
57.
Simakov Maxim
RUS-Omega
2:20:56
+53:12
58.
Allan Reiche
DEN-OK Vendelboerne
2:33:06
+65:22
59.
Hans Kresten Larsen
DEN-AKIF
2:35:27
+67:43
60.
Søren Underbjerg
DEN-AKIF
2:52:35
+84:51
61.
Lok Hin Ma
HKG-HKIOF
3:08:54
+101:10
Aske Jespen
DEN-Søllerød OK
Fejlklip
Daniel Blomster
FIN-OK Trian
Fejlklip
Henri Kalve
FIN-Paimion Rasti
Fejlklip
Kristian Vad
DEN-Horsens OK
Fejlklip
Pasi Ikonen
FIN-Paimion Rasti
Fejlklip
Per Harald H. Johansen
NOR-Varegg Fleridrett
Fejlklip
Vegard Ruttenborg
NOR-NTNUI
Fejlklip
Wojciech Kowalski
NOR-IL Tyrving Orientering
Fejlklip
Andreas H. Boesen
DEN-OK Roskilde
Udgået
Aleksi Karppinen
FIN-Finnish O. Federation
Ej startet
Jacob Edsen
DEN-Aarhus 1900 Orientering
Ej startet
Jonas Munthe
DEN-OK Pan Århus
Ej startet
Jørgen Frøyd
NOR-Larvik OK
Ej startet
Markus Rasanen
FIN-Finnish O. Federation
Ej startet
Rasmus Soes
DEN-Farum OK
Ej startet
Ross Morrison
FIN-Rajamaen Rykmentti
Ej startet
Thor Nørskov
SWE-IFK Göteborg
Ej startet
Tobias Karlsmose Svarer
DEN-OK Esbjerg
Ej startet
Tue Lassen
DEN-Faaborg OK
Ej startet
Victors Mateics
LAT-Saldus OK
Ej startet
Women elite WRE
(40 / 40)
Tid
Efter
1.
Marika Teini
FIN-SK Pohjantahti
1:09:07
2.
Maja Alm
DEN-OK H.T.F.
1:10:34
+1:27
3.
Miia Nittynen
FIN-Koovee
1:14:42
+5:35
4.
Kristin Lofgren
NOR-Varegg Fleridrett
1:14:47
+5:40
5.
Signe Klinting
SWE-Jaerla IF Orientering
1:16:25
+7:18
6.
Inga Dambe
FIN-Paimion Rasti
1:16:44
+7:37
7.
Tuulia Viberg
FIN-MS Parma
1:17:28
+8:21
8.
Elsa Jansson
SWE-Jaerla IF Orientering
1:17:51
+8:44
9.
Lone Karin Brochmann
NOR-Bækkelagets OK
1:17:55
+8:48
10.
Cecilie Friberg Klysner
DEN-FIF Hillerød Orientering
1:19:02
+9:55
11.
Salla Fagerudd
FIN-Paimion Rasti
1:19:05
+9:58
12.
Miri Thrane Ødum
DEN-OK ØST Birkerød
1:19:16
+10:09
13.
Karoliina Sundberg
FIN-Lynx
1:19:17
+10:10
14.
Eveliina Hivonen
FIN-Paimion Rasti
1:19:28
+10:21
15.
Nicoline Friberg Klysner
DEN-FIF Hillerød Orientering
1:19:50
+10:43
16.
Hanna Wisniewska
SWE-OK Orion
1:20:15
+11:08
17.
Ewa Gwozdz
SWE-OK Orion
1:20:43
+11:36
18.
Lea Reime
DEN-Farum OK
1:22:26
+13:19
19.
Kine Gulliksen
NOR-Bækkelagets OK
1:23:25
+14:18
20.
Anne Mari Leskinen
FIN-Lynx
1:23:48
+14:41
21.
Louise Oram
NOR-Bækkelagets OK
1:24:10
+15:03
22.
Vera Mullerova
DEN-Amager OK
1:25:45
+16:38
23.
Caroline Gjotterup
DEN-Faaborg OK
1:26:37
+17:30
24.
Arntraut Goetsch
NOR-IL I BUL Tromsoe
1:28:20
+19:13
25.
Kate Morrison
NZL-New Zealand
1:29:51
+20:44
26.
Anna Kotkajuuri
FIN-Kangasala SK
1:30:16
+21:09
27.
Miitu Korhonen
FIN-Kuopion Suunnistajat
1:30:17
+21:10
28.
Mari Seppanen
FIN-OK Trian
1:35:52
+26:45
29.
Maiki Jaadmaa
EST-Estonian Orient. Federation
1:42:48
+33:41
30.
Astrid Hadberg
DEN-AKIF
1:51:35
+42:28
31.
Merill Magi
EST-OK Kape
1:57:18
+48:11
Anneke Hald Bjorgum
SWE-Jaerla IF Orientering
Fejlklip
Jennie Runesson
SWE-Göteborg Majorna OK
Fejlklip
Laura Robertson
NZL-New Zealand
Fejlklip
Masha Semak
DEN-Farum OK
Fejlklip
Nikoline Ekeb. Schjerve
NOR-Bækkelagets OK
Fejlklip
Aino Mankarla
FIN-Lynx
Ej startet
Ane Linde
DEN-OK Pan Århus
Ej startet
Ida Bobach
DEN-OK Pan Århus
Ej startet
Line Søderlund
DEN-Farum OK
Ej startet
Men Junior
(25 / 25)
Tid
Efter
1.
Kasper Fosser
NOR-Heming Orienterng
1:07:41
2.
Otto Kaario
FIN-Suunta Jyvaskyla
1:14:48
+7:07
3.
Ulrik Astrup Arnesen
NOR-Heming Orienterng
1:15:26
+7:45
4.
Malthe Gaarsdal
DEN-Farum OK
1:16:02
+8:21
5.
Lasse Fugmann Thamdrup
DEN-Allerød OK
1:19:23
+11:42
6.
Laurits Bidstrup Møller
DEN-Silkeborg OK
1:20:08
+12:27
7.
Mikkel Lyskjær Jensen
DEN-Farum OK
1:20:49
+13:08
8.
Mikko Poutanen
FIN-Kokkolan Suunnistajat
1:21:08
+13:27
9.
Mikkel Kaae-Nielsen
DEN-Søllerød OK
1:22:13
+14:32
10.
Rasmus Damgaard Nielsen
DEN-Søllerød OK
1:23:19
+15:38
11.
Trygve Lægran
NOR-Steinkjer OK
1:25:07
+17:26
12.
Bjørn Anders Flågen
NOR-Heming Orienterng
1:25:13
+17:32
13.
Lasse August Helweg
DEN-Allerød OK
1:25:29
+17:48
14.
Asger Skytte Kirkegaard
DEN-Tisvilde Hegn OK
1:26:18
+18:37
15.
Christian Møller
DEN-Aalborg OK
1:27:19
+19:38
16.
Rasmus Møller Jess
DEN-OK Roskilde
1:27:32
+19:51
17.
Lauri Koivumäki
FIN-Kokkolan Suunnistajat
1:28:38
+20:57
18.
Andreas Duc Jørgensen
DEN-Tisvilde Hegn OK
1:35:43
+28:02
19.
Emil Olander Lorenz
DEN-Allerød OK
1:39:05
+31:24
Carl Emil Schøie Kovsted
DEN-Tisvilde Hegn OK
Fejlklip
Henrik Nielsen Solberg
NOR-NTNUI
Fejlklip
Mads Møller Skaug
DEN-OK Pan Århus
Fejlklip
Simon Reimers
DEN-Aalborg OK
Fejlklip
Emil Øbro
DEN-Tisvilde Hegn OK
Ej startet
Mikkel Meldgaard
DEN-Allerød OK
Ej startet
Women Junior
(24 / 24)
Tid
Efter
1.
Josefine Lind
DEN-OK GORM
1:00:16
2.
Amanda Falck Weber
DEN-Tisvilde Hegn OK
1:04:39
+4:23
3.
Sara Kindlund
SWE-OK Tranan
1:05:49
+5:33
4.
Line Cederberg
DEN-Tisvilde Hegn OK
1:06:08
+5:52
5.
Mathilde Nørgård Kracht
DEN-Tisvilde Hegn OK
1:06:56
+6:40
6.
Nikoline Holm Splittorff
DEN-FIF Hillerød Orientering
1:08:24
+8:08
7.
Caroline Finderup
DEN-OK Pan Århus
1:09:00
+8:44
8.
Astrid Maag
DEN-Søllerød OK
1:09:29
+9:13
9.
Moa Pettersson
SWE-Karlskrona SOK
1:10:05
+9:49
10.
Jutta Jussila
SWE-IFK Lidingö
1:11:34
+11:18
11.
Iben Valery
DEN-Tisvilde Hegn OK
1:12:32
+12:16
12.
Lise Termansen
DEN-OK H.T.F.
1:12:55
+12:39
13.
Ane Nielsen Solberg
NOR-Stjørdals-blink orientering
1:12:57
+12:41
14.
Maiju Oksanen
FIN-Ikaalisten Nouseva-Voima
1:17:26
+17:10
15.
Marie Erskov Krogh
DEN-OK ØST Birkerød
1:17:46
+17:30
16.
Marie Dale
NOR-Steinkjer OK
1:23:17
+23:01
17.
Maja Lykke Brinch
DEN-FIF Hillerød Orientering
1:23:34
+23:18
18.
Lovisa Martinsson
SWE-OK TYR
1:25:31
+25:15
19.
Sara Lysemose Poulsen
DEN-Silkeborg OK
1:28:10
+27:54
20.
Synne Nesheim Flatebakken
NOR-IL Tyrving Orientering
1:35:27
+35:11
21.
Stine Frogner Tømmervold
NOR-Hamar ok
1:36:43
+36:27
Agnes Nørgård Kracht
DEN-Tisvilde Hegn OK
Ej startet
Hanna Lindström
SWE-OK Tranan
Ej startet
Ida Øbro
DEN-Tisvilde Hegn OK
Ej startet
Begynder
(7 / 7)
Tid
Efter
1.
Karen Marie Jakobsen
DEN-Helsingør SOK
31:30
2.
Tore Emil Maarup
DEN-Allerød OK
33:11
+1:41
3.
Jonas Klærke Mikkelsen
DEN-Horsens OK
42:54
+11:24
4.
Kristine Skouboe
DEN-Horsens OK
1:06:37
+35:07
Martha Kaas Nielsen
DEN-Tisvilde Hegn OK
Ej startet
Olivia Bonefeld
DEN-Helsingør SOK
Ej startet
Tina Hansen
DEN-Tisvilde Hegn OK
Ej startet
D-10
(10 / 10)
Tid
Efter
1.
Johanne Skouboe
DEN-Horsens OK
20:46
2.
Cecilie Ertmann
DEN-Allerød OK
29:49
+9:03
3.
Selma Schytte Olsen
DEN-Søllerød OK
30:13
+9:27
4.
Miri Brunstedt Nørgaard
DEN-OK ØST Birkerød
30:27
+9:41
5.
Kamma Aglund Andersen
DEN-OK ØST Birkerød
30:42
+9:56
6.
Ella Klærke Mikkelsen
DEN-Horsens OK
31:04
+10:18
7.
Cecilie Broman
DEN-Allerød OK
34:40
+13:54
8.
Frida Kärner Grooss
DEN-Allerød OK
39:00
+18:14
9.
Teresa Søndergaa Pohl
DEN-OK Roskilde
49:58
+29:12
10.
Lærke Konring Larsen
DEN-FIF Hillerød Orientering
1:05:14
+44:28
D-12
(9 / 9)
Tid
Efter
1.
Theresa Skouboe
DEN-Horsens OK
18:12
2.
Amalie Ertmann
DEN-Allerød OK
18:50
+0:38
3.
Hedda Kärner Grooss
DEN-Allerød OK
19:10
+0:58
4.
Sigrid Høyer Staugaard
DEN-FIF Hillerød Orientering
19:45
+1:33
5.
Silje Halberg Petersen
DEN-FIF Hillerød Orientering
22:25
+4:13
6.
Ebba Graff Frederiksen
DEN-FIF Hillerød Orientering
23:38
+5:26
7.
Emilie Bæk Christiansen
DEN-Søllerød OK
28:51
+10:39
8.
Nathalie Langenbach
SWE-OK Nackhe
34:04
+15:52
Katrine Krogh Madsen
DEN-OK Roskilde
Ej startet
D-14
(15 / 15)
Tid
Efter
1.
Rebecca Loft Thyssen
DEN-Horsens OK
29:12
2.
Siri Simonsen
DEN-FIF Hillerød Orientering
30:02
+0:50
3.
Xenia Bregensøe
DEN-Tisvilde Hegn OK
31:59
+2:47
4.
Eva Ø. Jørgensen
DEN-OK Snab
33:33
+4:21
5.
Nanna Lysemose Poulsen
DEN-Silkeborg OK
35:05
+5:53
6.
Vigga Graff Frederiksen
DEN-FIF Hillerød Orientering
35:11
+5:59
7.
Mathilde Poulsen
DEN-FIF Hillerød Orientering
35:38
+6:26
8.
Astrid Gylling Hougaard
DEN-Aarhus 1900 Orientering
36:15
+7:03
9.
Laura Holm Nielsen
DEN-Horsens OK
36:58
+7:46
10.
Elanor Henriksen
DEN-Horsens OK
37:29
+8:17
11.
Dicte Højbjerg Andersen
DEN-Helsingør SOK
37:34
+8:22
12.
Freya Halberg Petersen
DEN-FIF Hillerød Orientering
37:58
+8:46
13.
Trude Markhus
NOR-Verdal OK
43:56
+14:44
14.
Nynne Høst Nedergaard
DEN-Helsingør SOK
46:17
+17:05
Anne Sofie Thyss Harfot
DEN-Horsens OK
Fejlklip
D-14B
(2 / 2)
Tid
Efter
1.
Sarah Dinesen
DEN-Helsingør SOK
23:19
2.
Frida Hagedorn
DEN-Søllerød OK
30:27
+7:08
D-16
(22 / 22)
Tid
Efter
1.
Annika Simonsen
DEN-FIF Hillerød Orientering
42:27
2.
Birka Øhlenschlæ Nielsen
DEN-Silkeborg OK
48:59
+6:32
3.
Alberte Kaae-Nielsen
DEN-Søllerød OK
50:40
+8:13
4.
Alberte Loft Thyssen
DEN-Horsens OK
51:39
+9:12
5.
Sidse Tillingsøe
DEN-Tisvilde Hegn OK
52:25
+9:58
6.
Tuva Nesheim Flatebakken
NOR-IL Tyrving Orientering
52:46
+10:19
7.
Maja Kindlund
SWE-OK Tranan
55:50
+13:23
8.
Maren Norderud
NOR-IL Tyrving Orientering
57:50
+15:23
9.
Ida Jussila
FIN-Tampereen Pyrintö
58:58
+16:31
10.
Celina Bregensøe
DEN-Tisvilde Hegn OK
59:19
+16:52
11.
Solveig Eline Berg
NOR-IL Tyrving Orientering
1:01:13
+18:46
12.
Trine Eg Staugaard
DEN-Kolding OK
1:04:04
+21:37
13.
Christa Blach Madsen
DEN-Kolding OK
1:04:32
+22:05
14.
Julia Elverlind
SWE-OK Tranan
1:09:00
+26:33
15.
Sara Lykke Brinch
DEN-FIF Hillerød Orientering
1:09:13
+26:46
16.
Cecilia Kreutzmann
DEN-FIF Hillerød Orientering
1:12:46
+30:19
17.
Marie Louise Henning
DEN-Kolding OK
1:17:02
+34:35
Evelina Olsson
SWE-OK Nackhe
Fejlklip
Annika Henriksen
DEN-Svendborg OK
Ej startet
Hedvig Valbjørn Gydesen
DEN-OK Melfar
Ej startet
Johanne Biering
DEN-Silkeborg OK
Ej startet
Marta Kliem
DEN-Farum OK
Ej startet
D17-20A
(6 / 6)
Tid
Efter
1.
Roisin Long
IRL-UCDO
58:59
2.
Aoife McCavana
IRL-GEN
1:01:31
+2:32
3.
Eadaoin McCavana
IRL-GEN
1:06:06
+7:07
4.
Amalie Ellegaard Severinsen
DEN-OK ØST Birkerød
1:15:32
+16:33
5.
Amanda Isaksen
DEN-OK Snab
1:18:48
+19:49
6.
Freja Kliem
DEN-Farum OK
1:30:16
+31:17
D17-20B
(2 / 2)
Tid
Efter
1.
Lina Benan
NOR-Steinkjer OK
41:47
2.
Grete Kristiansen
NOR-Steinkjer OK
43:45
+1:58
D21A
(9 / 9)
Tid
Efter
1.
Ida Tiltnes
NOR-IL Tyrving Orientering
1:04:03
2.
Mariell Arntzen
NOR-IL Gneist
1:17:32
+13:29
3.
Helen Martinsen
NOR-IL Gular
1:19:15
+15:12
4.
Eva Sebok
DEN-Farum OK
1:20:55
+16:52
5.
Lydia Martinsson
SWE-OK TYR
1:21:53
+17:50
6.
Linda Järvinen
FIN-Lynx
1:29:20
+25:17
7.
Astrid Thomsen
DEN-Holbæk OK
1:30:16
+26:13
8.
Roser Marre Badallo
DEN-Amager OK
1:57:20
+53:17
Anna Ojapalo
FIN-Lynx
Ej startet
D21B
(2 / 2)
Tid
Efter
1.
Nataliya Thell
SWE-Eslövs FK
48:43
2.
Chiu Lai Kwan
HKG-YAOC
2:28:40
+99:57
D35B
(9 / 9)
Tid
Efter
1.
Majken Maarup
DEN-Allerød OK
38:33
2.
Johanna Määttälä
FIN-Espoon Suunta
39:22
+0:49
3.
Helena Åhlin
SWE-Helsingborgs SOK
39:59
+1:26
4.
Heidi L. Holmberg
DEN-FIF Hillerød Orientering
40:32
+1:59
5.
Sidse Graff Jensen
DEN-FIF Hillerød Orientering
55:05
+16:32
6.
Mette Bæk Christiansen
DEN-Søllerød OK
56:07
+17:34
7.
Rikke Ertmann
DEN-Allerød OK
1:28:25
+49:52
Louise Holm Splittorff
DEN-FIF Hillerød Orientering
Fejlklip
Inge K. Kristoffersen
DEN-Ballerup OK
Ej startet
D40-
(10 / 10)
Tid
Efter
1.
Kersti Kärner
DEN-Allerød OK
1:01:59
2.
Irene K. Mikkelsen
DEN-Horsens OK
1:18:59
+17:00
3.
Henriette Broman
DEN-Allerød OK
1:21:21
+19:22
4.
Tine Alkjær
DEN-FIF Hillerød Orientering
1:21:36
+19:37
5.
Birgitte Birck
DEN-Allerød OK
1:23:24
+21:25
6.
Kunitskaya Natalia
RUS-Titan
1:24:38
+22:39
7.
Angélique Grønbo Rasmussen
DEN-Allerød OK
1:27:03
+25:04
Ellen Boomer
USA-Omega
Fejlklip
Dorthe Munktved
DEN-Allerød OK
Ej startet
Maria M. Høyer Staugaard
DEN-FIF Hillerød Orientering
Ej startet
D45-
(18 / 18)
Tid
Efter
1.
Ulrika Ø. Jørgensen
DEN-OK Snab
58:08
2.
Hanne Fogh
DEN-OK Sorø
58:10
+0:02
3.
Hege Feiring
NOR-IL Tyrving Orientering
1:01:43
+3:35
4.
Jette Klogborg
DEN-OK H.T.F.
1:01:49
+3:41
5.
Signe Astrup Arnesen
NOR-Heming Orienterng
1:04:30
+6:22
6.
Susanne Loft Thyssen
DEN-Horsens OK
1:05:28
+7:20
7.
Elin Nørgård Kracht
DEN-PI-København
1:09:14
+11:06
8.
Sandra Simonsen
DEN-FIF Hillerød Orientering
1:09:46
+11:38
9.
Bodil Karlsmose Kliem
DEN-Farum OK
1:11:31
+13:23
10.
Minna Valkonen-Korhonen
FIN-Kuopion Suunnistajat
1:19:38
+21:30
11.
Milena Grifoni
GER-OLG Regensburg
1:20:28
+22:20
12.
Gudrun Eschlboeck
AUT-Naturfreunde Linz
1:38:54
+40:46
13.
Jytte Olander Rasmussen
DEN-Allerød OK
1:43:58
+45:50
14.
Helle Termansen
DEN-OK-Syd
1:44:15
+46:07
Berit Harfot
DEN-Horsens OK
Fejlklip
Anne Bloch Frandsen
DEN-OK Sorø
Udgået
Eva Martinsson
SWE-OK TYR
Ej startet
Rikke Holm Jensen
DEN-Horsens OK
Ej startet
D50-
(18 / 18)
Tid
Efter
1.
Anette Lund
DEN-OK GORM
59:08
2.
Iben Maag
DEN-Søllerød OK
1:01:37
+2:29
3.
Eva Smedegaard
DEN-OK Sorø
1:01:47
+2:39
4.
Annette Bonde
DEN-Ballerup OK
1:02:30
+3:22
5.
Anne Maarup
DEN-FIF Hillerød Orientering
1:04:19
+5:11
6.
Anne Kaae-Nielsen
DEN-Søllerød OK
1:04:55
+5:47
7.
Susanne Gjedsig Thomsen
DEN-Tisvilde Hegn OK
1:05:45
+6:37
8.
Heather Fellbaum
GBR-MaccOC
1:09:25
+10:17
9.
Lotte Friberg
DEN-FIF Hillerød Orientering
1:09:39
+10:31
10.
Anne Kristine Norderud
NOR-IL Tyrving Orientering
1:11:59
+12:51
11.
Åshild Flatebakken
NOR-IL Tyrving Orientering
1:12:18
+13:10
12.
Gitte Krogh Madsen
DEN-OK Roskilde
1:31:56
+32:48
13.
Gitte Grauert
DEN-Ballerup OK
1:32:52
+33:44
14.
Anne Skovbæk
DEN-Søllerød OK
1:33:46
+34:38
15.
Hanne Gylling
DEN-Aarhus 1900 Orientering
1:42:53
+43:45
16.
Mette Uhre Lang
DEN-Amager OK
1:57:23
+58:15
Hanne Møller Jensen
DEN-OK Roskilde
Fejlklip
Lena Wraa
DEN-Tisvilde Hegn OK
Fejlklip
D55-
(15 / 15)
Tid
Efter
1.
Bente Madsen
DEN-Tisvilde Hegn OK
59:01
2.
Vicky Thornton
GBR-MaccOC
59:40
+0:39
3.
Mona L. Rasmussen
DEN-OK H.T.F.
1:03:24
+4:23
4.
Ingrid Kensby
SWE-OK TYR
1:05:46
+6:45
5.
Charlotte Grauert
DEN-Ballerup OK
1:08:41
+9:40
6.
Britta Ank Pedersen
DEN-Horsens OK
1:13:18
+14:17
7.
Marja Töyrylä
FIN-Kymin Suunnistajet
1:17:31
+18:30
8.
Lena Runesson
SWE-OK Vivill
1:18:42
+19:41
9.
Tiina Leskinen
FIN-Lynx
1:19:21
+20:20
10.
Marjatta Vaara
FIN-Kankaanpään Suunnistajat
1:20:02
+21:01
11.
Kirsti Grundnes Berg
NOR-IL Tyrving Orientering
1:35:50
+36:49
12.
Gunilla Sandström
SWE-Almby IK
1:38:24
+39:23
13.
Helle M. Frederiksen
DEN-Ballerup OK
1:54:13
+55:12
14.
Alice Brødsgaard
DEN-Ballerup OK
1:59:38
+60:37
15.
Hanne Frost
DEN-Ballerup OK
2:25:21
+86:20
D60-
(7 / 7)
Tid
Efter
1.
Ann-Britt Göransson
SWE-Almby IK
44:45
2.
Unni Strand Karlsen
NOR-Fredrikstad SK
49:32
+4:47
3.
Mary Healy
IRL-GEN
55:10
+10:25
4.
Eva Konring Olesen
DEN-FIF Hillerød Orientering
1:21:06
+36:21
5.
Betty Folino
DEN-FIF Hillerød Orientering
1:28:06
+43:21
Kit Lang Jørgensen
DEN-Farum OK
Ej startet
Lene Jensen
DEN-Helsingør SOK
Ej startet
D65-
(6 / 6)
Tid
Efter
1.
Elin Holm Jensen
DEN-Horsens OK
1:00:29
2.
Ulla Hooge
DEN-OK Skærmen Værløse
1:06:49
+6:20
3.
Mona Hull
SWE-Almby IK
1:11:19
+10:50
4.
Liisa Sundberg
FIN-Lynx
1:16:01
+15:32
Jette Bachhausen
DEN-FIF Hillerød Orientering
Ej startet
Lisbet Nielsen
DEN-OK Vendelboerne
Ej startet
D70-
(8 / 8)
Tid
Efter
1.
Randi Splittorff
DEN-Svendborg OK
50:54
2.
Britt Rangert
SWE-IK Ymer
51:10
+0:16
3.
Charlotta Granholm
SWE-Linköpings OK
55:22
+4:28
4.
Marianne Lykking
DEN-OK73
56:20
+5:26
5.
Kirsten Olsen
DEN-Søllerød OK
56:27
+5:33
6.
Lisbeth G. Larsen
DEN-FIF Hillerød Orientering
59:06
+8:12
7.
Inge Madsen
DEN-OK73
59:53
+8:59
Annelise Hansen
DEN-FIF Hillerød Orientering
Fejlklip
D75-
(2 / 2)
Tid
Efter
1.
Kirsten Truelsen
DEN-Ballerup OK
1:11:41
Susan Tamberg
DEN-Ballerup OK
Ej startet
H-10
(9 / 9)
Tid
Efter
1.
Christoffer Vang Bobach
DEN-Aalborg OK
21:20
2.
Axel Ø. Jørgensen
DEN-OK Snab
21:43
+0:23
3.
Johannes Marager
DEN-Allerød OK
23:30
+2:10
4.
Lasse Klogborg
DEN-OK H.T.F.
24:28
+3:08
5.
Mads Christian Maarup
DEN-Allerød OK
26:24
+5:04
6.
Malte Cook Simonsen
DEN-FIF Hillerød Orientering
30:32
+9:12
7.
Frederik L. Holmberg
DEN-FIF Hillerød Orientering
42:07
+20:47
Oscar Bæk Christiansen
DEN-Søllerød OK
Fejlklip
Torbjørn Høyer Staugaard
DEN-FIF Hillerød Orientering
Ej startet
H-12
(11 / 11)
Tid
Efter
1.
Niels Dalgaard
DEN-Kolding OK
18:22
2.
Gustav L. Holmberg
DEN-FIF Hillerød Orientering
18:28
+0:06
3.
Tobias Olloz
DEN-Tisvilde Hegn OK
19:23
+1:01
4.
Jonathan Rundqvist
SWE-OK Nackhe
19:43
+1:21
5.
Tobias Biering
DEN-Silkeborg OK
21:30
+3:08
6.
Jonathan Birk Nielsen
DEN-Aalborg OK
21:43
+3:21
7.
Malthe Utz Sommer
DEN-Søllerød OK
25:16
+6:54
8.
Marius Nyhegn
DEN-FIF Hillerød Orientering
25:36
+7:14
9.
Adam Sjöarv
SWE-OK Nackhe
27:14
+8:52
10.
Isak Grøn
DEN-OK Pan Århus
27:52
+9:30
Gustav Kjær Hemmingsen
DEN-FIF Hillerød Orientering
Ej startet
H-14
(20 / 20)
Tid
Efter
1.
Jacob Klærke Mikkelsen
DEN-Horsens OK
31:05
2.
Lukas Kjær Hemmingsen
DEN-FIF Hillerød Orientering
31:35
+0:30
3.
Theis Munktved
DEN-Allerød OK
32:01
+0:56
4.
Jeppe Liengård Caspersen
DEN-OK Snab
34:46
+3:41
5.
Gustav Ohlin
SWE-OK Tranan
35:29
+4:24
6.
Oscar David Brom Jensen
DEN-Allerød OK
35:41
+4:36
7.
Anders Krogh Madsen
DEN-OK Roskilde
38:24
+7:19
8.
Henrik Reusch
NOR-Heming Orienterng
39:51
+8:46
9.
Adam Conway
GBR-Guildford Orienteers
41:05
+10:00
10.
Asger L. Holmberg
DEN-FIF Hillerød Orientering
43:20
+12:15
11.
Felix Isaksen
DEN-OK Snab
44:32
+13:27
12.
August Syrdal Øen
NOR-Heming Orienterng
45:33
+14:28
13.
Mikko Määttälä
FIN-Espoon Suunta
45:37
+14:32
14.
Jens Dalgaard
DEN-Kolding OK
45:48
+14:43
15.
Valdemar Marager
DEN-Allerød OK
49:18
+18:13
16.
Birk Felland Sætnan
NOR-Fossum IF
1:01:17
+30:12
17.
Gustav Andresen Skotte
NOR-Fossum IF
1:02:04
+30:59
18.
Lasse Fenger Vad
DEN-Horsens OK
1:06:16
+35:11
19.
Kåre Peter Krohn Gjessing
NOR-Heming Orienterng
1:34:16
+63:11
20.
Frederick Thaasti
DEN-OK Snab
2:00:06
+89:01
H-16
(27 / 27)
Tid
Efter
1.
Søren Thrane Ødum
DEN-OK ØST Birkerød
51:05
2.
Malte Kjær Hemmingsen
DEN-FIF Hillerød Orientering
51:07
+0:02
3.
Daniel B. Schmidt
DEN-Herning Orienteringsklub
51:47
+0:42
4.
Teemu Oksanen
FIN-Ikaalisten Nouseva-Voima
52:29
+1:24
5.
Mikkel Holm Nielsen
DEN-OK Pan Århus
53:44
+2:39
6.
Søren Eg Staugaard
DEN-Kolding OK
54:26
+3:21
7.
Petter Astrup Arnesen
NOR-Heming Orienterng
56:21
+5:16
8.
Jakob Schøier Kovsted
DEN-Tisvilde Hegn OK
56:44
+5:39
9.
Arttu Lindqvist
FIN-Kouvolan Suunnistajat
57:40
+6:35
10.
Frederik Holm Splittorff
DEN-FIF Hillerød Orientering
58:36
+7:31
11.
Rasmus Krogh Madsen
DEN-OK Roskilde
58:46
+7:41
12.
Johan Halkjær Dupont
DEN-OK Pan Århus
59:35
+8:30
13.
Hugo Setthagen
SWE-OK Tranan
1:01:23
+10:18
14.
Audun Wanvik Haugen
NOR-Stjørdals-blink orientering
1:02:16
+11:11
15.
Marko Birk Nielsen
DEN-Aalborg OK
1:03:40
+12:35
16.
Anton Werner Løhndorf
DEN-Søllerød OK
1:05:07
+14:02
17.
Jeppe Kejser Dah Jensen
DEN-OK Pan Århus
1:07:54
+16:49
18.
Gustav Moll
DEN-OK Sorø
1:13:27
+22:22
19.
Gustav Östensson
SWE-OK Tranan
1:13:32
+22:27
20.
Klas Johansson
SWE-OK Tranan
1:17:17
+26:12
21.
Øystein Vidarson Haukaas
NOR-Stjørdals-blink orientering
1:21:36
+30:31
22.
Tore Markhus
NOR-Verdal OK
1:25:29
+34:24
Andreas Bock Bjørnsen
DEN-OK Pan Århus
Ej startet
Lasse Falck Weber
DEN-Tisvilde Hegn OK
Ej startet
Malthe Poulsen
DEN-FIF Hillerød Orientering
Ej startet
Mikkel Lau Petersen
DEN-Allerød OK
Ej startet
Morten Ø. Jørgensen
DEN-OK Snab
Ej startet
H17-20A
(4 / 4)
Tid
Efter
1.
Endre Aaen
NOR-Ås-NMBU Orientering
1:01:11
2.
Silas Schytte Olsen
DEN-Søllerød OK
1:18:00
+16:49
3.
Mads Lassen
DEN-Søllerød OK
1:19:43
+18:32
4.
Peter Klogborg
DEN-OK H.T.F.
1:28:19
+27:08
H21A
(12 / 12)
Tid
Efter
1.
Elmeri Juura
FIN-Kankaanpään Suunnistajat
1:19:12
2.
Patrik Johansson
SWE-Helsingborgs SOK
1:26:07
+6:55
3.
Matti Töyrylä
FIN-Vehkalahden Veikot
1:26:20
+7:08
4.
Santeri Vaara
FIN-Kankaanpään Suunnistajat
1:36:49
+17:37
5.
Anders Sjöarv
SWE-OK Nackhe
1:41:24
+22:12
6.
Lars Bukkehave
DEN-OK Sorø
1:42:27
+23:15
7.
Johan Gustafsson
SWE-OK Nackhe
1:44:56
+25:44
8.
Rasmus Skovhede Hviid
DEN-Søllerød OK
1:51:53
+32:41
9.
Arnau Ormella
DEN-Amager OK
2:08:56
+49:44
10.
Oriol Bueno
XXX- UPC-O
3:13:17
+114:05
Oskar Cervin
SWE-Helsingborgs SOK
Fejlklip
Thomas Vejsnæs
DEN-OK Sorø
Ej startet
H21AK
(7 / 7)
Tid
Efter
1.
Emil Folino Nielsen
DEN-FIF Hillerød Orientering
39:04
2.
Robert Kovacs
DEN-Farum OK
45:55
+6:51
3.
Per Håstlund
SWE-Almby IK
48:34
+9:30
4.
Allan Skouboe
DEN-Horsens OK
1:12:38
+33:34
5.
Ole Underthun Johansen
NOR-IL Tyrving Orientering
1:13:03
+33:59
6.
David Healy
IRL-GEN
1:25:54
+46:50
Claus Bobach
DEN-Aalborg OK
Fejlklip
H21B
(2 / 2)
Tid
Efter
1.
Morten Klogborg
DEN-OK H.T.F.
1:04:25
Claus Alkil
DEN-Lyngby OK
Ej startet
H35-
(4 / 4)
Tid
Efter
1.
Lauri Lahtmäe
EST-OK Kape
1:30:20
2.
Henrik Steen Andersen
DEN-Odense OK
1:37:31
+7:11
3.
Niels Teglsbo Jensen
DEN-Tisvilde Hegn OK
2:18:32
+48:12
Joakim Kaminsky
SWE-Göteborg Majorna OK
Fejlklip
H40-
(11 / 11)
Tid
Efter
1.
Jakob Landsperg
DEN-Tisvilde Hegn OK
1:13:59
2.
Amund Beitnes
FIN-OK77
1:16:33
+2:34
3.
Knut Jostein Sætnan
NOR-Fossum IF
1:26:23
+12:24
4.
Morten Ploug
DEN-Ballerup OK
1:31:45
+17:46
5.
Claes Setthagen
SWE-OK Tranan
1:32:12
+18:13
6.
Kasper Levring
DEN-OK Sorø
1:34:27
+20:28
7.
Borachenko Alexander
RUS-Titan
1:38:16
+24:17
8.
Bo Birk Nielsen
DEN-Aalborg OK
1:40:59
+27:00
Chris Terkelsen
DEN-OK GORM
Ej startet
Jesper David Jensen
DEN-Tisvilde Hegn OK
Ej startet
Peter Sinding Poulsen
DEN-Silkeborg OK
Ej startet
H45-
(23 / 23)
Tid
Efter
1.
Mats Kindlund
SWE-OK Tranan
56:13
2.
Flemming Jørgensen
DEN-OK Snab
56:47
+0:34
3.
Thomas Eriksen
DEN-FIF Hillerød Orientering
1:02:04
+5:51
4.
Kari Jussila
FIN-Tampereen Pyrintö
1:03:31
+7:18
5.
Jakob Haugen
NOR-Stjørdals-blink orientering
1:05:49
+9:36
6.
Kell Sønnichsen
DEN-OK Pan Århus
1:08:49
+12:36
7.
Toni Venäläinen
FIN-Valkeakosken Haka
1:09:01
+12:48
8.
Michael Ertmann
DEN-Allerød OK
1:09:06
+12:53
9.
Lars Munktved
DEN-Allerød OK
1:11:40
+15:27
10.
Carsten Thyssen
DEN-Horsens OK
1:12:36
+16:23
11.
Christian Olsen
DEN-Amager OK
1:15:30
+19:17
12.
Jens Kovsted
DEN-Tisvilde Hegn OK
1:20:46
+24:33
13.
Anders Marager
DEN-Allerød OK
1:21:01
+24:48
14.
Philip Bæk Christiansen
DEN-Søllerød OK
1:24:26
+28:13
15.
Christian Reusch
NOR-Heming Orienterng
1:27:28
+31:15
16.
Jens Thamdrup
DEN-Allerød OK
1:42:20
+46:07
17.
Ola Peter Krohn Gjessing
NOR-Heming Orienterng
1:49:45
+53:32
18.
Peter Becker
DEN-Søllerød OK
1:50:16
+54:03
19.
Mads Mikkelsen
DEN-Horsens OK
1:56:40
+60:27
20.
Jesper Allan Jensen
DEN-OK Roskilde
2:02:42
+66:29
Jakob Søndergaar Jensen
DEN-OK Roskilde
Fejlklip
Jens Knud Maarup
DEN-Allerød OK
Ej startet
Ulrik Staugaard
DEN-FIF Hillerød Orientering
Ej startet
H45AK
(11 / 11)
Tid
Efter
1.
Håkan Langenbach
SWE-OK Nackhe
44:13
2.
Bård Øyvind Solberg
NOR-Stjørdals-blink orientering
45:15
+1:02
3.
Arne Thell
SWE-Eslövs FK
45:44
+1:31
4.
Stein Markhus
NOR-Verdal OK
45:46
+1:33
5.
Espen Fyhn Nilsen
NOR-Stavanger OK
48:46
+4:33
6.
Peter Carlsen
NOR-Røyken OL
50:30
+6:17
7.
Jonas Åhlin
SWE-Helsingborgs SOK
51:07
+6:54
8.
Lars Klogborg
DEN-OK H.T.F.
55:27
+11:14
9.
Laurent COMPERE
FRA-Orientation Caennaise
1:03:44
+19:31
Jesper Kracht
DEN-PI-København
Fejlklip
Anders Harfot
DEN-Horsens OK
Ej startet
H50-
(32 / 32)
Tid
Efter
1.
Tim Falck Weber
DEN-Tisvilde Hegn OK
54:51
2.
Bo Simonsen
DEN-FIF Hillerød Orientering
55:50
+0:59
3.
Steen Olsen
DEN-Søllerød OK
59:30
+4:39
4.
Lars Simonsen
DEN-FIF Hillerød Orientering
1:00:09
+5:18
5.
Arild Andresen
NOR-Fossum IF
1:00:14
+5:23
6.
Rolf Valery
DEN-Tisvilde Hegn OK
1:02:53
+8:02
7.
Knut Erling Øen
NOR-Heming Orienterng
1:03:42
+8:51
8.
Eivind Hoff
NOR-IL Tyrving Orientering
1:04:05
+9:14
9.
Peter Nilsson
SWE-OK Tranan
1:04:37
+9:46
10.
Jussi Elo
FIN-Laitilan Jyske
1:04:46
+9:55
11.
Mogens Hagedorn
DEN-Søllerød OK
1:05:29
+10:38
12.
Kalevi Mäkipää
FIN-Hyvinkään Ponteva
1:06:57
+12:06
13.
Ali Mättölä
FIN-Hyvinkään Ponteva
1:07:02
+12:11
14.
Torben Utzon
DEN-OK Pan Århus
1:07:40
+12:49
15.
Allan Hougaard
DEN-Aarhus 1900 Orientering
1:12:41
+17:50
16.
Kent Pihl
DEN-OK Roskilde
1:13:28
+18:37
17.
Valerio Casanova
GER-OLG Regensburg
1:14:08
+19:17
18.
Phil Conway
GBR-Guildford Orienteers
1:14:39
+19:48
19.
Kim Find Andersen
DEN-Søllerød OK
1:17:38
+22:47
19.
Sten Skytte Kirkegaard
DEN-Tisvilde Hegn OK
1:17:38
+22:47
21.
Claus Rytter Larsen
DEN-Farum OK
1:18:30
+23:39
22.
Jan Thiesen
DEN-Holbæk OK
1:19:32
+24:41
23.
Jørgen Krogh
DEN-OK Roskilde
1:20:02
+25:11
24.
Lasse Arnesen
NOR-Heming Orienterng
1:20:10
+25:19
25.
Rainer Eschlboeck
AUT-Naturfreunde Linz
1:23:15
+28:24
26.
Lars Thaasti
DEN-OK Snab
1:28:43
+33:52
27.
Michael Leth Jess
DEN-OK Roskilde
1:36:43
+41:52
28.
Jens Frandsen
DEN-OK Sorø
1:43:32
+48:41
29.
Kirsten Møller
DEN-Søllerød OK
1:44:40
+49:49
30.
Michael Termansen
DEN-OK-Syd
1:44:46
+49:55
Ole Hansen
DEN-Tisvilde Hegn OK
Fejlklip
Helge Lang Pedersen
DEN-Farum OK
Ej startet
H55-
(19 / 19)
Tid
Efter
1.
Peter Østergaard
DEN-Søllerød OK
52:45
2.
Søren Sloth
DEN-FIF Hillerød Orientering
55:39
+2:54
3.
Henrik Albahn
DEN-Tisvilde Hegn OK
59:38
+6:53
4.
Søren Maarup
DEN-Kolding OK
1:02:31
+9:46
5.
John Hansen
NOR-Kristiansand OK
1:04:09
+11:24
6.
Bjarne B. Jensen
DEN-Helsingør SOK
1:04:47
+12:02
7.
Svend-Erik Jepsen
DEN-Søllerød OK
1:05:12
+12:27
8.
Hallvard Berg
NOR-IL Tyrving Orientering
1:11:52
+19:07
9.
Lars Bech Jensen
DEN-FSK Orientering
1:13:38
+20:53
10.
Frede Lillelund
DEN-Søllerød OK
1:15:02
+22:17
11.
Carsten Thye Agger
DEN-Helsingør SOK
1:15:16
+22:31
12.
Mats Kensby
SWE-OK TYR
1:17:37
+24:52
13.
Rune Rrdal
NOR-Samnanger
1:17:42
+24:57
14.
Bo Konring
DEN-Søllerød OK
1:18:25
+25:40
Kurt Thuesen
DEN-FSK Orientering
Fejlklip
Pat McCavana
IRL-GEN
Fejlklip
Anker Møller
DEN-Silkeborg OK
Ej startet
Arve Lægran
NOR-Steinkjer OK
Ej startet
Terkel Gydesen
DEN-OK Melfar
Ej startet
H55AK
(7 / 7)
Tid
Efter
1.
Per Arne Arnesen
NOR-Kolbotn & Skimt OL
40:10
2.
Preben Sloth
DEN-FIF Hillerød Orientering
42:07
+1:57
3.
Henrik Nielsen
DEN-Tisvilde Hegn OK
46:32
+6:22
4.
Trond Ivar Tømmervold
NOR-Hamar ok
54:12
+14:02
5.
Torben Kristensen
DEN-Herlufsholm OK
1:01:17
+21:07
6.
Bengt Robertsson
SWE-Almby IK
1:14:52
+34:42
Hans Jørgen Vad
DEN-Horsens OK
H60-
(24 / 24)
Tid
Efter
1.
Rolf Lund
DEN-Helsingør SOK
41:36
2.
Teuvo Töyrylä
FIN-Vehkalahden Veikot
47:08
+5:32
3.
Bjørn Grinde
NOR-OSI
47:40
+6:04
4.
Kenneth Ragnarsson
SWE-OK Kompassen
51:02
+9:26
5.
Leif E. Larsen
DEN-Tisvilde Hegn OK
51:17
+9:41
6.
Jens Kaminsky
SWE-Göteborg Majorna OK
51:33
+9:57
7.
Peter Sørensen
DEN-PI-København
52:57
+11:21
8.
James Crawford
GBR-Guildford Orienteers
54:41
+13:05
9.
Søren Peter Larsen
DEN-FIF Hillerød Orientering
1:00:48
+19:12
10.
Magne Vollen
NOR-OSI
1:06:14
+24:38
11.
Peter Nørgaard
DEN-Ballerup OK
1:07:22
+25:46
12.
Kai Beck-Andersen
DEN-Farum OK
1:08:31
+26:55
13.
Olav Nipen
NOR-IL Tyrving Orientering
1:09:36
+28:00
14.
Mats Hastad
SWE-Almby IK
1:10:22
+28:46
15.
Henrik Kleffel
DEN-Søllerød OK
1:10:55
+29:19
16.
Ueli Hofstetter
SWI-ol.biel.seeland
1:12:01
+30:25
17.
Jari Vaara
FIN-Kankaanpään Suunnistajat
1:15:01
+33:25
18.
Michael Parvang
DEN-Søllerød OK
1:15:24
+33:48
19.
Jørgen Wisbech
DEN-Søllerød OK
1:16:42
+35:06
20.
Lars Olsen
DEN-OK Roskilde
1:22:44
+41:08
21.
Bent Johansen
DEN-OK73
1:23:55
+42:19
22.
Bengt Björndahl
SWE-Almby IK
1:26:03
+44:27
23.
Niels Raagaard
DEN-Søllerød OK
1:33:34
+51:58
Tom Westerberg
SWE-IF Hagen
Fejlklip
H65-
(19 / 19)
Tid
Efter
1.
Keld Johnsen
DEN-Tisvilde Hegn OK
47:19
2.
Jørgen Münster-Swendsen
DEN-Søllerød OK
52:53
+5:34
3.
Janne Brunstedt
DEN-OK Roskilde
53:26
+6:07
4.
Erik Sørensen
DEN-Allerød OK
53:38
+6:19
5.
Kim Folander
DEN-OK Sorø
54:35
+7:16
6.
Viggo Hansen
DEN-Ballerup OK
54:36
+7:17
7.
Hans Christian Strib
DEN-OK GORM
58:31
+11:12
8.
Troels Jensen
DEN-Horsens OK
1:02:30
+15:11
9.
Emil Olesen
DEN-FIF Hillerød Orientering
1:03:22
+16:03
10.
Per Åke Hull
SWE-Almby IK
1:03:48
+16:29
11.
Karl-Göran Wahlström
SWE-Almby IK
1:08:21
+21:02
12.
Martin Wilson
GBR-Berkshire Orienteers
1:09:12
+21:53
13.
Poul Grøn
DEN-OK Pan Århus
1:09:44
+22:25
14.
Jan Kristoffersen
DEN-Ballerup OK
1:10:41
+23:22
15.
Ole Christiansen
DEN-AKIF
1:12:39
+25:20
16.
Leif Jensen
DEN-OK Skærmen Værløse
1:13:01
+25:42
17.
Lars-Erik Andersson
SWE-G50
1:13:27
+26:08
Jimmy Hoen
DEN-Ballerup OK
Fejlklip
Kurt Johansson
SWE-G50
Ej startet
H70-
(17 / 17)
Tid
Efter
1.
Tom Edelsten
GBR-Guildford Orienteers
56:10
2.
Ove Splittorff
DEN-Svendborg OK
1:04:19
+8:09
3.
Finn Hørup Nielsen
DEN-OK Vendelboerne
1:05:00
+8:50
4.
Kaj Rostvad
DEN-Søllerød OK
1:12:27
+16:17
5.
Leif Sig
DEN-FIF Hillerød Orientering
1:13:31
+17:21
6.
Per Aaes Christoffersen
DEN-Ballerup OK
1:14:12
+18:02
7.
Roland Nilsson
SWE-G50
1:16:25
+20:15
8.
Dan Haagerup
DEN-Tisvilde Hegn OK
1:18:46
+22:36
9.
Gunner Jørgensen
DEN-OK73
1:20:12
+24:02
10.
Mogens Jensen
DEN-Holbæk OK
1:21:36
+25:26
11.
Niels-Henrik Holscher
DEN-O-63
1:23:54
+27:44
12.
Jørn Andreasen
DEN-OK73
1:26:21
+30:11
13.
Palle Møller Nielsen
DEN-Odense OK
1:31:16
+35:06
14.
Finn Olsen
DEN-OK Roskilde
1:37:34
+41:24
15.
Poul Gregersen
DEN-Ballerup OK
1:42:11
+46:01
16.
Steen Sørensen
DEN-OK Skærmen Værløse
1:44:37
+48:27
17.
Anthony Barrable
GBR-RAFO
1:59:08
+62:58
H75-
(9 / 9)
Tid
Efter
1.
Jørgen Jensen
DEN-Helsingør SOK
40:30
2.
Henning Løwenstein
DEN-FIF Hillerød Orientering
49:18
+8:48
3.
Regor Niklasson
SWE-G50
58:17
+17:47
4.
Sven-Olof Sandstedt
SWE-G50
58:26
+17:56
5.
Niels Lyhne
DEN-Herlufsholm OK
58:40
+18:10
6.
Govert Heede
DEN-Ballerup OK
59:41
+19:11
7.
Göran Hektor
SWE-Linköpings OK
1:05:14
+24:44
8.
Jørgen Lund-Hansen
DEN-Farum OK
1:08:17
+27:47
Ulf T. Hallberg
SWE-Almby IK
Ej startet
H80-
(7 / 7)
Tid
Efter
1.
Holger Karlsmose
DEN-Farum OK
1:01:19
2.
Jørgen Poulsen (H85)
DEN-OK73
1:07:36
+6:17
3.
Bent Mortensen
DEN-OK73
1:12:16
+10:57
4.
Gunnar Tamberg
DEN-Ballerup OK
1:15:44
+14:25
Bo Öhrström
SWE-G50
Ej startet
Palle Bay
DEN-Køge OK
Ej startet
Sture Pettersson
SWE-G50
Ej startet
D17-20AK
(6 / 6)
Tid
Efter
1.
Tine Dalgaard
DEN-Kolding OK
39:49
2.
Anne Beukel Bak
DEN-Aalborg OK
45:34
+5:45
3.
Thea Feiring Haltia
NOR-IL Tyrving Orientering
54:51
+15:02
4.
Josephine Lotten Lund
DEN-Kolding OK
1:07:41
+27:52
5.
Mette Thiesen
DEN-Holbæk OK
1:09:45
+29:56
Johanna Rundqvist
SWE-OK Nackhe
Ej startet
D21AK
(4 / 4)
Tid
Efter
1.
Lisa Pettersson
DEN-FIF Hillerød Orientering
52:22
2.
Malin Wiklund
SWE-Almby IK
1:01:15
+8:53
Maria Poll
SWE-Mölndal Outdoor IF
Fejlklip
Nynne Parvang
DEN-Søllerød OK
Ej startet
H21AM
(9 / 9)
Tid
Efter
1.
Teodor Yordanov
GER-OC München
58:58
2.
Tuukka Senttula
FIN-Suunta Jyvaskyla
1:01:05
+2:07
3.
Bertram Kopp Stannum
DEN-Tisvilde Hegn OK
1:01:09
+2:11
4.
Ivar Seierstad
NOR-Geoform IL
1:13:13
+14:15
5.
Jonas Isaksen
DEN-OK Snab
1:14:53
+15:55
6.
Jakub Jirasek
DEN-Amager OK
1:21:03
+22:05
7.
Kaj Isaksen
DEN-OK Snab
1:28:52
+29:54
8.
Martin Topholm
DEN-Tisvilde Hegn OK
1:29:49
+30:51
Rasmus Velling
DEN-OK Skærmen Værløse
Ej startet
H35B
(3 / 3)
Tid
Efter
1.
Jes Nyhegn
DEN-FIF Hillerød Orientering
42:07
2.
Bjørn Sverre Gulheim
NOR-Kolbotn & Skimt OL
43:35
+1:28
3.
Frank Holmberg
DEN-FIF Hillerød Orientering
1:06:31
+24:24
H17-20AK
(3 / 3)
Tid
Efter
1.
Julius Molsen
DEN-Søllerød OK
49:14
2.
Thor Find Andersen
DEN-Søllerød OK
51:35
+2:21
3.
Martin Andresen Skotte
NOR-Fossum IF
54:08
+4:54
ÅBEN 2
(25 / 25)
Tid
Efter
1.
Jørgen Skaarup
DEN-Ballerup OK
54:51
2.
Sauli Viitasaari
FIN-Kankaanpään Suunnistajat
58:04
+3:13
3.
Jens Anders Hansen
DEN-Søllerød OK
1:01:50
+6:59
4.
Gregers Jørgensen
DEN-Ballerup OK
1:02:15
+7:24
5.
Ilkka Korhonen
FIN-Kuopion Suunnistajat
1:02:54
+8:03
6.
Willie Ohlsson
Rävetofta OK
1:04:08
+9:17
7.
Mikael Luthje
DEN-Søllerød OK
1:04:19
+9:28
8.
Asger Jensen
DEN-OK Roskilde
1:05:33
+10:42
9.
Andreas Alkjær Eriksen
DEN-FIF Hillerød Orientering
1:05:36
+10:45
10.
Ken Willen
DEN-Søllerød OK
1:05:45
+10:54
11.
Christian Strandgaard
DEN-Søllerød OK
1:09:34
+14:43
12.
Flemming Vejen
DEN-Ballerup OK
1:10:50
+15:59
13.
Jan Frank Nielsen
DEN-FSK Orientering
1:13:16
+18:25
14.
Kathrine Emilie Amby
DEN-OK Pan Århus
1:15:03
+20:12
15.
Henrik Molsen
DEN-Søllerød OK
1:15:27
+20:36
16.
Catalin Ionut Miclea
ROM-CS Metropolitan Bucharest
1:16:13
+21:22
17.
Thomas Pickering
DEN-FSK Orientering
1:19:05
+24:14
18.
Lina Sundqvist
SWE-OK Tranan
1:19:23
+24:32
19.
Niels Aabye
DEN-Ballerup OK
1:20:03
+25:12
20.
Siri Klausen
DEN-Ballerup OK
1:21:02
+26:11
21.
Viorel Miclea
ROM-CS Metropolitan Bucharest
1:21:12
+26:21
22.
Henrik Carlsen
DEN-FIF Hillerød Orientering
1:40:03
+45:12
23.
Susanne Thrane
DEN-Søllerød OK
1:44:44
+49:53
24.
Peter Reinholdt
DEN-Farum OK
1:48:49
+53:58
Steen Klysner
DEN-FIF Hillerød Orientering
Fejlklip
ÅBEN 1
(6 / 6)
Tid
Efter
1.
Rune Østergaard
DEN-Søllerød OK
1:11:39
2.
Toni-Antti Viitasaari
FIN-Kokkolan Suunnistajat
1:13:51
+2:12
3.
Aron Less
HUN-DTC
1:33:41
+22:02
4.
Michael Mortensen
DEN-Copenhagen Adventure Sport
1:42:56
+31:17
5.
Michael Selchan Sanggaard
DEN-Amager OK
1:58:11
+46:32
Troels Otte Andersen
Fejlklip
ÅBEN 3
(21 / 21)
Tid
Efter
1.
Mette Stub
DEN-PI-København
34:10
2.
Emma Nilsson
SWE-OK Tranan
34:38
+0:28
3.
Iwona Wicha
POL-OK Sport
35:36
+1:26
4.
Robert Dragowski
POL-OK Sport
37:28
+3:18
5.
Bruno Stub
DEN-PI-København
38:02
+3:52
6.
Maria Dragowska
POL-OK Sport
38:52
+4:42
7.
Lene Skielboe
DEN-Farum OK
40:14
+6:04
8.
Tage Ebbensgaard
DEN-Køge OK
46:33
+12:23
9.
Karoline Hooge
DEN-OK Skærmen Værløse
54:57
+20:47
10.
Jens Rose-Møller
DEN-Søllerød OK
55:17
+21:07
11.
Ulla Place Petersen
DEN-Allerød OK
1:00:39
+26:29
12.
Hanne Rasmussen
DEN-OK ØST Birkerød
1:01:50
+27:40
13.
Kurt Valery
DEN-Tisvilde Hegn OK
1:04:05
+29:55
14.
Sofie Schriver
1:10:44
+36:34
15.
Flemming Jørgensen
DEN-FSK Orientering
1:11:07
+36:57
16.
Ole Bøggild
DEN-OK Roskilde
1:14:19
+40:09
17.
Karin Rundqvist
SWE-OK Nackhe
1:15:56
+41:46
18.
Mogens Bruun
DEN-OK Roskilde
1:44:07
+69:57
19.
Bjarne Sørensen
DEN-Amager OK
1:53:44
+79:34
20.
Jackie Mc Cavana
IRL-GEN
1:55:00
+80:50
Birte Langkilde
DEN-Ballerup OK
Udgået
ÅBEN 4
(6 / 6)
Tid
Efter
1.
Yngve Aaen
NOR-Stjørdals-blink orientering
1:02:02
2.
Christel Specht
DEN-Formel76
1:08:04
+6:02
3.
Hanne Poulsen
DEN-FIF Hillerød Orientering
1:08:06
+6:04
4.
Mette Kirstine Agger
DEN-Helsingør SOK
1:15:56
+13:54
5.
Marlene Marager
DEN-Allerød OK
1:55:04
+53:02
Lasse Alkjær Eriksen
DEN-FIF Hillerød Orientering
Fejlklip
ÅBEN 5
(5 / 5)
Tid
Efter
1.
Malin Nilsson
SWE-OK Tranan
27:58
2.
Lukas Becker
DEN-Søllerød OK
46:57
+18:59
3.
Helle Ragnarsson
SWE-OK Kompassen
54:45
+26:47
4.
David Warberg Ploug
DEN-Ballerup OK
59:54
+31:56
Rosa Kaminsky
SWE-Göteborg Majorna OK
Fejlklip

Oprettet af MeOS: 20-03-2016 14:42:49